Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    О, мово моя, душа голосна України
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    6 Листопада 2014 р.

    А слово вічне!

    Хтось із великих людей сказав: "Усе минає, а слово залишається". Зникають у безвісти держави, володарі, раби. На порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки. Гори перетворюються в купи каміння. Все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Мова дається нам як святі скрижалі, як заповіт, як найвище багатство нації.

    20 листопада у приміщенні бібліотеки-філії №11 відбулася мовознавча година «У ріднім слові – цілий світ!». Послухати історію виникнення і розвитку української писемності прийшли учні 7-А і 7-В класів СЗОШ №27.

    Були висвітлені найбільш значущі дати, починаючи з літопису святого Нестора і закінчуючи датою підписання Указу про святкування Дня української письменності і мови.

    Прикрасили захід своїми виступами учні Технологічного професійного ліцею. Декламувала чудову поезію «Вишиванку вдягла Україна» Анжела Костюк.

    Гарним супроводом до дійства стала пісня «Сто відсотків щастя» у виконі Катерини Коцюби. Провідний бібліотекар Алла Білецька провела огляд книжкової виставки «Творилася віки українська мова», а бібліотекар Валентина Подолян представила для огляду поетичні збірки читачів бібліотеки.

    Завідуюча бібліотекою-філією №11
    Тетяна Венгрова

    Українською серце співає моє!

    Україна завжди була і залишається колискою справжніх талантів. І у наш час продовжує наслідувати традиції кращих українських класиків, створювати свої неперевершені твори ціла плеяда визначних письменників.

    Сучасних читачів уже не здивуєш іменами: Ліни Костенко, Марії Матіос, Василя Шкляра, Любка Дереша та багатьох інших, не менш цікавих та знаменитих авторів.

    19 листопада до читального залу центральної міської бібліотеки завітали учні 10-х класів СЗОШ №19.

    Вони з цікавістю слухали розповідь про письменників, які створюють цілісну картину сучасної української літератури на теренах України та за її межами.

    Для них було проведено годину рідної мови «Українською серце співає моє…» та запропоновано переглянути книжкову виставку «Сучасна українська література», насичену літературними новинками.

    Бібліотекар центральної бібліотеки
    Тетяна Гончарова

    Квітни, мово наша рідна!

    У рамках співпраці бібліотеки-філії №15 з підлітковим клубом «Романтик» та НВК №2, в приміщенні школи було проведено годину рідної мови «Квітни, мово наша рідна!» до дня української писемності та мови. У заході взяли участь учні 4-А та 4-Б класів.

    Розпочалося свято з ознайомлення учнів із цікавими фактами про українську мову, її місце у світовому просторі. Діти активно розгадували мовні загадки, доповнювали прислів’я та приказки, розшифровували значення фразеологізмів. Наприкінці дійства школярі ознайомились із представленою книжковою виставкою «Квітни, мово наша рідна!».

    Завідуюча бібліотекою-філією №13
    Ганна Недвецька

    О мово моя, душа голосна України!

    Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвісти держави, володарі. На порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки. Гори перетворюються в купи каміння. Все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі. Це одне з найбільших див нашого світу. Диво написаного, надрукованого слова, яке пережило століття й покоління.

    Не цурайтесь мови,Люди
    Рідного джерельця.
    Хай вона струмочком буде,
    Хай дійде до серця.
    Хай вона в піснях лунає
    Кожен день і в свято,
    Соловейком хай співає
    В українській хаті.

    Цього разу на свято української мови до бібліотеки-філії №13 завітали учні 8-Б класу НВК №9.

    Видалася надзвичайно цікавою підготовлена бібліотекарями вікторина «Подорож океаном рідної мови». На питання школярі відповідали активно і з задоволенням. Також під час заходу усі присутні співали українські пісні, переглянули добірку відеоматеріалів за темою заходу та книжкову виставку «Мова моя барвінкова, диво калинове».

    В цілому, захід пройшов у гарному святковому настрої, залишивши після себе тільки позитивні емоції.

    Завідуюча бібліотекою-філією №13
    Ганна Недвецька

    Яка чудова українська мова!

    «Заговори до мене, щоб я тебе побачив», – сказав Сократ і безперечно мав рацію. За тим, як ми володіємо мовою, можна розпізнати наш інтелектуальний рівень, освіченість, вихованість і життєву позицію.

    Українська мова – найбагатша і найкрасивіша з-поміж усіх мов, через московську імперіалістичну ненажерливість піддавалась жахливій дискримінації. Мабуть, жодна у світі мова не зможе «похвалитися» такою кількістю заборон. Емські укази, валуєвські циркуляри – це лише деякі огидні документи, котрі намагались знищити усе українське. Наслідки антиукраїнської політики нагадують про себе і зараз, коли в Україні нам не вистачає рідної мови. Телебачення, радіо, газети – на 80% російськомовні, а щирої української мови годі почути десь посеред хмельницького ринку. Хоча зараз і бачимо багато прикладів, коли патріоти України, захисники вітчизни, розмовляють російською, – та все ж мова була і залишається цементуючим фактором для будь-якої нації. Із часом кожен російськомовний патріот врешті-решт прийде до прагнення володіти рідною мовою досконало.

    6 листопада бібліотекарі бібліотеки-філії №2 перевірили, як добре розмовляють солов’їною десятикласники ЗОШ №22, влаштувавши для них свято-змагання  «Яка чудова українська мова». Працівники бібліотеки розділили дітей на дві команди – «Мазепинці» і «Бандерівці». Серед конкурсів: «Розтлумач слово», «Обережно: русизм!», «Вгадай відомого українця» та ін. Перемогли «Бандерівці» з відривом у 8 очок і отримали цікаву книгу від бібліотеки у подарунок.

    Плекаймо мову пильно й ненастанно і пропонуємо повчитися усім:

    «Обережно: русизм!

    Неправильно                                       Правильно

    в деякій мірі   деякою мірою, певною мірою
    військовий (як іменник)    військовик
    мати відношення мати стосунок
    виключення виняток
    в кінці кінців врешті-решт
    на протязі протягом
    я рахую, що… я вважаю, що..
    по крайній мірі принаймні
    продовжується посадка триває посадка

    Провідний бібліотекар бібліотеки-філії №2
    Шандорук Марина

    О, мово моя, душа голосна України

    Рідна мово материнська,
     Ти душа мого народу,
     Будь від роду і до роду
    Рідна материнська мово.

    Україна... Рідний край... Золота чарівна сторона. Земля рястом уквітчана, зелом закосичена. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до краю, де народилися і живуть.

    З давніх-давен линули світом слова про Україну, про її щирий веселий і працьовитий народ, про лани широкополі і Дніпро, і кручі, гаї зелені. Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, почувши рідне слово...

    У бібліотеку-філію №13 на свято рідної мови «О, мово моя, душа голосна України» 5 листопада завітали учні 6-Б класу ЗОШ №7.

     

    Вони вперше переступили поріг книгозбірні, тому їм все було цікаво.

    Для них звучали українські пісні, загадки, вікторини, в яких вони брали активну участь. Також школярі переглянули оформлену книжкову виставку «Мова моя барвінкова, диво калинове».

    Захід став ще однією сходинкою до зближення, родинного єднання в сім'ї вольній, новій. Тут були присутні й постійні читачі бібліотеки: Г. С. Ляховська та А. О. Біленька, які наприкінці подякували за проведення таких годин для молоді.

    Завідуюча бібліотекою-філією №13
    Ганна Недвецька


    Філія №14
    Філія №14
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Книги у бібліотеках міста

    Нових надходжень літератури було небагато, проте є на що звернути увагу!

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр