Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  4 Грудня 2017 р.

  4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Свято належить до 12 найбільших церковних свят. Згідно із давніми церковними джерелами, батьки Діви Марії, Іоаким та Анна, не могли мати дітей. Молячись, вони пообіцяли: коли народиться дитина, то віддадуть її на службу Всевишньому.

  Господь Бог почув їхні молитви і дав їм доньку. Коли дівчинці виповнилося 3 роки, батьки повели її в Єрусалимський храм, виконавши таким чином обітницю, дану Господу напередодні народження дитини. Зібравши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічами в руках привели Її в Єрусалимський храм.

  Коли батьки поставили маленьку Марію на першу сходинку Храму, вона, зміцнена Божою силою, не зупиняючись, не обертаючись назад, швидко піднялася по п'ятнадцяти високих сходах. Усі були дуже здивовані такою поведінкою дитини. Саме цей епізод зображений на іконі Введення в храм Пресвятої Богородиці.

  У Храмі Марію зустріли священики на чолі із Захаром, батьком Івана Хрестителя. Священик, який зустрів Марію в церкві, повів її до вівтаря, куди тільки раз у ріквходив він сам з очисною жертовною кров'ю. Вручивши дитя волі Божій, батьки Марії повернулися додому, а дівчинка залишилася жити в приміщенні для дів, яке знаходилося при храмі. Там Пресвята Богородиця перебувала аж до заручин із святим Йосифом.

  У народі це свято вважають початком зими. У  цей час в Україні вже зазвичай випадав сніг, тому казали: «Третя Пречиста снігом покриває».

  Використані джерела:

  1. 4 грудня Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії / rivne-cerkva.rv.ua : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://rivne-cerkva.rv.ua (дата звернення 26.11.2017). – Назва з екрану.
   
  2. 4 грудня – Введення, або "Третя Пречиста" / traditions.in.ua : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://traditions.in.ua (дата звернення 26.11.2017). – Назва з екрану.

  Філія №9
  Філія №9
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  Література для літніх канікул

  У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр