У День захисників і захисниць України, 1 жовтня, бібліотекарки філії №11 спільно з учнями школи №27 провела інформаційно-патріотичну годину «В єдності наша сила». На заході дітям пояснили, що ми живемо в незалежній державі й маємо відстоювати своє, рідне. А ще боротися за свободу та незалежність.
Наголосила працівниця книгозбірні: «Мова в нас одна-єдина. Власний патріотизм маємо проносити крізь серце й душу. А далі він має проявлятися у наших поведінці, розмовах, вчинках, поглядах, бажанні захищати Батьківщину. Від козацтва і до сьогодення наша держава має сильних та мужніх захисників, які боронять нашу державу від загарбників. Маємо на них рівнятися».
Опісля провели тематичну вікторину. Спілкувалися, ділилися враженнями. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів». Учасник заходу Олександр: «Кожного дня ми повинні дякувати подумки загиблим воїнам за наше життя, за те, що маємо змогу бути, працювати, навчатися».
Інна Потравна,
бібліотекарка бібліотеки-філії №11
Здавна наша Батьківщина славилася незламним духом та хоробрістю відважних її захисників. Протягом багатьох століть мужні лицарі захищають рідну Україну. З нагоди Дня українського козацтва, Дня захисників і захисниць України 1 жовтня у бібліотеці-філії №8 ім. І. Іова провели хронограф звитяги «Від козака – до сучасного захисника». Захід організувалидля учнів 6-Г класу Ліцею №13 Хмельницької міської ради.
Школярам розповіли історію козацтва. Хлопці та дівчата мали змогу більше дізнатися про передумови створення Запорізької Січі, побут, особливості випробувань майбутніх воїнів та ряд інших цікавих фактів про козаків. Передати велич звитяжної доби допомогли музичні твори у виконанні учнів Хмельницької школи мистецтв «Озерна».
Школярі відчували гордість за мужніх козаків, котрі переродилися у сучасних лицарів — захисників та захисниць України. Як каже народна мудрість: «Козацькому роду — нема переводу». Пам’ятаймо та цінуймо наших воїнів!
Людмила Дуда,
завідуюча бібліотеки-філії №8
Цього ж дня працівниці книгозбірні №14 організували годину спілкування «Честь і слава всім нашим захисникам». На заході були присутні п’ятикласники ліцею №9. Також до бібліотеки завітали гості-військовослужбовці — штаб-сержант Олег Дунаєвський та старший сержант Олександр Бойко (в/ч А3808).
Насамперед дітки вшанували хвилиною мовчання подвиг всіх Героїв, хто віддав життя за Україну в російсько-українській війні.
Зі словами вдячності говорили про наших славних захисників і захисниць, які боронять країну від ворога зараз. Серед діток були ті, чиї батьки перебувають на війні.
Водночас говорили і про події минулого України, уроки історії попередніх століть. З великим натхненням користувачі бібліотеки зачитали вірші та прозу на тему воєнного сьогодення: «Я повернусь…», «Привіт, солдате!» та інше. «Я пишаюся своїм батьком, який зараз захищає нашу Україну. В майбутньому мрію стати військовим теж», — зазначив учень Олександр.
Валентина Черненко,
завідуюча бібліотеки-філії №14
1 жовтня учні 5–Б класу Ліцею №4 ім. Павла Жука стали учасниками змагання відчайдухів із назвою «Козацької слави вірні нащадки». Для юних козаків та козачок працівниці книгозбірні №2 підготували низку цікавих та пізнавальних конкурсів, де кожен міг проявити свої знання, швидкість та спільно продемонструвати командний дух.
Змагання проходили у кілька етапів. Спочатку п'ятикласники показали свої знання історії козацтва в конкурсах «Козацька кмітливість» та «Вірите чи не вірите?». Хлопчики та дівчатка вправно продовжували козацькі прислів'я, що ще більше підкреслило їхній інтерес до національних традицій.
Одним із найбільш захопливих випробувань став творчий конкурс «Майстерний художник», на якому команди намалювали козака в повний зріст. Юні митці з натхненням передали власне уявлення про сміливих та відважних воїнів.
На завершення заходу бібліотекарки ознайомили учасників з книжковою виставкою «За честь, за долю, за українську волю», на якій представлено видання, що розповідають про життя, подвиги та традиції наших славних предків.
Отже, захід не тільки розважив п’ятикласників, а й збагатив їх новими знаннями про славну історію українського козацтва.
Оксана Ковальчук,
завідуюча бібліотеки-філії №2
Богдановецька бібліотека-філія №21 спільно з місцевою гімназією та Центром культури і дозвілля села Богданівці та села Масівці провела захід до Дня захисників і захисниць України «Герої в наших серцях».
На подію запросили воїнів-односельців, які зараз перебувають на ротації, та сім’ї загиблих оборонців.
Читали вірші, дарували пісні нашим захисникам. Влаштували також ярмарку, зібрані на якій кошти передали для реабілітації пораненим воїнам-односельцям.
Вважає Віка Яворська, дружина загиблого захисника Володимира: «Такі заходи обов’язково потрібно проводити, щоб дорослі та діти пам’ятали тих, хто за них віддав свої життя».
Світлана Бойко,
бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21
Унікальна, красива, волелюбна… Яких тільки чудових епітетів не має наша рідна Батьківщина — Україна. Важким був її шлях, багато перепон мусила вона здолати, але вона… перемогла! Так довго йшли українці до незалежності, але здобули її. І ось, коли знову ворог загрожує нам, ми мусимо згуртуватись, як робили це наші далекі предки, і дати гідну відсіч.
1 жовтня — День захисників і захисниць України. Бібліотека-філія №4 підготувала патріотичний квест «Юні захисники Вітчизни» для учнів 6–А класу ліцею №8, які завітали до неї.
Багато креативних та цікавих завдань чекало на юних патріотів! Це і складання сенкана — вільного вірша без рими, що складається з 5 рядків. Юні таланти мусили проявити тут майстерність та креатив! А ще дітлахи спробували себе у ролі дешифрувальників і розгадували секретне послання. Учням дуже сподобалось знаходження анаграм, вікторина «Пошук слів» і складання пазлів.
Учасники були активними. Вони проявили усю свою кмітливість, розум та спритність. А ще відчувалась справжня атмосфера єднання. Наприкінці зустрічі учні переглянули відео «Най-най-найцікавіші факти про Україну», де дізналися багато нового про рідну землю.
Своїми враженнями ділилася учениця Лілія Сидорук: «У наш час повинні проводитися дані заходи, адже завдяки таким ми дізнаємось більше про власну країну. Дуже сподобались завдання в ігровій формі, а командний дух об'єднав нас». Одна учениця класу Ілона сказала: «Мій батько захищає країну в лавах ЗСУ. Мені було приємно написати побажання нашим воїнам. Побажання будуть розміщені на лепбукові в бібліотеці».
Тетяна Венгрова,
завідуюча бібліотеки-філії №4
Українських козаків знають у всьому світі. Часи козацтва — це героїчне минуле України, яке відіграло неабияку роль у формуванні менталітету українців. Ми досі захоплюємося відважністю та героїзмом козаків. Епоха козаків давно минула, та дух козацтва досі тече в наших жилах. Сучасні воїни — захисники та захисниці — такі ж нескорені, горді й сміливі.
1 жовтня в Україні відзначають декілька свят: День українського козацтва, День захисників і захисниць України та Покрови Пресвятої Богородиці. Покровителька козаків оберігає й оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями воїни просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів. Цей день дуже важливий. Саме час, щоб вкотре вшанувати пам’ять захисників нашої держави та подякувати тим, хто сьогодні боронить її від ворога.
Задля відзначення свят працівниці молодшого абонементу Центральної публічної дитячої бібліотеки організували історичні мандрівки для читачів.
Історичну вебмандрівку «Дітям про козацтво і не тільки» було проведено для учнів 3–А класу Гімназії №31 імені Михайла Чекмана. Діти дізналися про появу козацтва, про побут козаків і організацію Січі. Також присутні взяли участь у козацькій руханці, відповіли на питання вікторини та подивились мультфільми про козаків.
Історичну мандрівку «Славне козацтво» підготували для бенефіціарів БФ «Карітас — Хмельницький УГКЦ». Цікавинки про козацьке життя та їхні подвиги, відео та мультфільми про цікаву епоху в історії нашої держави подарували відчуття гордості за український народ.
І діти, і дорослі відповіли на питання вікторин, поскладали козацькі приказки, а також взяли участь у перетягуванні каната та розминці. «Свята сьогодні — одні з найважливіших у національно-патріотичному вихованні школярів. Тішить, що діти знають про історичні події, проводять паралелі між козацькою добою та сучасністю. Бажаємо усім стійкості духу, відважності та мирного майбутнього», — відзначили організаторки на завершення заходів.
Тетяна Любенчук,
заступниця директора по роботі з дітьми
1 жовтня у Пироговецькій бібліотеці-філії №18 відбулися одразу два захопливих заходи: гра-армреслінг «Мужні козачата», майстер-клас з виготовлення листівок для захисників і захисниць України.
Розпочали з енергійного змагання, де хлопці та дівчата продемонстрували свою силу й витривалість. Учасники активно змагалися одне з одним, підтримували товаришів і раділи кожній перемозі. За результатами запеклих змагань було визначено 1 переможця, який отримав символічний приз.
Після спортивних змагань розпочався майстер-клас. Учні четвертого класу місцевого ліцею створювали листівки для воїнів Збройних сил України. Бібліотекарка разом з учасниками обговорювала, як важливо підтримувати наших захисників, надихати їх добрими словами та щирими побажаннями. «Майстер-клас із виготовлення листівок — це не лише творчий процес, але й важливий спосіб висловити підтримку і вдячність захисникам та захисницям. Діти можуть вкласти у свої побажання щирі емоції, а такі листівки стануть символом надії на мир та перемогу. Кожна листівка, зроблена дітьми, була наповнена теплом, вдячністю. Учасники майстер-класу намагалися передати свою підтримку тим, хто стоїть на варті нашої свободи, хто захищає нашу країну», — коментують присутні.
Усі дитячі вироби віддали волонтерам, які своєю чергою передадуть їх нашим захисникам і захисницям.
Ольга Євчишена,
бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії №18
1 жовтня — День захисників і захисниць України, що символізує мужність, патріотизм та відданість тих, хто щоденно боронить нашу країну. Це день вдячності та шани українським воїнам.
Працівниці бібліотеки-філії №7 завітали до учнів 4–Б класу Гімназії №28 імені В’ячеслава Чорновола, щоб відкрити сторінку історії — провести захід «Героїв Україна пам'ятає».
Розповіли про славних оборонців рідної країни. Також учням продемонстрували видання з фондів бібліотеки про Героїв-хмельничан. «Цей день торкається усіх поколінь українців у минулому та сучасності, які боролися і борються за Україну. Сьогодні ми низько схиляємося у шані перед захисниками й захисницями України, особливо тими з них, хто втратив найцінніше — життя та здоров’я. Пам’ятаємо та цінуємо їхній подвиг», — зауважила бібліотекарка, гортаючи сторінки «Книги почесних громадян Хмельницької міської територіальної громади» та інших видань.
Тетяна Федорук,
завідуюча бібліотеки-філії №7
З нагоди Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва бібліотека-філія №3 організувала для учнів 3 класу ліцею №7 вікторину «Від козаків — до героїв».
Учні весело та жваво відповідали на питання вікторини «Козак? Парубок? Дитя?», а також ознайомилися з книгами про славні козацькі традиції, видатних представників козацької доби, які були представлені на виставці.
Далі поспілкувалися про саму дату та історичні події. «Цьогоріч відзначення Дня захисників і захисниць України стало особливим для нашої країни. Українські бійці вже понад 950 днів дають відсіч російській повномасштабній агресії. У цей день ми ще раз можемо подякувати їм за стійкість та відвагу, вшанувати полеглих, згадати героїв попередніх поколінь, які здобували та відстоювали свободу і незалежність України», — зауважили для дітвори бібліотекарки.
Ліана Яцюк,
завідуюча бібліотеки-філії №3
1 жовтня книгозбірня №9 для вихованців підліткового клубу «Романтик» провела майстерку «Зі святом, воїне!».
На заході діти виготовляли патріотичні подаруночки для наших захисників. У пакуночки діти клали цукерки й писали побажання для військових.
Усі дитячі вироби передадуть військовослужбовцям. Воїни отримають цікаві поробки, у котрі сьогодні хлопчики й дівчатка вклали всю свою любов і вдячність.
Слава Україні!
Героям Слава!
Наталія Бондар,
завідуюча бібліотеки-філії №9
|