Пам’ятник «Молитва «Небесній сотні»» Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Пам’ятник «Молитва «Небесній сотні»» Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
  Пам’ятник «Молитва «Небесній сотні»»

  Пам'ятник Героям Небесної Сотні «Молитва «Небесній Сотні»» у м. Хмельницькому встановлено 24 серпня 2017 року на перехресті вулиць Героїв Майдану та Соборної.

  Авторами є хмельницькі скульптори Микола Мазур і його зять Роман Албул. Нажаль, Микола Мазур не дожив до відкриття пам'ятника.

  Пам'ятник зроблений у вигляді бронзового крила голуба заввишки шість з половиною метрів і вагою одну тонну, котрий стоїть на відрубаній голові ворона, що символізує перемогу добра над злом. На його крилі обличчя людей, котрі загинули під час Революції Гідності. На зворотній стороні скульптури викарбувано напис: «Україна – понад усе!».

  Ідея пам'ятника «Молитва «Небесній Сотні»» була взята авторами з події, яка трапилася у Ватикані 26 січня 2014 року. Папа Римський Франциск після традиційної недільної ангельської молитви помолився за мир в Україні, після чого разом з дітьми випустив в небо двох білих голубів – символ миру. Щойно мирні птахи пурхнули з вікна понтифіка, як на одного голуба напала чайка, а на іншого – ворона. 

  Зрештою, обскубані голуби таки відбилися й вирвалися та, утративши трохи пір'я, полетіли далі. Цей прикрий інцидент коментували увесь день, у тому числі й з духовної точки зору, адже так само є зі злом. Коли ми боремося зі злом, на жаль, щось десь втрачається. Вражаючий епізод нападу на випущених голубів, а також їх порятунок від хижаків стали символом перемоги України у боротьбі. Саме це лягло в основу ідеї пам'ятника «Молитва за Небесну Сотню». Подоланий хижак-ворон падає у безодню, а голуб злітає догори.

  Форма пам'ятнику – свіча. Свіча пам'яті, вогонь, що долає морок, іскра, від якої спалахує вогнище у душах мільйонів. І доки у серцях і душах горить вогонь совісті, честі і справедливості, доти житиме пам'ять героїв, що поклали своє життя на служіння Громаді заради майбутнього України.


  Бібліотека-філія 10 ім. Д. Брилінського
  Бібліотека-філія 10 ім. Д. Брилінського
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкові скарби

  Пропонуємо ознайомитись із новими книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за Державною програмою «Українська книга».

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр