Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Міжнародний день музеїв
    Ольга Войтюк, бібліотекарка ЦБ
    17 Травня 2020 р.

    18 травня, починаючи із 1977 року, відзначають Міжнародний день музеїв. Вони найцікавіший інструмент для вивчення історико-культурної спадщини та розвитку духовної культури. "Музеї – важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами", – зазначають основоположники цього свята.
     
    Одним із найбільших і найвизначніших музеїв європейського образотворчого мистецтва є Галерея Уффіці, яка знаходиться у Флоренції, в палаці, побудованому в 1560-1581 роках. У ньому можна побачити картини Джотто, Сімоне Мартіні, П'єро делла Франческа, Фра Анджеліко, Філіппо Ліппі, Боттічеллі, Мантенья, Корреджо, Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело та Караваджо; навіть роботи німецьких, голландських і фламандських майстрів, зокрема Дюрера, Рембрандта, Рубенса.
     
     
    Історико-археологічний музей Великобританії є одним із найбільших музеїв світу, площу його прирівнюють до дев’яти футбольних полів. Він заснований в 1753 році. Першими у музеї були залишені колекції відомого британського лікаря і натураліста Хенса Слоуна, графа Роберта Харлі, бібліотеки антиквара Роберта Коттона. Щорічно його відвідують близько 6 мільйонів осіб. Хоча музей спочатку задумувався як зібрання старожитностей Давньої Греції і Стародавнього Риму, проте згодом поповнився археологічними знахідками і предметами мистецтва з усіх куточків світу. 
     
    Ще одним із найбільших у світі художніх і культурно-історичних музеїв є Ермітаж, експозиційна частина якого займає п'ять будівель, розташованих уздовж набережної річки Неви в центрі Санкт-Петербурга. Він виник у 1764 році як приватне зібрання Катерини II, яка придбала колекцію із 220 творів голландських і фламандських художників. Сьогодні експозиції музею демонструють розвиток світового мистецтва від кам'яного віку до кінця XX століття.
     
     
    Один з найбагатших і найстаріших музеїв світу – Лувр, відкритий в 1793 році. Це старовинний королівський замок у Парижі, який розташований на правому березі Сени, його площа – близько 160 тис. квадратних метрів, з яких на 58 470 розташовуються експозиції музею. Його колекції демонструють найкращі зразки світового мистецтва від античних часів до сучасності, охоплюючи  величезні географічні і часові простори. 
     
     
    Мадридський музей Прадо представляє зібрання живопису, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва, а також світові шедеври майстрів іспанських, італійських, фламандських та інших європейських шкіл. У колекції музею зберігаються одні з найбільш повних зібрань Босха, Веласкеса, Гої, Мурільо, Сурбарана і Ель Греко. 
     
    Найбільшим у світі сховищем предметів давньоєгипетського мистецтва є Каїрський єгипетський музей, колекція якого налічує близько 120 000 експонатів всіх історичних періодів стародавнього Єгипту.
     
    Не менш цікавою та багатою є українська культура. В Україні нараховується близько п'яти тисяч різноманітних музеїв. Історико-етнографічні регіони України представляє архітектурно-ландшафтний комплекс просто неба – Національний музей народної архітектури та побуту України, розташований на південній околиці Києва, поблизу місцевості Пирогів. На території музею знаходиться 275 архітектурних експонатів народного будівництва XVI–XX століть – садиби з сільськими хатами й господарськими будівлями відповідно до особливостей планування поселень того чи іншого історико-етнографічного регіону. У фондах музею зберігається понад 70 тисяч предметів побуту, творів народного мистецтва, знарядь праці. 
     
     
    Одним із найбільших і найстаріших в країні є Національний художній музей (м. Київ), який має унікальну колекцію творів українського живопису, скульптури та іконопису від XII—ХХ століть. Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького – один із найбагатших музеїв України, колекції якого налічують понад 62 тисячі творів світового та національного мистецтва від античних часів до наших днів. До найбільш вартісних належать колекції європейського мистецтва, львівської скульптури, українського портрету XVI-XIX ст., ікон та меблів.
     
    У Коломиї знаходиться єдиний у світі Музей писанки. Його колекція налічує 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу. Сама будівля спроєктована у формі яйця, висота якого становить 14 метрів, діаметр – 10, а виготовлена вона повністю з кольорового скла. 
     
     
    Музеї є свого роду скарбницями пам’яті, джерелами духовних набутків того чи іншого народу, вони дарують відвідувачам не тільки знання, а й неперевершені емоції. Навіть якщо немає змоги подорожувати, насолодитися шедеврами світового мистецтва можна на платформі Google Arts and Culture – проєкті, завдяки якому можна відвідати найцікавіші музеї світу онлайн. 
     
      
    Видання про музеї м. Хмельницького можна прочитати за посиланням https://www.cbs.km.ua
     
    Музеї м. Хмельницького:
     
    1. Хмельницький музей-студія фотомистецтва (вул. Проскурівська, 56);
    2. Музей історії міста Хмельницького (вул. Проскрівська, 30);
    3. Музей Проскурівського підпілля (вул. Шевченка, 3/1);
    4. Хмельницький обласний художній музей (вул. Проскурівька, 47);
    5. Хмельницький обласний краєзнавчий музей (вул. Подільська,12);
    6. Хмельницький обласний літературний музей (вул. Грушевського, 68);
    7. Музей цікавої науки «Евріка» (вул. Зарічанська, 3/1).

    Філія №10
    Філія №10
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Література для літніх канікул

    У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр