Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Як далі жити, підкаже нам Тарас
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  4 Березня 2016 р.

  9 березня – особлива дата для кожного українця, адже в цей день ми вшановуємо великого сина українського народу, Пророка та геніального поета-художника – Тараса Шевченка.

  У День народження Кобзаря бібліотеки-філії №9 та 15 у тандемі із підлітковим клубом «Романтик» провели літературний вернісаж під назвою «Золоті зерна поезії Тараса Шевченка», на який завітали учні 9-А класу НВК №2.

  На святі, окрім слів про вагомий внесок Шевченка у розвиток духовного життя Нації, звучали прості та водночас геніальні рядки поезій Тараса. Особливу увагу звернули бібліотекарі  на постать Шевченка як художника, оскільки його мистецька спадщина нараховує 835 творів.

  Найзахопливішим моментом для учнів була вікторина «Шевченко – відомий і невідомий», за участь у якій діти отримували солодкі призи. Переможцем вікторини став Бродський Микола. На завершення учасники свята побажали усім присутнім, щоб душа кожного повнилась маминою піснею, татовим мудрим словом, непоборною вірою у власні сили, а тоді, як писав Шевченко: «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі…».

  Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15

      

  Минула довга сотня літ.
  А він 
  Із мармуру й граніту
  Знов сходить в люди.
  Будить світ
  І переможно йде по світу!

  Т. Мосенко

  Вже стало традицією щороку відзначати  на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка.

  Працівники бібліотеки-філії №4 своїм користувачам, учням 5-В класу СЗШ №8, влаштували справжнє свято. Школярам запропонували екскурсію в Хмельницьке міське Товариство української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта», де всіх зустріла господиня читальні Наталія Солодка. Вона розповіла про рідкісні книги, які зберігаються в цьому закладі, зокрема, «Кобзарі» різних видань.

  Портрети Тараса Григоровича зустрічали учнів у кожній залі Народного дому. Біля одного з них вони зачитували рядки із його поезій. Також пані Наталя розповіла дітям багато цікавих фактів про життя митця та його творчість.

  Наприкінці зустрічі учні подивилися фільм «Край, де народився і жив…» про місця, де народився і жив Тарас. Після перегляду  учні наперебій давали відповіді на різні запитання.

  Ще довго діти не могли покинути стіни цієї чудової оселі, фотографувались на згадку про захід, ділились враженнями про почуте і побачене.

  Максим Рахчеєв сказав: «Я завжди любив читати поезію Тараса Григоровича, а після сьогоднішньої зустрічі зрозумів, чому великого поета називають апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України». 

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

    

  Велика духовна сила шевченківських творів є невичерпним джерелом у вихованні нових національно свідомих поколінь української молоді, починаючи ще з дошкільних років. І саме з нагоди такої визначної події 9 березня в бібліотеці-філії №8 для вихованців ДНЗ №29 було проведено свято «Маленьким – про Великого Тараса».

  З чудовою поезією та творчістю вихованців дошкільного навчального закладу знайомила  бібліотекар Катерина Посикалюк. Присутніх вихователів і дітей середньої та старшої груп ознайомили з особистістю Великого українського поета, геніальним митцем-новатором, найвидатнішим майстром живопису та графіки минулих століть.

  Діти декламували вірші та представили свої художні роботи за творами видатного українського поета-митця, які були намальовані разом з батьками.

  Вихователь-методист ДНЗ №29 Людмила Бурбела зазначила: «Дуже добре, що в бібліотеці-філії №8 є дитяча кімната «Грайлик-читайлик», де проводяться літературно-просвітницькі заходи для дітей. Сьогоднішній захід реалізує завдання національно-патріотичного виховання підростаючого покоління».

  Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8

  Шевченкова мудрість… У чому вона полягає? Де криється таїна Кобзаревого слова? Чого навчають Шевченкові твори? Відповіді на ці питання можна було отримати, завітавши на поетичний віночок мудрих порад «Як далі жити, підкаже нам Тарас».

  У чудовому мереживі римованих рядків Шевченко залишив землякам свої поради, уклав плани на майбутнєі поділився бажаннями.

  І ось, гортаючи сторінки безсмертного «Кобзаря», 3 березня учні 14 групи ДНЗ «Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг» поринули у світ Шевченкового слова, цитуючи його рядки з поезій: «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…», «Нема на світі України, немає другого Дніпра», «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля...». Учні переконалися, що Тарас Шевченко – Пророк нашої нації.

  Своїми думками щодо творчості Т. Г. Шевченка прийшла поділитися Галина Бідюк, член клубу «Гармонія». Вона декламувала його вірші, а також поезії, присвячені великому Кобзареві.

  «Митець крізь століття дає нам поради, і, коли потрібно зробити важливий вибір у житті, звертайтесь до пророчого слова великого Українця», – зауважила вчитель художньої культури Оксана Павлишина.

  Яскравим доповненням до заходу стала виставка-інсталяція «Слідами Тарасової долі», на якій поряд з книгами представлено портрет Тараса Шевченкоі «Кобзар» 1964 року видання.

  Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою-філією №2


  Вільний доступ до Інтернету у філії №2
  Вільний доступ до Інтернету у філії №2
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Панно улюблених книг

  Пропонуємо ознайомитись із книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр