Сергій Жадан – письменник, воїн Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Сергій Жадан – письменник, воїн Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
      Наша Україна
      Наше місто
      Літературна світлиця
      БібліоЖиття
      Фотогалерея
      Відеогалерея
      Проєкти та програми
      Контакти
      Карта сайту




      Пошук по сайту

       

      Хмельницька міська рада

       
        Головна » Віртуальні виставки
      Сергій Жадан – письменник, воїн
      Сергій Жадансучасний поет, прозаїк, есеїст, перекладач, фронтмен гурту "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма", громадський діяч. У 2024 році вступив до лав Національної гвардії України.
       
       
      Фото із сайтуhttps://www.pravda.com.ua
       
      Він – визнаний лідер поетичного покоління 90-х років ХХ століття, один з найяскравіших і найвпливовіших постатей сучасної української літератури. Сергій Жадан поєднав українську поетичну традицію із панк- і рок- субкультурами.
       
      Він не любить офіційного мистецтва, адже йому подобається належати до живого потоку літератури.
       
      Народився Сергій Жадан 23 серпня 1974 року на Старобільщині нині Луганської області, де й минуло його дитинство.
       
      Значний вплив на юнака мала його тітка по матері – Олександра Ковальова, в якої Сергій часто гостював у Харкові. Вона була поетесою і перекладачкою з німецької мови. Тітка познайомила Сергія з письменниками, політиками, музикантами, журналістами, які "виступали за українську незалежність" та із забороненою на той час РУХівською літературою. 
       
      У десятому класі Сергій брав участь у республіканській олімпіаді з української мови та літератури, де посів одинадцяте місце, що дало можливість вступити до ВНЗ без іспитів. У 1996 році переїхав у Харків, де закінчив Харківський державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди за спеціальністю "українська мова та література, німецька мова". Там і залишився жити.
       
      Ще під час навчання Сергій Жадан організовував і проводив у Харкові різноманітні літературно-мистецькі й поетичні акції, був учасником різних поетичних акцій і сам. Проте серед його захоплень, окрім літератури, варто виділити футбол, велоспорт і рок-музику.
       
      Навчаючись в аспірантурі цього ж університету, Сергій захистив кандидатську дисертацію про творчість українського футуриста "Філософсько-естетичні погляди Михайля Семенка". У 2000-2004 роках викладав українську літературу в рідному вузі. Після цього повністю присвятив себе літературній діяльності. Його творчість охоплює поезію, прозу, переклади.
       
      Проза Сергія Жадана завжди виглядала значною мірою автобіографічною. Вона відзначається соціальною чутливістю та неповторним стилем. Для нього характерний вжиток розмовної мови та нецензурної лексики. У його пам'яті багато ландшафтів, будівель, деталей, запахів, звуків. Для прозових творів письменника характерна постмодерністська гра зі словом і значенням, нове, цілком оригінальне розуміння української та всесвітньої історії, бачення нашої сучасності та майбутнього. Він звертається до соціальних та політичних проблем, відображаючи складні аспекти життя у пострадянській Україні, вражає читачів свіжістю та свободою висловлювань.
       
      Поезія Сергія Жадана вражає своєю емоційністю, філософською глибиною та тонким відчуттям сучасної української дійсності. Він регулярно виступає зі своїми творами в різних містах України та Західної Європи, в тому числі у супроводі групи "Жадан і собаки". Критики зазначають його вміння бути своїм як для простої, так і освіченої аудиторії.
       
      Окремі твори Сергія Жадана введені до шкільної програми з української літератури, а ще він входить до когорти українських авторів, чиї твори найчастіше перекладають за кордоном і таким чином міжнародна аудиторія знайомиться із сучасною українською літературою. Кількість мов, якими перекладені його твори, сягає кілька десятків. Це зробило письменника одним із найвідоміших за межами України.
       
      Сергій Жадан отримав численні національні та міжнародні літературні нагороди й премії.
       
      Він активно організовує літературне життя в Україні, а це літературні фестивалі, рок-концерти, театралізовані перфоманси, до того ж бере участь у мультимедійних мистецьких проєктах.
       
      Від початку війни, яку Росія розв'язала проти України, Сергій Жадан активно займається волонтерською діяльністю. У 2024 році письменник вступив до лав 13-ї бригади Національної гвардії України "Хартія".
       
       
      Фото із сайтуhttps://2day.kh.ua
       
      Пропонуємо до вашої уваги книги Сергія Жадана, які ви можете знайти у Центральній публічній бібліотеці
       

      Жадан С. В. Ворошиловград : роман / С. В. Жадан ; худож.-оформ. О. М. Артеменко. –Харків : Фоліо, 2010. – 442 с. – (Графіті)

      За версією конкурсу "Книга року Бі-бі-сі"
      роман "Ворошиловград"
      став кращою книгою десятиліття!

      Пил доріг, іржаві бензоколонки, втомлені автобуси, старі «хрущовки»... Місто, що залишилось десь поза часом. Дивні люди, які займаються дивними справами. Абсурд – та водночас «справжність» існування... Герман повертається до містечка свого дитинства у степах Донбасу, щоб знайти зниклого брата і врятувати його бізнес. Проте реальність виявляється хиткою, майбутнє – невизначеним, а минуле викликає надто гостру ностальгію... Лірична і жорстка, соціальна і метафізична, меланхолійна і реалістична історія, сповнена безмежних просторів, спогадів, сновидь, мрій, джазу та духу справжньої дружби.



      Жадан С. В. Гімн демократичної молоді / С. В. Жадан ; худож.-оформ. І. В. Осіпов. – Харків : Фоліо, 2011. –  223 с. - (Графіті)

      «Гімн демократичної молоді» – це збірка з шести оповідань від одного з найважливіших сучасних українських письменників , яку було вперше видано 2006 році.

      В цій книзі ви знайдете впізнаваних героїв автора: бандитів і простих юних хлопців, що шукають своє місце у світі. Водночас це тексти про нові можливості, які відкривались перед українцями в дев'яності й нульові, про дух свободи, що повіяв з падінням радянського союзу.

      «Гімн демократичної молоді» сподобається всім, кого приваблює естетика дев'яностих, бандитські розборки й кримінальні історії, комічні й дещо стьобні ситуації з життя. Крім того, це цікава книжка про Харків, в якому й відбувається дія всіх цих оповідань.

       



      Жадан С. В. Прощання слов'янки / С. В. Жадан ; худож.-оформ. О. Г. Жуков. – Харків : Фоліо, 2011. – 409 с.

      «Прощання слов'янки» є повним зібранням усіх поетичних збірок Сергія Жадана, які виходили (чи не виходили) друком у різних видавництвах, починаючи від збірки «Цитатник» (1995) і закінчуючи циклом «Лесбійки» (2009).

      Книга містить майже всі віршовані твори Сергія Жадана і є доволі вичерпною хронікою поетичних пошуків, знахідок та втрат автора.



      Жадан С. В. Ефіопія / С. В. Жадан. – Харків : Фоліо, 2011. – 121 с. – (Сафарі)

      «Ефіопія» – книга про маршрути, якими рухаються кур'єри, приносячи добрі новини й поєднуючи між собою громади відступників, грабіжників та репатріантів.

      Вірші та есеї, вміщені в книзі, є збіркою переказів про життя та небезпечні пригоди видатних мандрівників, державних злочинців, церковних діячів, духовних лідерів, кримінальних авторитетів, нелегальних емігрантів, членів спілки письменників та інших неврівноважених осіб. На основі реальних подій. 



      Жадан С. В. Інтернат : роман / С. В. Жадан. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2017. – 336 с.

      «Інтернат» – глибокий та захопливий роман, який відбив бачення автора життя в зоні АТО, його драму проблеми вибору та самоідентичності, національної психології та патріотизму, радикальних поглядів та ліберальної байдужості.
       
      Це не роман-епопея, яка покликана стати панорамою того, що відбувається на Сході України. Це локальна історія одного звичайного шкільного вчителя – його прагнень, мотивації та цілей перед небезпекою, коли за лічені години може помінятися історія і твоє місце в ній. Вона також про цілий регіон, який вже звикли вважати окремим, але все одно продовжують за нього боротися. 
       


      Жадан С. В. Anarchy in the UKR :. Луганський щоденник : [нарис] / С. В. Жадан. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 240 с.

      Майже двадцять років тому герої «Anarchy in the UKR» здійснили ідейну подорож Сходом України, місцями бойової слави Нестора Махна. Мандруючи Донбасом, вони шукали відповіді на питання — що ж таке воля-свобода-анархія? Чи є межа між ними та де вона пролягає? Що собою представляє «свобода»? Чи буває її замало або навпаки забагато? Що робить нас вільними? Що заважає нам бути вільними? Відповідь на ці та інші запитання ми знайдемо в книзі-подорожі Сергія Жадана.
       
      У 2014 році автор знову відвідав територію, що колись була територією анархізму. Але цього разу — в дуже наелектризованій атмосфері, коли саме повітря просякнуте війною… Вже не давнішньою, часів Нестора Івановича, а більш ніж сучасною…
       
      Ця подорож описана у «Луганському щоденнику», що також увійшов до перевидання разом із оповіданням «Бігти не зупиняючись» – розповіддю про один день із життя Худого: простого хлопця з безіменного міста на Сході України. День, наповнений сумнівами та невпевненістю, день, наповнений любов'ю та смутком. День, коли змінюється погода та міняються обставини. Останній мирний день у його житті…


      Жадан С. В. Капітал / С. В. Жадан. – Харків : Фоліо, 2007. – 797 с. 

      Все, що ти хотів дізнатись про соціалістичний реалізм, але не мав у кого спитати.

      Книга, яку ти ніколи не знайдеш у бібліотеці свого профтехучилища.

      Для тих, хто бореться з системою за допомогою власних шкідливих звичок.

      «Депеш Мод», «Цитатник», «Аnarchy in the UKR» та «Гімн демократичної молоді» – вперше під однією обкладинкою. 



      Жадан С. В. Депеш Мод / С. В. Жадан ; післям. П. А. Загребельний. – Харків : Фоліо, 2014. – 229 с. – (Графіті). 

      Роман Сергія Жадана «Депеш Мод» – чтиво не для нервових і не для «правильних». Це непричесана і жорстка історія входження в серйозне життя. Дія твору відбувається у червні 1993 року. Троє друзів мусять терміново знайти четвертого, який зник у невідомому напрямку, і повідомити його про самогубство вітчима. Вася Карбюратор повинен встигнути на похорон...

      Що це: пронизливий ліричний текст? стьоб? практичний довідник для нонконформіста і лівого терориста? релігійний роман? роман-знущання? «Депеш Мод» тільки з першого погляду скидається на галюцинацію напівголодного студентика, насправді це строкатий портрет перехідної доби і покоління, яке зависло в жорстокому міжчассі дев'яностих. В тексті зберігаються особливості авторського письма. 



      Жадан С. В. Марадона : нова книга віршів / С. В. Жадан. – Харків : Фоліо, 2008. – 169 с. – (Сафарі)

      «Марадона» – нова книга віршів автора, присвячена колективним видам спорту, проблемам розвитку фізкультурного руху, корегуванню графіків індивідуального фізичного навантаження та іншим аспектам проходження допінг-контролю.



      Жадан С. В. Хлібне перемир'я : п'єса / С. В. Жадан ; іл. Гамлет. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2020. – 128 с. 

      Що робити, коли не довіряєш навіть найближчим рідним? Як вибиратися з пастки, до якої сам себе загнав? Кому можна розповісти про найважливіше, якщо мову зламано, а вміння слухати й розуміти залишилося в довоєнному минулому?
       
      Події п'єси «Хлібне перемир'я» відбуваються влітку 2014 року. Історія однієї смерті поступово перетворюється на історію цілого покоління, на історію стосунків між дітьми та батьками, на історію зради й недовіри, сповнену комічних слів і трагічних сенсів, поєднувати які так досконало вміє Сергій Жадан. Війна триває, і жодне перемир'я не здатне загоїти завданих ран: вони й далі нитимуть, назавжди змінюючи життя людей, які зовсім не збиралися воювати.
       


      Жадан С. В. Список кораблів : нові вірші, 2018-2019 / С. В. Жадан ; картини Катерини Косьяненко. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2020. – 160 с.

      Шістдесят віршів про пам'ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність.

      Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом.

      Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки.

      «Список кораблів» – це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша і найболючіша книга автора.



      Жадан С. В. Месопотамія : збірка оповідань і віршів / С. В. Жадан. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 368 с. 

      Філософські відступи, фантастичні образи, вишукані метафори й специфічний гумор – тут є все, що так приваблює у творах Сергія Жадана. Історії Вавилона, переказані для тих, хто цікавиться питаннями любові і смерті. Життя міста, що лежить поміж рік, біографії персонажів, які б'ються за своє право бути почутими й збагнутими, хроніка вуличних сутичок і щоденних пристрастей. Освідчення і зради, втечі і повернення, ніжність і жорстокість.



      Жадан С. В. Життя Марії : книга віршів і перекладів / С. В. Жадан. – Чернівці : Meridian Czernowitz : [Книги – ХХІ], 2015. – 184 с.

      Найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягти порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне – не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги.
       
      У поетичній збірці «Життя Марії» Сергій Жадан розмовляє – про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібами, власними і перекладеними словами. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати – якщо не нас, то хоча би наших дітей.
       


      Виставку підготували:

      Галина Єсюніна,
      завідуюча відділу ІТ та ЕР,

      Валентина Свириденко,
      завідуюча відділу обслуговування

      Центральної публічної бібліотеки


      Філія №11
      Філія №11
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Меню для книгоманів
      • Зростаємо професійно
      • Мистецька вітальня
      • Наші видання
      • Послуги ЦБС
      Найцікавіші питання та відповіді про Україну

      Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

      Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
      детективи
      драми
      казки
      комедії
      легенди
      ліричні вірші
      пригоди
      трилери
      фентезі
      інше

      Слідкуйте за нами у
      соціальних мережах






      © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
         Офіційний сайт
      Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
      www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр