Хмельницька міська ЦБС - рік 2016 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Хмельницька міська ЦБС - рік 2016 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Про ЦБС
    Хмельницька міська ЦБС - рік 2016

    2016 рік став переломним для армії, держава нарешті її озброїла, нагодувала та одягла, влітку на фронті вже одні контрактники.

    Політичне розчарування року – безвіз.

    Українці не стали багатшими, здоровішими та більш освіченими, однак поступ є – уряд оголошує збільшення мінімальної зарплати, стартує кардинальна реформа освіти, почуті аргументи на користь страхової медицини.

    Не найкращий рік для українського спорту. Футболісти провалили Євро, олімпійці найгірше виступили на Іграх за всю історію. Гордість – паралімпійці та боксери-профі.

    Великим  успіхом є перемога співачки Джамали на пісенному конкурсі "Євробачення 2016".

    А яким був 2016 рік для Хмельницької міської ЦБС? Згадаємо разом…

    Протягом року працівники системи:

     залучили 32035 користувачів;

     видали 614243 примірника літератури;

     обслужили  219348 читачів;

     зацікавили наповнюваністю сайту 30443 користувача;

     надали платних послуг на суму – 51658 грн.;

     провели  641 масовий захід, з них –  319 книжкових виставок.

    Середнє відвідування – 7. Читаність – 19. Обертаність – 1,7.

    Книжковий фонд Хмельницької міської ЦБС на 01.01.2017 р. становить 363620 примірників, на українській мові  179254 примірники, що складає 49% від загального фонду.

    У 2016 році на комплектування фондів Хмельницької міської ЦБС було використано 518582,75 грн. з різних джерел надходжень. З них на придбання книг –  421519,64 грн., на передплату періодичних видань – 97063,11 грн. Надійшло примірники  8735 книг, 2430 назв.

    Протягом 2016 року у центральній бібліотеці відбувався проект «Жива бібліотека». Всього було проведено 4 зустрічі «живих книг» з читачами. Кожен, хто завітав до бібліотеки, зміг віч-на-віч спілкувався з «живою книгою», задавати питання, які не мав можливості поставити за звичайних умов.

    З лютого  2016 року Хмельницька міська ЦБС долучилася до проекту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції». Як працюють поліцейські, які у них права та обов'язки, які вимоги до кандидатів у патрульну поліцію, принципи роботи патрульних та інше можна було дізнатися під час зустрічей з патрульними у бібліотеках міста. Протягом року було проведено півсотні спільних заходів для аудиторії різного віку: від малят-дошкільнят до зустрічей з пенсіонерами. Ці два найуспішніших проекти 2016 року «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції» та «Жива бібліотека», спрямовані на налагодження суспільного діалогу між хмельничанами. Хмельницька міська ЦБС представляла їх на Ярмарку соціальних ініціатив бібліотек Хмельниччини, який проходив напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. У конкурсі інновацій наші ініціативи здобули перемогу, розділивши перше місце із романтичною експозицією Кам'янця-Подільського.

    У 2016 році, у рамках відкриття сезону «Літературних побачень за філіжанкою кави», започатковано зустрічі з українськими авторами: Наталією Михно, Боісідою, Богданом Коломійчуком, Сергієм Синюком, які презентували свої нові твори. Це спільний проект ПП «Промо Люкс», інформаційно-розважального видання «Вечірні новини» та авторського проекту Лори Підгірної «Літературний туризм», що став справжньою подією не тільки в  центральній бібліотеці, але й у місті.

    У вересні відбулася І-Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Місто Хмельницький в контексті історії України», присвячена 585-річчю першої писемної згадки про місто Хмельницький та 450-річчю надання Плоскирову Магдебурзького права. Присутні могли ознайомитися з доповідями провідних істориків області та України: Льва Баженова, Юрія Телячого, Анатолія Філінюка, Юрія Земського, Сергія Гальчака. Одним з організаторів конференції була і Хмельницька міська ЦБС.

    У 2016 році продовжили свою роботу літні «Бібліотечні майданчики». У програмі роботи майданчиків були дні відкритих дверей, майстер-класи, виставки книжкових новинок, зустрічі з цікавими людьми, ігрові куточки.

    Протягом червня-серпня для дітей було проведено понад 30 заходів, у яких взяли участь близько 1000 дітей.

    Хмельницька міська ЦБС брала участь у читацькому форумі «Молодь читає – країна процвітає». У центральній бібліотеці теж провели літературну дегустацію «Читай українською!», у бібліотеці-філії №7 – акцію «Бібліотека об'єднує молодь», створено кліп-огляди «Проzове небо» та «Оголений нерв» бібліотекою-філією №11.

    У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено 16 заходів, у яких взяли участь близько 400 дітей.

    З 2016 року у бібліотеках системи збільшилася кількість клубів за інтересами: нині їх 15. Крім того діє 1 лекторій та 1 факультатив, 2 групи за інтересами. Серед клубів 6 – дитячих, 4 – для юнацтва, 5 – для дорослих. Клубами охоплено  263 учасника.

    Завідуюча методично-бібліографічного відділу Світлана Сінькова стала переможцем конкурсу професійної майстерності серед методистів бібліотек Хмельницької області «Кращий методист – 2016» та кращим профспілковим лідером Хмельницької області в галузі «Культура».

    У лютому-травні відбувся міський огляд-конкурс на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної діяльності серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС, присвячений 20-річчю Конституції України. Переможцем журі визначило бібліотеку-філію №11 (завідуюча Тетяна Венгрова)

    У квітні читачі міських бібліотек брали активну участь в обласному конкурсі юних дарувань «Кобзарики». Конкурс цьогоріч був присвячений 25-річчю Незалежності України. Протягом березня-квітня 2016 року до міських бібліотек надійшло понад 300 робіт читачів, що забажали долучитися до конкурсу. Конкурс проводився серед дітей з метою активізації діяльності бібліотек з патріотичного виховання, виявлення і стимулювання літературних і художніх здібностей учасників через слово, малюнок та фотографію. Читачка бібліотеки-філії №12 Євгенія Соболєва здобула ІІ місце у номінації «Золоте перо» в обласному турі.

    Міська бібліотечна система продовжує бути  учасником та організатором багатьох місцевих ініціатив, вуличних акцій, фестивалів, завдяки яким є можливість розповісти про себе, зацікавити людей читанням та запросити нових користувачів. Всі книжкові виставки для таких заходів супроводжуються тематичними вікторинами, квестами, призами за правильні відповіді. Майстер-класами, іграми, конкурсами запам'яталися хмельничанам «Бібліотека на галявині» на першому фестивалі «Медовий Спас» та «Народознавче бібліомістечко» на міжнародному етно-фестивалі «Ладовиці».

    Вдруге у нашому місті відбувався міський літературний фестиваль «Слово єднає!», одним з організаторів якого була Хмельницька міська ЦБС. В цьому році дещо змінився формат фестивалю. Протягом п'яти днів, з 19 до 23 вересня у міських бібліотеках, моно-театрі «Кут», обласному літературному музеї, на центральній вулиці нашого міста – Проскурівській, у Мистецькому дворику відбувалися презентації поетичних збірок, прозових творів, зустрічі з авторами, майстер-класи для молодих літераторів та журналістів за участю молодіжних літературних об'єднань, письменницьких спілок. Незабутнім для всіх присутніх став фінал фестивалю, який відбувся біля пам'ятника Великому Кобзарю. Всього у заходах взяло участь 105 літераторів, понад тисячі поціновувачів художнього слова.

    Протягом листопада-грудня центральна бібліотека та бібліотека-філія №12 брали участь  у Громадському проекті «Бюджет міських ініціатив». Кінець 2016 року запам'ятався активним голосуванням за обидва проекти всім працівникам системи та найактивнішим читачам. Проектами передбачено створення безкоштовного інформаційно-розважального центру для заохочення читання «Дитячий простір» у бібліотеці-філії №12 та створення окремої кімнати для спільної праці, проведення тренінгів, лекцій, майстер-класів для творчих, активних, креативних хмельничан, які генерують ідеї для розвитку нашого міста  – «БібліоХаб».  

    У 2016 р. у рамках проекту Technology Nation центральна бібліотека отримала 15 комп'ютерів для навчання усіх бажаючих ІТ-освіті. Фонд BrainBasket за підтримки адміністрації президента України запустив програму Technology Nation – безкоштовний курс з основ програмування на базі навчальних матеріалів університетів Гарварда, Стенфорда і Массачусетського технологічного інституту (МТІ) на базі 22 бібліотек міст України. 3 березня 2016 року проект Technology Nation розпочав свою роботу в центральній бібліотеці. 21 липня 2016 року в бібліотеці відбулося вручення сертифікатів першій групі випускників курсу в м. Хмельницькому, під Новий рік закінчила навчання і друга група.

    У 2016 році був продовжений проект «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках», що виконується в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) та адмініструється IREX/Україна в рамках програми «Бібліоміст». Проект складався з серії тренінгів з працевлаштування для вимушено переміщених осіб (ВПО) в 16 публічних бібліотеках. Завідуюча бібліотекою-філією №11 та директор ЦБС стали тренерами та провели ряд візитів та скайп-консультацій для бібліотек Східних областей.

    Директор бібліотечної системи Тамара Козицька, як тренер, брала участь у проекті «Інтернет для жінок: складно чи реально?». Головною метою проекту є активізація участі жінок міста у процесах демократизації суспільства, забезпечення їх обізнаності у використанні інтернет-ресурсів та сучасних технологій.

    Завідуюча бібліотекою-філією №11 Венгрова Тетяна  пройшла відбір на навчання фасилітатора настільної гри молодіжного сектору Ради Європи «Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини». Під час навчання вона отримала в подарунок комплект карткової гри «Країна Гідності». З червня до грудня проведено 4 гри, в яких брали участь учні, студенти та патрульні поліцейські.

    Довготривалим інтелектуальними проектом Хмельницької міської ЦБС є веб-сайт www.cbs.km.ua, який запрацював у 2011 р. Тому найбільш популярними комунікаційними каналами контент-маркетингу в 2016 р. залишаються веб-сайт та соціальні мережі, а тому в 2016 р. особливу увагу було приділено розвитку дистанційного доступу до джерел інформації. Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів у співпраці з Хмельницькою міською організацією Національної спілки краєзнавців України започаткував на сайті ЦБС електронну бібліотеку науково-краєзнавчих збірників «Хмельницькі краєзнавчі студії», віртуальним сховищем для яких став Google disk. На сайті в on-line режимі можна переглянути всі випуски, які побачили світ у 2014-2016 рр., їх можна скачувати і використовувати автономно в off-line режимі. Це дозволило залучити більше користувачів сайту: краєзнавців, науковців та інші зацікавлені категорії.

    Для зручності організації текстової інформації та з метою інформування читачів про важливі чи цікаві події у 2016 р. на сайті www.cbs.km.ua було створено розділ «Календар знаменних і пам'ятних дат», куди було написано спеціально 16 статей, зроблено 68 посилань на відібрані джерела з Інтернету та 78 посилань на розділи власного сайту.

    У 2016р. продовжувалися контакти бібліотечної системи з громадськими, національно-культурними об'єднаннями міста, з навчальними закладами, установами культури та з представниками творчих кіл міста. Позитивно вплинули на покращення матеріальної бази бібліотек відкриті громадські приймальні депутатів Хмельницької міської ради у бібліотеках-філіях №№8,10 та 12 Б. Міхняка, О. Сидорука, О. Василишина.

    Звичайно, рішучий вплив на розвиток бібліотек і в подальшому матимуть зміни самого суспільства. Життя міняється, і міняються бібліотечні послуги разом із ним. Наприклад, ми бачимо, як по-новому і більш потужно йде рух до знання декількох мов та не перестає бути затребуваною ІТ-освіта, зростає кількість гаджетів та їхні функціональні можливості, на наших очах відбувається цифрова революція тощо. Звичайно, що це призводить до швидкого зростання обсягу інформації.

    Таким чином, корінні зміни у суспільстві привели в бібліотеку нового читача з великими інформаційними потребами. Бібліотеки Хмельницької міської ЦБС стають не лише місцем змістовного і цікавого проведення дозвілля дітей, молоді та дорослих у спілкуванні з літературою, культурою, мистецтвом, а й місцем для реалізації їх творчості й талантів і таким чином стають сполучною ланкою між суспільством, державою і особистістю, втілюючи у собі синтез книги і сучасних технологій.


    Філія №15
    Філія №15
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Літературне рандеву

    Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр