Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі
    Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
    26 Квітня 2021 р.

    Чорнобиль не має минулого часу... Ще довго тривожно лунатимуть відгуки цієї трагедії для нас навіть через десятиріччя.

    Бібліотека-філія №8 презентує вебсталкер «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі». Він розповість глядачам про чорнобильське лихо, про те, що стало його причиною і про людей, які, не думаючи про себе, не вагаючись, кинулись на боротьбу зі смертельною радіацією, аби врятувати нас від іще більшого лиха. Масштаби трагедії були б куди більшими, якби не їхні спільні зусилля. Відео не тільки поверне на 35 років назад, але й ознайомитись із сьогоденням міста-привида, з теперішньою ситуацією на ЧАЕС.

    Ніколи доти світ не бачив такої масштабної трагедії. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км від столиці України – Києва, сталася аварія. Їй присвоїли 7 із 7 можливих балів за міжнародною шкалою ядерних подій (INES), що зробило її найбільшою техногенною катастрофою тих часів. Трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю українців. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями багатьох європейських країн. Радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. Евакуйовані мешканці ніколи не зможуть повернутись до своїх колишніх осель, а наслідки катастрофи будуть відчутними ще не одне століття.

    «Які ж висновки можна зробити? Чорнобиль – це попередження людству на майбутнє. Атом не завжди є «мирним» і безпечним, а має бути підконтрольним людині, а ми маємо бути готовими до різних небезпечних ситуацій. Бо людське життя – неповторне, дається тільки раз, а розплачуватись за різні наукові експерименти можуть і наші діти, і онуки», – наголошують бібліотекарки.

    Людмила Дуда,
    завідуюча бібліотеки-філії №8

      

    Чорнобильська катастрофа ­ це трагедія, про яку ми пам’ятаємо і про яку ніколи не забудемо. Напередодні відзначення 35-ї річниці в бібліотеці-філії №11 підготували онлайн-огляд тематичної полички «Чорнобиль – довгий слід трагедії».

    Відео розповість про головні події, які трапилися під час вибуху, та те, як відбувалася ліквідація наслідків. З презентації користувач бібліотеки дізнається про книги, присвячені Чорнобильській катастрофі, які є у книгозбірні. З ними згодом можна буде ознайомитися та взяти почитати.

    Інна Потравна,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №11

    26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства –  вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій – цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, – змінилися назавжди.

    Бібліотекарки філії №10 підготували інформаційну хвилинку «Чорнобиль – загублений світ», яка допоможе нам не забути подвиг і біль тих людей, які постраждали в цій страшній катастрофі.

    У книгозбірні звертають увагу: «І через 35 років цей день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини. Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори, ніколи не буде забутий. Пам’ятаймо…».

    Інна Раїнчук,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №10

      

    26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У Пироговецькій бібліотеці-філії №18 створили відео «Чорнобиль у цифрах та датах». У ньому – коротка інформаційна довідка про аварію, архівні світлини, прізвища односельців, які взяли участь у ліквідації наслідків катастрофи. Також на відео знайдете онлайн-виставку наявних у бібліотеці книг про Чорнобиль.

    Минуть ще роки й десятиліття, а цей трагічний день усе одно викликатиме в людях почуття страху, смутку й небезпеки. Довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

    Мар'яна Станіславська,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №18

      

    26 квітня 1986 року... Була весна  квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, а про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

    З нагоди відзначення 35-ї річниці від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС у бібліотеці-філії №14 оформили полицю скорботи "Полинове причастя України". У ній бібліотекарки відобразили чорнобильську трагедію нашого народу – трагедію всього світу.

    Валентина Чарненко,
    завідуюча бібліотеки-філії №14


    Філія №9
    Філія №9
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Новинки у світі літератури

    Книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади одержали 347 новесеньких книг! Для читачів бібліотек видання придбало місто.

    Багато цікавих видань нещодавно надійшло й від дарувальників — користувачів та авторів. 

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр