1 червня відзначають Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» – одне із найстаріших міжнародних свят.
Існують різні версії щодо відзначення цього дня саме 1 червня.
Так, за однією із них, у перший день літа 1925 року Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них Фестиваль човнів-драконів. У Женеві цього дня була проведена конференція, присвячена дитячому благополуччю.
За офіційною версією, рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року.

Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.
У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства.
В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначають із 1998 року.
У цього свята є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Земля розміщені фігурки – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, – це символ нашого загального дому. Адже не так важливо, якого кольору у дітей шкіра, у якому куточку земної кулі живуть, вони завжди приносять у наше життя щастя, радість та гармонію, навчають нас життєвої мудрості, живлять силою та енергією.

Існує чимало цікавих фактів про дітвору.
-
Корейським дітям за документами завжди на рік більше, ніж їхнім ровесникам із інших країн, оскільки ті 9 місяців, що дитина перебуває в утробі матері, заносять у вік.
-
За статистикою, маленькі діти у віці 3-4 років щодня вимовляють 12000 слів та ставлять близько 900 питань.
-
Голос трирічної дитини звучить голосніше, ніж шум 200 дорослих голосів одночасно. Такий тембр потрібен для того, щоб мама завжди могла почути свого малюка.
-
У Японії забороняється вживати слова «нехороший» «поганий» до дітей, проявляти негатив до молодого покоління. Наприклад, на шкільних велосипедних стоянках є тільки два типи табличок: «Як хороші діти ставлять велосипеди» і «Як хороша дитина не поставить свій велосипед».
-
За статистикою, восьмирічний малюк у Німеччині вже змінив декілька гаджетів та повністю оволодів комп'ютером.
-
З усіх знайдених археологами дитячих іграшок найстарішій – 3 000 років. Вона знайдена на території Давньої Персії і зараз зберігається в Луврі.
-
Знаменита на весь світ фірма пластмасових конструкторів «Лего» з 1947 року випустила таку кількість іграшок, що на одного мешканця планети припадає по 30 деталей.
Діти становлять приблизно 20-25% населення. Кожна дитина повинна знати, що її люблять і про неї піклуються. Ставтеся до дитини з повагою та переконайтеся, що вона відчуває себе комфортно. Коли у Сент Екзюпері запитали: «Чи варто плекати дітей?», він відповів: «Неодмінно плекайте, адже невідомо, які випробування їм приготувало життя».
Список використаних джерел:
1. 1 червня – міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс] // tyachiv-rda.gov.ua : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://tyachiv-rda.gov.ua (дата звернення 25.05.2017). – Назва з екрану.
2. 100 цікавих фактів про дітей [Електронний ресурс] // senfil.net : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://senfil.net (дата звернення 25.05.2017). – Назва з екрану.
|