ЦБС Хмельницької міської територіальної громади - рік 2022 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади ЦБС Хмельницької міської територіальної громади - рік 2022 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Про ЦБС
    ЦБС Хмельницької міської територіальної громади - рік 2022

    У 2022 році бібліотеки Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади (далі – ТГ) працювали над об'єднанням мешканців громади читанням, а також над забезпеченням їх якісними електронними послугами в кожній бібліотеці-філії. Водночас з 24 лютого, з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, бібліотеки та бібліотекарі стали на культурний захист нашої країни. Книгозбірні, здійснюючи свою діяльність та відповідаючи на виклики сьогодення, акцентували роботу на підтримці внутрішньо переміщених осіб (ВПО). У бібліотеках-філіях ЦБС відкрили пункти збору та видачі гуманітарної допомоги, допомоги армії. Розпочалася потужна співпраця з волонтерськими організаціями. Бібліотекарі плели сітки, готували їжу, робили консервацію тощо. Завдяки тому, що книгозбірні знаходяться в різних куточках міста та громади, вони змогли надавати допомогу великій кількості людей.

    Бібліотеки Хмельницької громади розширили перелік послуг для користувачів. З1 квітня у Центральній публічній бібліотеці, Центральній публічній дитячій бібліотеці та бібліотеці-філії №10 ім. Д. М. Брилінського стартував проєкт підтримки дітей та молоді ВПО на базі бібліотек – «ВільноХаб». Проєкт втілюється в межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Організація підтримує бібліотеки України в їхньому наданні послуг у важкий період війни, а саме залучає молодь віком до 35 років, які стали ВПО. Всього в рамках реалізації проєкту в бібліотеках відбулося 164 заходи, які відвідали 3226 користувачів, з них ВПО – 2563.

    Медіатренерка, директорка ЦБС Хмельницької тергромади Тамара Козицька у перший же день, 24 лютого, розповідала про інформаційну гігієну в прямому ефірі програми «Віч-на-віч» та двічі на радіо. Обговорювали такі питання: як уникати фейків, як розпізнавати пропаганду, як зберігати спокій та критичне мислення під час реальної та інформаційної війни.

    Протягом травня – червня було проведено цикл онлайн-тренінгів «Інформаційна та кібербезпека» на базі Центральної публічної бібліотеки. Такі тренінги організувала Всеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація» у партнерських бібліотеках Вінниці, Запоріжжя, Львова, Тернополя та Хмельницького в межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за підтримки Швеції. Онлайн-навчання тривало п'ять тижнів: один тиждень – одна група. Всього проведено 25 тренінгів тривалістю по 2 години. Заняття відбувалися щодня з 16.00 до 18.00 у Zoom. У тренінгах взяли участь 82 учасники. Вони успішно засвоїли матеріал та отримали сертифікати від УБА.

    З 6 по 24 червня у Центральній публічній дитячій бібліотеці вперше запрацював літній табір «Книголенд». Основна мета бібліотечного табору – створення сприятливих умов для розвитку дітей, покращення їхніх навичок і творчих здібностей, поглиблення знань у затишній атмосфері. Інтерактивні заняття, розвивальні завдання, вправи, спортивні ігри, арттерапія та перегляди мультфільмів, зустрічі зі спеціалістами різних галузей, екскурсії та, звісно ж, читання забезпечили учасникам табору сприятливі умови для відпочинку та творчу атмосферу для розвитку.

    Бібліотеки постійно працюють, аби допомагати читачам знаходити «СВОЇ» книги та ні за яких обставин не припиняти читати. Для цього книгозбірні організовують творчі заняття, конкурси й піар-акції та залучають до них користувачів, насамперед дітей. Одним із таких є щорічний конкурс «Лідер читання». Він проходить з метою стимулювання інтересу дітей до читання, зміцнення ролі бібліотек у соціальній адаптації читачів середнього шкільного віку, підвищення рівня їхнього особистісного розвитку та культурної компетентності, популяризації найкращих надбань української та світової літератури.

    У жовтні в Україні стартувала онлайн-підготовка тренерів Регіональних тренінгових центрів для бібліотекарів України, що працюють у кожній області. Упродовж тижня тренери дізнавалися більше про: послуги Хабу цифрової освіти; нормативні документи, що регламентують його роботу; необхідні компетентності бібліотекаря – координатора Хабу цифрової освіти; вимоги до облаштування Хабу цифрової освіти в бібліотеці, аби ще якісніше надавати громадянам послуги з підвищення цифрової грамотності. Тамара Козицька, директорка ЦБС, проводила сесію, головною темою якої була ефективна комунікація – її важливість для діяльності Хабів цифрової освіти, а також стала співавторкою посібника для Хабів цифрової освіти. Розглянули те, як будувати ефективні відносини з журналістами та складати комунікаційні стратегії. Тренінги відбувалися в межах реалізації проєкту ВГО «Українська бібліотечна асоціація», що виконується за грантової підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Уряду Швеції.

    У листопаді – січні у Молодіжному центрі триває мінікурс з медіаграмотності для молоді, в тому числі ВПО. Заняття проводить тренерка з медіаграмотності та засновниця Школи медіаграмотності у місті Хмельницькому Тамара Козицька. Захід відбувається у межах клубу «Наука єднання», що реалізовує STEM is FEM за підтримки «Єднання заради дії».

    Заступниця директора Світлана Сінькова та завідуюча методично-бібліографічного відділу ЦБС Іванна Білик взяли участь у роботі науково-практичної конференції «Бібліотека в цифрову епоху: історія та тенденції розвитку», яка була присвячена 60-річчю заснування Наукової бібліотеки Хмельницького національного університету. На ній вони представили досвід роботи ЦБС під час воєнного стану та роботу бібліотек з ВПО.

    Центральна публічна бібліотека та Центральна публічна дитяча бібліотека взяли участь у засіданні робочої групи з розвитку системи дошкільної освіти в Хмельницькій міській тергромаді та покращення доступу до неї для дітей ВПО у межах проєкту «Вільна мама».

    З 14 по 17 лютого 2022 року бібліотекарка абонементу 5-9-х класів Ганна Слободян стала учасницею VІІІ Зимової школи молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації. Зимова школа молодих бібліотекарів – це культурно-освітній проєкт, який проходить у форматі тренінгів з використанням інтерактивних форм навчання, майстер-класів, практичних занять та інших форм, що сприяють розвитку креативності в його учасників. Мета школи: допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватися у мінливому середовищі, надати дієві інструменти для просування бібліотечної роботи в онлайні та підвищити професійність молоді Української бібліотечної асоціації. Навчальна програма мала назву «Бібліотека в онлайні» та була зосереджена на особливостях бібліотечної роботи в цьому напрямі.

    З червня 2022 року розпочалася співпраця з волонтерами психосоціальної підтримки Хмельницької міської організації Товариства Червоного Хреста України. Ось вже пів року ці зустрічі є традиційними та проводяться щочетверга. На них приходять хмельничани та ВПО – і діти, і дорослі. Заходи, які проводять волонтери, дуже різноманітні, це: ігри, бесіди, майстер-класи, чаювання тощо.

    Також ЦБС здійснює і дослідницьку діяльність. У такий спосіб популяризує рідний край, його визначні місця та видатних людей, що своєю працею уславляють нашу землю. Прикладом роботи у цьому напрямі є проєкт «Візитівка сіл Хмельницької громади». На офіційному сайті ЦБС бібліотеки знайомлять з історичними пам'ятками, талановитими майстрами, легендами та цікавими місцями сіл, що увійшли до Хмельницької міської територіальної громади.

    На запрошення Центру професійного розвитку педагогічних працівників бібліотекарі ділилися навичками критичного мислення та вмінням орієнтуватися у медіапросторі з педагогами Хмельницької громади під час Літньої школи професійного зростання педагогічних працівників, яка проходила у Початковій школі №1 Хмельницької міської ради.

    Протягом року працівники системи:

     залучили 39 460 користувачів;

     видали 758 433 примірники літератури;

     бібліотеки відвідали 273 102 читачі;

     надали платних послуг на суму 151 723 грн;

     провели 1 760 масових заходів, з них 532  книжкові виставки.

    Середнє відвідування – 7Читаність – 19Обертаність – 1,9.

    З початком повномасштабного російського вторгнення бібліотеки Хмельницької громади, здійснюючи свою діяльність та відповідаючи на виклики сьогодення, акцентували роботу на підтримці внутрішньо переміщених осіб. З 26 лютого до нашого міста з'їжджалися люди з населених пунктів, де проходять активні бойові дії. Протягом березня у Хмельницький прибуло майже 20 тисяч ВПО. Тож відразу постало питання організації бібліотечного обслуговування усіх, хто вимушено покинув свої домівки.

    У бібліотеках-філіях Централізованої бібліотечної системи відкрили пункти збору та видачі гуманітарної допомогиТакож розпочали збір книг для діток-переселенців. Для започаткування такої ініціативи опиралися на реальну потребу. У бібліотеках переселенці часто запитували про книги, адже ті у складний період здатні психологічно допомогти, розрадити, зробити проведений час насиченим, емоційно наповнити його позитивними моментами. Бібліотечних книг та журналів є багато, але всі їх обов'язково потрібно повертати. А значна частина людей потрапляють до нашого міста на декілька днів, після чого їдуть далі, шукаючи прихистку від війни. За цей час їм важко встигнути прочитати книгу. Тому в бібліотекарок з'явилася ідея збирати літературу, яку таким відвідувачам можна буде забирати із собою.

    Окрім гуманітарної, бібліотеки надавали ще й інформаційну допомогу. Для цього активно працювали Хаби цифрової освіти, що діють на базі книгозбірень. Найпопулярнішими їхніми послугами стали:

    • оформлення довідки про взяття на облік ВПО за допомогою додатку «ДІЯ»;
    • отримання разової допомоги від держави ФОПами;
    • оформлення ЕЦПу (електронний цифровий підпис) через ПриватБанк;
    • запис до лікарів, які надавали ВПО безплатну допомогу тощо.

    Для ВПО працівники Центральної публічної бібліотеки розробили спеціальні матеріали, які розмістили в інформаційному куточку та на вуличному стенді. Згодом, коли побачили, що люди фотографують ці матеріали, підготували ще й буклет-пам'ятку.

    Досить популярною у цей час стала бібліотечна послуга «Бібліоняня». Вона передбачає, що батьки можуть залишити у книгозбірні дитину віком від 3 до 6 років під наглядом працівників на невеликий проміжок часу – до 1 години. Її актуальність у період карантинних обмежень трохи знизилася, проте люди, які з дітьми вимушено приїхали до нашого міста, стали користуватися послугою досить часто, адже це для них зручно. У межах «Бібліоняні» бібліотекарки проводили для малечі різні активності: голосні читання, майстер-класи, ігротеки тощо. У такий спосіб книгозбірні організувалися в справжні території довіри та безпеки.

    Протягом 2022 року читачами бібліотек стали 1 015 ВПО, з них 508 – діти. Для них було проведено 635 масових заходів: майстер-класів – 201, навчальних тренінгів – 32, театралізованих вистав та концертів – 17. Ці заходи відвідало – 3 770 ВПО.

    Книжковий фонд ЦБС Хмельницької міської ТГ на 01.01.2023 р. становить 405 815 примірників, українською мовою – 258 121 примірник, що складає 64% від загального фонду. Всього надійшло 4 203 примірники: 2 620 книг та 1 583 періодичних видання.

    У 2022 році на комплектування фондів ЦБС Хмельницької міської ТГ було використано 85 041,83 грн. Це тільки позабюджетні кошти:

    • 60 764,70 грн – подаровані (2343 прим. книг);
    • 2 902,13 грн – обмінний фонд (54 прим. книг);
    • 21 375 грн – заміна та покриття недостачі (223 прим. книг).

    На передплату періодичних видань для бібліотек коштів з міського бюджету не було виділено. Надійшло 2 620 примірників книг, 1 260 назв, що на 6 252 примірники та 1 745 назв менше, ніж у 2021 р. Українською мовою надійшло 2 239 примірників, що становить 86% від кількості всіх нових книг.

    У бібліотеках системи постійно діє 16 клубів за інтересами, 1 лекторій та 1 факультатив, 3 групи за інтересами. Серед клубів: 6 – дитячих, 5 – для юнацтва, 5 – для дорослих. Було проведено 115 заходів, які відвідало 975 користувачів.

    У Центральній публічній  бібліотеці продовжує діяти лекторій правового спрямування «Право. Закон. Мораль». Так, у 2022 році пройшли засідання:

    • «Пустощі та кримінальна відповідальність»;
    • «Презумпція невинності»;
    • «Студентам про кібергігієну»;
    • «Свобода від насильства – ключова складова безпеки».

    Центральна публічна бібліотека спільно з місцевим телеканалом «TV7+» підготувала рубрику «КНИЖКОВИЙ ЧАС». У ній про книги досить захопливо та змістовно розповідають бібліотекарі згаданої книгозбірні – Олеся Горобняк та Аліна Войтюк. Протягом року було відзнято 10 випусків.

    У Центральній публічній бібліотеці влаштували книжковий день, де протягом цілого дня на майданчиках проводили заходи для різних вікових категорій. У читальній залі юрмилися діти з літнього табору «ProKids». Хлопчики й дівчатка за підказками бібліотекарів із кольорового паперу клеїли закладки. Дехто настільки захопився роботою, що замість однієї закладки зробив декілька! Не менш цікаво було й у БібліоХабі. Тут зі слів, прочитаних із різних книжок, діти складали нові зв'язні речення та фрази. Можливо, хтось із них уявляв себе при цьому письменником. А можливо, у майбутньому хтось і справді ним стане. Пообіді у книгозбірню завітали поціновувачі творчості подільської письменниці Тетяни Безушко. Під час зустрічі авторка ділилася, як шукала вихід своїм емоціям з початку війни. А емоції вилилися у творчість, з якою вона і познайомила присутніх.

    Задля просування книги й читання у бібліотеках постійно проводяться зустрічі з письменниками та презентації книг. Потягом року відбулися зустрічі з українськими майстрами слова: Оленою Печорною, Наталією Поліщук, Оксамиткою Блажевською (презентація книги «Еля»), Ольгою Саліпою, Юрієм Даценком, Віоліною Ситнік, Ігорем Байдаком, Михайлом Цимбалюком, Неонілою Яніцькою, Людмилою Охріменко та ін.

    24 вересня, у День міста Хмельницького, офіційно добіг завершення Хмельницький міський літературний марафон «#Щодня читай українською». Подія, яку організували книгозбірні Централізованої бібліотечної системи, тривала майже два тижні – з 13 до 24 вересня. Її гаслом став вислів «З українським словом до перемоги»!

    Наживо у межах марафону відбулися чудові бібліотечні зустрічі з письменниками Хмельниччини: Ігорем Байдаком, Дариною Янчук, Лідією Ярохно, Марією Дем'янюк, Світланою Зозулею, Любов'ю Єжовою, Миколою Думним, Оксаною Радушинською, Володимиром Олійником, Галиною Корицькою та іншими. Разом з тим у Центральній публічній бібліотеці презентували «Великі, величні, незабутні» Ніни Качеровської, «Будень» Віталія Міхалевського, «Я Україна! Я – серце Європи!» Миколи Коваля, «Білу ворону» Володимира Захар'єва, літературно-публіцистичний альманах «Південний Буг» (№ 9-10) та творчість Юрія Даценка.

    Загалом заходи проходили в міських бібліотеках та у книгозбірнях сіл громади. В останніх вони склали так званий «Марафон на колесах», котрий 21 та 22 вересня разом з письменниками Віталієм Міхалевським, Альоною Радецькою, Степаном Шкапієм та Василем Горбатюком мандрував до Пироговецької бібліотеки-філії №18Давидковецької бібліотеки-філії №5 та Малашовецької бібліотеки-філії №26.

    Літературний марафон 2022-го, що був покликаний сприяти розвитку літературної, журналістської та інших видів колективної й авторської творчості, зібрав у своєму дружному творчому колі близько 650 учасників. Протягом двох тижнів вдалося провести майже три десятки заходів.

    А завершилася масштабна літературна подія 24 вересня. Цього дня у центральній частині міста розташувалася «Ідеальна бібліотека». Вона складалася з декількох локацій, у яких відвідувачам посередництвом ігор, вікторин, цікавих активностей та знайомства з книгами пропонували разом з бібліотекою читати, розвиватися, творити, навчатися, пізнавати та допомагати. Окремою частиною «Ідеальної бібліотеки» був куточок розмови наживо «Запитай у письменника», де кожен охочий зміг поспілкуватися з хмельницьким поетом Віталієм Міхалевським.

    Також тут запрошували доєднуватися до акції зі збору українських книг, натомість же пропонували ходити по книжкові новинки до книгозбірень, а ще закликали підтримувати наших воїнів, плекати рідне слово, розвивати українську культуру. 

    У 2022 році бібліотека-філія №2 розпочала роботу по програмі «КуБ» (Коворкінг у бібліотеці). Програма розрахована на 2022-2026 роки. Протягом року у КуБі було проведено 20 заходів, які відвідали 223 користувачі.

    Центральна публічна бібліотека та Центральна публічна дитяча бібліотека брали участь у засіданні робочої групи щодо розвитку системи дошкільної освіти в Хмельницькій міській тергромаді та покращення доступу до неї для дітей ВПО в рамках проєкту «Вільна мама». За підсумками засідань були визначені бібліотеки ЦБС, які могли б доєднатися до проєкту «Вільна мама». Він організований активістками громадської організації «Жіночий хаб». Сім'ї вимушених переселенців можуть на кілька годин залишити своїх дітей на педагогів та волонтерів.

    У соціальних мережах діють сторінки ЦБС, філій №№ 2, 3, 4, 5 (2), 6, 7, 8, 9 (2), 10, 11 (2), 12, 13, 14, 16, 18, 19, 20, 21, 22 (2), 23, 25 (2), 26, 27, бібліотечного пункту Копистинської бібліотеки-філії №16 у с. Колибань, бібліотечного пункту Іванковецької бібліотеки-філії №23 у с. Черепівка (2) у фейсбуку; ютуб-відеоканали – ЦБС (2), філій №№ 2, 4, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 15, 22; сторінки в інстаграмі філій №№ 2, 3, 4, 7, 11.

    На сторінці «Хмельницька міська централізована бібліотечна система» у фейсбуку опубліковано 711 дописів (у 2021 р. – 503). Спеціально для сторінки створюють рекламні банери для постів та подій. Окрім того, тут рекламують книги, які є у фондах бібліотек, нові надходження, а також книги, що є у вільному доступі на сайті ЦБС.

    26 філій (окрім філії №26) та два бібліотечні пункти під'єднані до Інтернету і мають можливість надавати Wi-Fi-доступ до мережі. У звітному році через віялові відключення електроенергії багато користувачів, особливо школярів та студентів, мали можливість скористатися Інтернетом у бібліотеках системи. Людям старшого віку тут надавали різноманітні інтернет-послуги (довідки, оформлення документів, здійснення платежів тощо). До того ж у період російсько-української війни не всі, рятуючи власне життя, взяли із собою ноутбук, а тим паче комп'ютер.

    Інтернетом скористалося 4 885 користувачів (у 2021 р. – 3797). Працює 6 безкоштовних Пунктів вільного доступу до мережі Інтернет. У Центральній публічній бібліотеці – 8 комп'ютерів, у філіях: №2 – 5, №7 – 4,№9 – 2,№12 – 3 та №14 – 4 (26 робочих місць, із них 21 – за програмою «Бібліоміст»). У 2022 році безкоштовним інтернетом на стаціонарних комп'ютерах скористалися 2 999 користувачі (у 2021 р. – 1 612).

    Значно більше відвідувачів стали користуватися інтернетом через Wі-Fі на власних ноутбуках та гаджетах. Бібліотекарі надавали інтернет-довідки. Всього у поточному році – 1 271.

    Бібліотекарі продовжують налагоджувати зв'язки з громадськістю, розповідати про корисні для людей послуги, активно використовуючи можливості ЗМІ. Поряд із плануванням заходів, планують і їхнє висвітлення, формулюють меседжі, які необхідно донести до аудиторії через ЗМІ.

    У 2022 році завдяки цій роботі отримали наступні результати: публікацій в онлайн-ЗМІ – 94 (93 – у 2021), 46 телесюжетів (88 – у 2021 р.), 45 радіопередач (67 – у 2021 р.), 5 статей у друкованих ЗМІ (29 – у 2021 р.).

    У 2021 році телерадіокомпанія «Місто» спільно з директоркою ЦБС Тамарою Козицькою створили проєкт «СИТО» – нова рубрика з медіаграмотності. Така робота продовжилася й у 2022 році.  Було відзнято ще 3 випуски.

    Були публікації в газетах «Голос України», «Сімейна газета», «Проскурів», «Подільські вісті».

    Щороку, аналізуючи діяльність бібліотечної системи, працівники порівнюють показники з тогорічними. Цьогоріч це порівняння не є релевантним, оскільки працювати довелося під час війни. Проте всі основні показники значно перевищують тогорічні та заплановані.

    Це пояснюємо тим, що бібліотеки виявилися «рятівним колом» для багатьох людей, як місцевих, так і ВПО. Бібліотекарі з перших днів війни мобілізувалися, організувалися задля допомоги людям: як гуманітарної, так і психологічної. В деяких селах (наприклад, Бахматівці, Пирогівці) бібліотекарі взяли на себе організацію допомоги теробороні, згуртували навколо себе громаду. Допомагали військовим та волонтерам.

    Вислів «Впевнено крокуємо до Перемоги»  став гаслом для бібліотекарів.

    Участь у заходах, читання, зустрічі з письменниками, психологами, навчання у бібліотеці, де є електроенергія та Інтернет, віддалена робота та інші потреби згуртували навколо бібліотек людей. Налагоджено нові партнерства, з'явилися вірні друзі, які надихають і мотивують працювати ще з більшою віддачею.

    "Не знаю, як склалося б, якби ми не потрапили у бібліотечний ВільноХаб. У мене таке враження, що центр Хмельницького знаходиться у Центральній публічній бібліотеці. Все, що відбувається в місті, бере свій початок саме там. Свята, тренінги, презентації, майстер-класи, вистави  це все бібліотека. Дитячі заняття врятували мого сина від пережитого стресу під час переїзду. Знайомства і спілкування у ВільноХабі врятували і мене. Адже театр  це моє життя. Бібліотека повернула мені моє театральне життя, яке я обожнюю! каже Анна Миронова, переселенка із Запоріжжя, яка працювала волонтеркою у проєкті, а потім три місяці бібліотекаркою.

    Працевлаштування переселенців було в пріоритеті. Декого з постійних відвідувачів запросили працювати разом з бібліотекарями, іншим допомагали знайти роботу, житло.

    Ні книг, ні періодики за бюджетні кошти цьогоріч не придбали, проте, розуміючи важливість читання, враховуючи великий попит на книги, навіть їх дефіцит у бібліотеках, працівники та друзі бібліотек завзято використовували всі можливості, щоб поповнити фонди. Було залучено 63,0 тис. грн на оновлення фондів, адже полиці спорожніли після того, як прибрали літературу російською мовою, провели списання.

    Актуальними були заняття з кібербезпеки, медіаграмотності, які проводили бібліотекарі для партнерів та користувачів. Завдяки проєктній діяльності отримали планшети для навчання в Хабі цифрової освіти, заклали базу для покращення матеріально-технічного забезпечення у 2023 р. завдяки продовженню проєкту «ВільноХаб».

    Запорукою ефективної роботи у 2022 році можна вважати згуртованість та професійність колективу ЦБС, тісні зв'язки з громадою міста, з органами місцевого самоврядування, що дозволило об'єднатися і протистояти викликам. Чимало родин членів колективу ЦБС мають близьких, які захищають нашу Батьківщину, були пораненими. Допомога і підтримка, у тому числі й матеріальна, дають сили тримати стрій, виконувати свою роботу, наближати Перемогу.

    Вдячність від тих, кому допомогла бібліотека, можна підсумувати новорічним привітання від пані Ніни та її онука Максима, користувачів Центральної публічної бібліотеки: «Моя шановна, люба бібліотеко! Прийми новорічні вітання та побажання ПЕРЕМОГИ, ПЕРЕМОГИ, ПЕРЕМОГИ!!! Хочу висловити вам, шановні працівники закладу, щиру вдячність за вашу працю. В такий складний, нелегкий час ви змогли налаштувати роботу таким чином, що діти з радістю та великим бажанням йдуть у бібліотеку. Ви працюєте з любов'ю, професійно, талановито, яскраво, з фантазією. Це робить ваші заходи цікавими, тому ми йдемо до вас! Так тримати!».

    У 2023 році діяльність бібліотечної системи буде спрямована на залучення позабюджетних коштів для свого розвитку та забезпечення потреб користувачів, допомоги громаді. Кожен крок – наближення Перемоги.

     

    Директорка ЦБС
    Хмельницької міської територіальної громади

     

    11 січня 2023 року

    Тамара КОЗИЦЬКА
       

    Майстер-клас із вишивання
    Майстер-клас із вишивання
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Січневі новинки 2024 року

    Вже на полицях бібліотек новинки друку кінця 2023 року.

    Переглядайте, вибирайте, читайте!

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр