Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    У міських бібліотеках стартував літературний марафон
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    18 Вересня 2018 р.

    18 вересня у бібліотеках Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи стартував літературний марафон «Читай українською». Він проходить у рамках святкування Дня міста Хмельницького. Розпочав марафон літературний скайп-міст «Прем'єра книги – 2018». Сьогодні у 5 бібліотеках-філіях широкому загалу свої твори представили хмельницькі письменники – Наталія Поліщук, Галина Корицька, Ніна Шмурікова-Гаврилюк, Марія Дем'янюк, Степан Шкапій та Петро Савчук. Презентуються книги, видані за міською Програмою підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки "Читай українською"

     

    У нас одна весна – треба цвісти!
    Наталія Поліщук

    Найквітковіша авторка Хмельниччини Наталія Поліщук у центральній міській бібліотеці презентувала свою збірку «Час квітів»Поетеса родом із Красилівщини. Вона мама трьох діток, яка, крім літературної, займається ще й журналістською та науковою працею. Це вже друга її збірка (перша «Метафор-мози» побачила світ у 2016 році).

    Над «Часом квітів» пані Наталія працювала два роки. І результат – маємо чудову і красиву книжечку із семи розділів, у яких вмістилося понад 150 віршів (до речі, примірники такої уже є у фондах міських бібліотек-філій).

    У збірці представлена інтимна, громадянська, пейзажна лірика, вірші для дітей, а також поезії на воєнну тематику. Всіх їх об’єднує образ-символ квітів: «Я дуже люблю квіти і тому їхні образи часто виринають в моїх віршах. Саме вони нас по-особливому зігрівають восени. Квіти порівнюю із поезією: для мене вони ідеали прекрасного».

    Під частиною поезій читач знайде маленькі історії їхнього створення (варто зауважити, що підназва збірки – «Вірші з історіями»). Сьогодні Наталія Поліщук пояснила: «За кулісами книги залишається велика частина процесу, який передує самим текстам. Історія – це те, що надихнуло автора, створило образ, обросло рядками і народило вірш».

    «Натюрморт із яблуками» – пробу пейзажної лірики – авторка присвятила художниці, подрузі Світлані Мельничук, яка, у свою чергу, була ілюстратором «Часу квітів» та стала очікуваним гостем у центральній бібліотеці на сьогоднішньому заході. Художниця зазначила, що «малювалося їй легко і приємно, це цікавий досвід». Нагадаємо, роботи Світлани Мельничук за мотивами згаданої збірки зараз експонуються в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці (виставка «Квіткова рапсодія»).

    Також у книжечці знайдемо один переклад іспанською та чернетку-фото створення вірша.

    Наприкінці Наталія Поліщук поділилася літературними планами і розповіла, що наступним етапом її творчості стане морська тематика. «Море як метафора – символ життя і символ смерті», – коментувала, читаючи з телефону ще зовсім свіжий вірш «Шторм».

    За допомогою скайп-зв’язку участь у презентації «Часу квітів» взяли читачі бібліотеки-філії №3, якій нині центральна бібліотека передала естафету літературного скайп-мосту. «Реальними» ж слухачами у залі центральної бібліотеки були учні гімназії №1. Зустріч з такою авторкою для них стала неабияк доречною, як підкреслила вчитель, адже у юних дівчат і хлопців якраз «починається їхня пора цвітіння».

    Адміністрація ЦБС

    У бібліотеці-філії №3 для учнів 8-Б класу НВК №7 свою нову збірку «Рідна земле моя Україно» презентувала подільська поетеса, заступник голови Хмельницького осередку ВТС «Конгрес літераторів України» Галина Корицька. Сюди увійшла поезія на різну тематику: неповторна лірика, вірші на патріотичну тему та зразки філософської творчості. Загалом кожен може знайти у збірці вірш «до смаку».

    Класний керівник Людмила Загоруйко зазначила: «Такі зустрічі надихають нашу юнь побачити красу і цінності життя».

    Ліана Яцюк, завідуюча бібліотеки-філії №3

    Під час літературного скайп-мосту філія №3 передала естафету центральній бібліотеці для дітей №12. Тут дитяча письменниця Ніна Шмурікова-Гаврилюк презентувала свою нову книжку «Місячний калейдоскоп».

    Учням 4-Б класу СЗОШ №30 без сумніву сподобались віршики пані Ніни, позаяк вони відразу ж взялися вчити їх напам’ять.

    Як підсумувала вчитель Оксана Свистак: «Це надзвичайно гарна поетична збірка про місяці. «Місячний калейдоскоп» дає нам можливість побачити красу і загадковість рідної природи у всій її мінливості. Дуже вдячні авторці».

    Літературну естафету читачі бібліотеки-філії №12 передали філії №10.

    Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

    У бібліотеку-філію №10 ім. Д. М. Брилінського завітала поетеса, казкарка, авторка наукових і літературознавчих праць – Марія Дем'янюк. Їй належать поетичні збірки «Кленова пісня», «Акварельні візії». У рамках літературного марафону представила читачам бібліотеки своє нове друковане видання «Марійчині казки».

    У відкритій розмові із дітворою авторка розповідала про загадковий світ природи у її казках. Там він знайомить юного читача з рослинами та тваринами, вчить щирому і дружньому спілкуванню. Марія Дем’янюк зачитала свою улюблену казку «Урок доброти». Найактивнішим учням, які потішили письменницю декламуванням власних віршів, пані Марія подарувала книги.

    «Чудово коли можна поспілкуватися з поетом наживо, для мене це чудовий досвід, адже я сама починаю складати вірші і мрію стати відомою письменницею»,  – поділилася враженнями школярка Вероніка.

    Ганна Слободян, бібліотекар бібліотеки-філії №10

    Бібліотеці-філії №9 естафету літературного скайп-мосту передала філія №10. Сюди поділитися своїми творчими доробками прийшли подільські письменники – Степан Шкапій, Людмила Рудковська, Петро Савчук.

    Різнобарв’я письменницьких талантів зібрало широку аудиторію слухачів. Була тут і лірика, і гумор, і сатира… Особливо актуальними, на думку дорослих читачів книгозбірні, стали поезії на воєнну та соціальну тематику. Дітворі найбільше сподобалися гумористичні віршики про мобільний телефон.

    Людмила Шевчук, бібліотекар бібліотеки-філії №9

    Слідкуйте за наступними етапами літературного марафону і ЧИТАЙТЕ УКРАЇНСЬКОЮ!


    Хмельницький міський літературний фестиваль «Слово єднає-2016»
    Хмельницький міський літературний фестиваль «Слово єднає-2016»
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Новинки для читання

    Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр