Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день захисту дітей
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  31 Травня 2017 р.

  1 червня відзначають Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» – одне із найстаріших міжнародних свят.

  Існують різні версії щодо відзначення цього дня саме 1 червня.

  Так, за однією із них, у перший день літа 1925 року Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них Фестиваль човнів-драконів. У Женеві цього дня була проведена конференція, присвячена дитячому благополуччю.

  За офіційною версією, рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року.

  Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

  У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства.

  В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначають із 1998 року.

  У цього свята є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Земля розміщені фігурки – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, – це символ нашого загального дому. Адже не так важливо, якого кольору у дітей шкіра, у якому куточку земної кулі живуть, вони завжди приносять у наше життя щастя, радість та гармонію, навчають нас життєвої мудрості, живлять силою та енергією.

  Існує чимало цікавих фактів про дітвору.

  • Корейським дітям за документами завжди на рік більше, ніж їхнім ровесникам із інших країн, оскільки ті 9 місяців, що дитина перебуває в утробі матері, заносять у вік.

  • За статистикою, маленькі діти у віці 3-4 років щодня вимовляють 12000 слів та ставлять близько 900 питань.

  • Голос трирічної дитини звучить голосніше, ніж шум 200 дорослих голосів одночасно. Такий тембр потрібен для того, щоб мама завжди могла почути свого малюка.

  • У Японії забороняється вживати слова «нехороший»  «поганий» до дітей, проявляти негатив до молодого покоління. Наприклад, на шкільних велосипедних стоянках є тільки два типи табличок: «Як хороші діти ставлять велосипеди» і «Як хороша дитина не поставить свій велосипед».

  • За статистикою, восьмирічний малюк у Німеччині вже змінив декілька гаджетів та повністю оволодів комп'ютером.

  • З усіх знайдених археологами дитячих іграшок найстарішій – 3 000 років. Вона знайдена на території Давньої Персії і зараз зберігається в Луврі.

  • Знаменита на весь світ фірма пластмасових конструкторів «Лего» з 1947 року випустила таку кількість іграшок, що на одного мешканця планети припадає по 30 деталей.

  Діти становлять приблизно 20-25% населення. Кожна дитина повинна знати, що її люблять і про неї піклуються. Ставтеся до дитини з повагою та переконайтеся, що вона відчуває себе комфортно. Коли у Сент Екзюпері запитали: «Чи варто плекати дітей?», він відповів: «Неодмінно плекайте, адже невідомо, які випробування їм приготувало життя».

    

  Список використаних джерел:

  1. 1 червня – міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс] // tyachiv-rda.gov.ua : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу:  http://tyachiv-rda.gov.ua (дата звернення 25.05.2017). – Назва з екрану.
   
  2. 100 цікавих фактів про дітей [Електронний ресурс] // senfil.net : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу:  http://senfil.net (дата звернення 25.05.2017). – Назва з екрану.

  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Серія для дітей

  Серія "Детективчик" заснована в 2011 році видавництвом "Національний книжковий проект".
  Для середнього шкільного віку.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр