Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Правові заходи пропонує книгозбірня №11
  Алла Глива, завідуюча бібліотеки-філії №11
  5 Грудня 2023 р.

  Потрібно знати свої права та дотримуватися їх, але й не порушувати права інших людей — маємо бути відповідальними. Щоб таку ідею закріпити серед молодих людей, 4 грудня працівниці бібліотеки-філії №11 провели для студентів Хмельницького професійного ліцею електроніки правову годину «Права, правопорушення та їх наслідки». На захід було запрошено: Світлану Баранову — голову Хмельницького обласного благодійного фонду «Паритет», Олександра Ковтуна — представника «Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги» UNFPA (Україна).

  Діалог, який розгорнули під час зустрічі, перейшов у захопливе обговорення прав та обов’язків молоді. Учасники визначили ключові аспекти  реалізації прав студентів та обговорили, наскільки ефективно вони дотримуються цих норм у повсякденному житті.

  Серед обговорених тем виокремили права на освіту, на свободу вираження та участь у громадському житті. Також визначили, куди і як молодь може звертатися у випадку порушення їхніх прав.

  Наприкінці заходу відбулася групова робота, яка допомогла закріпити отримані знання. Студенти обговорили, де їх права дотримуються, а де порушуються, які є можливі засоби унормування таких ситуацій. Усі разом створили список конкретних кроків, що можуть сприяти активнішому дотриманню прав молоді.

  Представниця ліцею Світлана Багрій підкреслила: «Ця правова година стала не лише часом для отримання інформації, а й можливістю для студентів проявити ініціативу у покращенні свого правового статусу. Такі ініціативи сприяють формуванню свідомих громадян, готових взяти відповідальність за свої дії та сприяти розвитку суспільства».

  Наступного дня, 5 грудня, восьмикласники СЗОШ №27 ім. Дмитра Іваха взяли участь у правовій годині під девізом «Світ моїх прав». Гостею зустрічі була Надія Крещук — провідна спеціалістка Хмельницького місцевого центру соціальних служб. Організувала захід бібліотека-філія №11. Книгозбірня до Міжнародного дня прав людини, який відзначають 10 грудня, проводить цикл правових заходів для різних вікових категорій.

  Сьогоднішня подія пройшла у формі брейн-рингу. Тож учні розділилися на групи та по черзі відповідали на запитання правової тематики.

  Михайло, учасник заходу: «У нас, у 8 класі, ще немає правознавства як уроку, але нам було дуже цікаво дізнатися про права та свободи. Деякі запитання трохи були складними, але на більшість ми знали відповіді, оскільки вони пов’язані з історією нашої держави та всесвітньою історією. Також нам було цікаво послухати коментарі юристки, яка доповнювала та роз’яснювала усі відповіді».


  Філія №3
  Філія №3
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Інформація про нові надходження

  Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників, чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр