Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Країна Гідності»: гра одна – результати різні
  Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11
  2 Березня 2017 р.

  Держава, яка не розвиває соціальну політику, прирікає своє населення на злиденне та безперспективне життя. Адже саме соціальна політика забезпечує необхідний мінімум споживання, перерозподіляє доходи, обмежує безробіття, гарантує підтримку сім'ї, забезпечення житлом, підвищення рівня освіти та культури.

  Щоб підвищити обізнаність молоді про соціальні права, бібліотека-філія №11 Хмельницької міської ЦБС вже другий рік поспіль грає зі студентами ВНЗ, коледжів та училищ навчальну карткову гру «Країна Гідності»*. Цього разу захід відвідали учні НВК №10, члени правового гуртка «Юні правознавці» (керівник Хруленко Г. В.). Фасилітаторами гри стали представники Національної патрульної поліції Костриба Денис та Стрембіцька Анна, які неодноразово були учасниками гри.

  Завідувач бібліотеки-філії №11 Венгрова Тетяна:

  «Цього разу ми вирішили грати двома командами. Кожен член команди отримав 21 картку з основними соціальними правами: право на житло, право на захист від бідності, право на працю тощо. Кожне право мало три варіанти реалізації, плюси та мінуси яких надруковані на ігрових картках. Учасники-парламентарії планували стратегію соціальної політики держави терміном на 5 років. Для цього вони обрали 7 карток варіантів стратегії та підготували аргументи для дискусійного обговорення з іншими членами парламенту. Результатом півгодинного обговорення та голосування стала спільна стратегія команди. Наскільки вдалими виявилися стратегії команд, з’ясував підрахунок бюджету, який потрібен для їх реалізації. Одна з команд точно вписалася в бюджет своєї країни, а друга команда була змушена взяти кредит для виконання своїх планів».

  Керівник гуртка «Юні правознавці» Хруленко Галина:

  «Діти були в захваті від гри. Вони вивчали види соціальних прав, тому їм цікаво було сформувати їх в єдину програму, яка б дозволила уявній Країні Гідності розвиватися. Гра спонукає замислитися, як саме працює парламент. Дискусія між членами команди вимагає аргументувати свою думку і прислухатися до чужої. Ця гра – це кращий практичний посібник для вивчення та розуміння соціальних прав людини».

  Представник Національної патрульної поліції Стрембіцька Анна:

  «Патрульна поліція вже не перший раз бере участь у навчальній грі «Країна Гідності». Цього разу вона була особлива тим, що ми з колегою виступали її фасилітаторами. Порадувала активність учасників, які жваво обговорювали стратегію і своє бачення різних варіантів розвитку соціальної політики Країни Гідності. Моя команда чудово справилася із завданням. Старшокласники зуміли не тільки скласти далекоглядну стратегію, але й витратити на її реалізацію саме ту суму, яка була закладена в бюджет. Я рада, що у нас підростає така розумна і активна молодь».

    

  *Країна Гідності – це карткова навчальна гра для молоді про вивчення соціальних прав через освіту з прав людини. Гра створена молодіжним сектором Ради Європи в рамках проекту «Enter». Видання гри «Країна Гідності» українською мовою здійснено Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» в рамках проекту «Молодь для молоді: знай свої права – змінюй життя» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  Нові книги у першому кварталі 2016 р.

  За перший квартал 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло близько 1300 нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр