Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Цифрова освіта у бібліотеках міста
    Олена Фішко, бібліотекарка ЦБ
    16 Липня 2020 р.

    У січні 2020 року в Україні стартував проєкт «Дія. Цифрова освіта», спрямований на розвиток та покращення цифрової грамотності громадян різних категорій. Мета проєкту – за три роки навчити цифровій грамотності шість мільйонів українців. Бібліотеки стали першими амбасадорами проєкту «Дія. Цифрова освіта», адже саме у них є можливості для навчання людей: і технічне забезпечення – комп’ютери та швидкісний інтернет, і те, що бібліотекарі самі регулярно навчаються, підвищують рівень своїх знань та вмінь, тому й можуть потім навчати інших, тих, хто відвідує книгозбірні.

    Хмельницька міська централізована бібліотечна система відразу активно взялася до реалізації проєкту, маючи чималий досвід навчання відвідувачів комп’ютерній грамотності, використанню онлайн-сервісів та сучасних каналів цифрової комунікації.

    Регулярно навчання відбувалися у центральній міській бібліотеці. Щовівторка о 12:00 у читальному залі книгозбірні збиралися ті, хто вважав за потрібне для себе освоювати навички цифрової грамотності.

    Кураторка Світлана Сінькова, а також завідуюча методично-бібліографічного відділу центральної бібліотеки, розповіла: «Охочих навчатися виявилося чимало. Переважно це були люди старшого віку. Ще до карантину, під час навчальних заходів, виникла група постійних відвідувачів.Дехто хотів індивідуально проходити навчання, бо їм потрібна була допомога бібліотекаря-консультанта, адже після кожної навчальної серії учасник повинен ще й успішно пройти тестування. Працівники книгозбірень із задоволенням можуть надавати таку консультаційнудопомогу.Учасники мали змогу між собою спілкувалися, ділилися враженнями та досвідом. Раділи першим перемогам та долали труднощі».

    Щоб допомагати мешканцям міста опановувати онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта» та вдосконалювати і свої навички бібліотекарі спершу самі пройшли навчальні курси та отримали відповідні сертифікати. Переважно робили це під час карантинних обмежень щодо відвідування книгозбірень.

    Так, погодимося, що карантин вніс зміни у налагоджену роботу бібліотек, але в певному напрямку він навіть посилив їхню роботу як осередків неформальної освіти. Щоб продовжити комунікацію і консультативний супровід тих, хто вже розпочав навчання на платформі у бібліотеці, створили вайбер-групу. Крім того, надавали інформаційну підтримку і в режимі телефонного спілкування. З ними та тими, у кого виникало бажання навчатися цифровій грамотності під час карантину, бібліотекарки спілкувались ще й через інші месенджери та за допомогою електронної пошти.

    В учасників проєкту виникало багато питань, адже дистанційне навчання вимагає від себе більше терпіння та наполегливості. Користувачів старшого віку найбільше цікавили правила оплати комунальних послуг, не виходячи з дому. Тому освітній серіал «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома» для них став дуже актуальним. Та і гостьовий курс з мобільної грамотності «Смартфон для батьків» прийшовся їм до смаку, адже багато людей старшого віку якраз зараз перебувають на етапі освоєння смартфонів.

    Серед користувачів бібліотек є багато вчителів. Карантинні обмеження запровадили дистанційне навчання у всій Україні, тому вчителі для забезпечення повноцінного навчального процесу повинні були навчитися користуватися відповідними онлайн-інструментами. Курси «Цифрові навички для вчителів» та «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» стали у нагоді. Бібліотекарі найперше рекомендували саме їх, адже вони допоможуть як вчителям початкової, так і старшої школи, а також зможуть якісно полегшити їхню роботу на всіх етапах дистанційного робочого процесу: підготовки до уроку, подання матеріалу учням, перевірки засвоєних знань.

    Зараз на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта» нараховується уже 22 освітніх серіали. За час карантину найбільш популярними, окрім названих, серед хмельничан були такі: «Covid 19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень», «Безпека дітей в Інтернеті», «Базові цифрові навички», «Сучасне резюме та пошук роботи онлайн» та інші.

    У зв’язку з тим, що доступ до комп’ютерної техніки у бібліотеках до повного закінчення карантину обмежено, користувачі можуть працювати і навчатися у книгозбірнях на своїх власних гаджетах. А бібліотекарі радо продовжують та продовжуватимуть їм допомагати освоювати цифрову грамотність.


    Філія №8
    Філія №8
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги

    Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги.

    Детективи, фантастика, світові бестселери, книги для дітей та підлітків. Кожен з вас знайде для себе щось цікаве.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр