Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  На творчій зустрічі з художником Радимиром Міляром у центральній міській бібліотеці представили виставку робіт студії «Відродження»
  Адміністрація ЦБС
  15 Березня 2019 р.

  15 березня у центральній міській бібліотеці відбулася творча зустріч з художником, мистецтвознавцем, режисером Радимиром Міляром. Він представив виставку робіт учнів студії «Відродження», яку вже протягом багатьох років веде у своїй художній майстерні. Студія існує в рамках загального проекту організації «Хранителі спадщини». Остання виникла у 2008 році. Представляє новий напрямок, що виходить з джерел національного мистецтва та зумовлює глибинне розуміння культурної спадщини минулого. Пан Радимир – керівник організації: «У студії «Відродження» ми відновлюємо і наслідуємо традиції далекого минулого, орієнтуємося на великих майстрів Ренесансу. Нас захоплюють складні постаті, теми – філософські, історичні, релігійні. Для мене особисто особливим є Данте».

  Учні спочатку навчаються у молодіжному центрі творчого розвитку «В майбутнє через культуру», де вивчають техніку академічного малюнку та основи живопису. Далі – у художній майстерні Радимира Міляра. Варто зазначити, що художник створив свій напрямок у викладанні образотворчого мистецтва, в основі якого – «теорія синтезу мистецтв». Зі слів художника: «Творчий метод синтезу мистецтв придуманий не нами. Виник він у ХІХ столітті, створений був у музиці. Художники епохи Відродження користувалися ним. І ми, як хранителі спадщини, у студії десь успадковуємо цей принцип». Учні пишуть не тільки картини, а й поезію до них. А вивчаючи техніку старих майстрів, створюють цікаві та складні тематичні композиції, шукають себе у різних напрямках, жанрах та стилях (символізмі, сюрреалізмі, космізмі й ін.).

  Звернення до жанру портрету є пріоритетним для студійців із «Відродження». Тому до виставки робіт, яку представили у центральній міській книгозбірні, увійшло чимало портретів. Це – картини з серії «Видатні постаті»: «Образ Спасителя» Наталії Колесник, «Сократ» Ольги Лазаренко, «Клеопатра» Катерини Подлевської, «Шевченко» Ірини Стасюк, «Беатріче» Олесі Прокопової та «Данте» Радимира Міляра та ін. На виставці також представлені роботи фотостудії в оригінальному жанрі фототеатру (за історичним напрямком "Романтика Середньовіччя"). Згадані картини є втіленням теорії синтезу мистецтв, особливо літератури і живопису.

  Радимир Міляр як син Едварда Міляра, автора понад трьох тисяч живописних полотен та графічних робіт, під час зустрічі розповів про маловідомі сторінки творчого шляху батька.

  На бібліотечному заході представили і біографічний роман  «Пришелець з Європи» Миколи Мачківського. Він, як зазначено у передмові, «про долю талановитого живописця, графіка, поета, філософа, мандрівника академіка Едварда Міляра». До речі, її видано за Програмою підтримки книговидання та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

    

  У контексті біографічно-мистецьких шляхів на творчій зустрічі чимало  говорили про жанр бардівської пісні, також звучали музичні твори та авторська поезія, присвячена живопису.


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  На літній відпочинок із новою книгою!

  Ви полюбляєте фентезі? А може, захоплюєтесь історичним романом? Ні! Вам, певно, сумно без справжнього детектива? До Вашої уваги новинки відомих українських та світових письменників, книги на різну тематику. Кожний читач, від малечі до людей старшого віку, знайде на свій смак що почитати.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр