Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Над білим янголом скорботи
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    22 Листопада 2019 р.

    Ніде нехай такого більш не буде!
    Хай день новий життя несе нове.
    Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
    В достатку Україна хай живе!

    22 листопада у бібліотеці-філії №13 відбулася година скорботи, присвячена пам’яті жертв Голодомору. Підготували захід працівниці книгозбірні спільно з учнями 11 класу ЗОШ №14 та вчителем історії Онистюк Н. О. Учні активно співпрацювали з бібліотекарками, спробували себе в ролі ведучих, важливо, що вони особисто перейнялися жахливою долею постраждалих. Тут переглянули презентації та відео про ті страшні роки, книжкову виставку.  

    Голодомор в Україні – не лише найбільша гуманітарна катастрофа в історії людства, а й незагоєна рана нашої історії, ще одна «вічна» проблема. Це наш біль, наша скорбота, наша Голгофа… Це те, що знищує свідомість... Це страшно, це боляче до самих кісток. Але це те, про що потрібно пам’ятати і не уникати. Не можна ще раз такого допустити. Це те, що точить нашу країну зсередини, адже скільки було винищено людей, які б мали стати батьками тих, хто боровся б за єдність і добробут України. Тож, сьогодні, запалюючи свічку, давайте подумаємо про них, тихенько помолимося за їхні спокій та світлу пам’ять.

    Головне не забувати їх – невинних жертв Сталінського терору, що так і не вижили. Вони для нас – зразок волі і терпіння, приклад святих мучеників на землі. Вони варті частинки серця істинного українця, а також пошани кожного, хто може назвати себе Людиною!

    «Україна велика, гарна, добра та… любляча. То ж постараймося, аби історія не повторювалась, адже мільйони українців не даремно покинули цю стражденну землю, на якій тепер ми, сучасні українці, будуємо незалежну державу…», – підсумувала завідуюча книгозбірні Ганна Недвецька.

    У запізнілій жалобі схилімо голови в каятті перед світлою пам'яттю тих, хто загинув та вшануймо їх хвилиною мовчання. Вони згасли, як зорі…

    Аліна Войтюк, бібліотекар бібліотеки-філії №13

    Тепер правда народна, як білий привид – в  крові, 
    постає на весь зріст перед людством, 
    правда переможна: через страждання і саму смерть.

    Василь Барка

    22 листопада у бібліотеці-філії №6 спільно з обласним краєзнавчим музеєм презентували експозицію «І пам`яті свіча не згасне…», де представлені фотокопії різних документів та підтверджуючі факти про геноцид українського народу, серед них:

    • постанови, рішення, звіти, інструкції – під грифом «цілком таємно»;
    • свідчення очевидців;
    • страшні картини голоду;
    • книги.

    … В останню суботу листопада в Україні з кожним роком все більше свічок пам`яті запалюють у вікнах домівок і на вуличних майданах. За останні роки українці багато дізналися про самих себе і про свою непросту історію. І дедалі більше про все це дізнається світ.

    Інна Гудз, завідуюча бібліотеки-філії №6
     
      

    Нині пам'яті жертв Голодомору присвятили і захід, який провели у центральній міській бібліотеці. Тут відбулася година пам'яті. Дев'ятикласники НВК №10 разом із бібліотекарками відкрили жахливу частину української історії: говорили про мільйони жертв, про страшну смерть частини української нації, про справжній убивчий геноцид, про неймовірну жорстокість і лицемірство Сталінського режиму.

    Про те, як цей період пережив Подільський край, розказала під час заходу у книгозбірні директорка музею історії міста Хмельницького Галина Барабаш. 

    Таку страшну трагедію, яку виніс український народ у 30-х роках, витримає не кожна нація. Це був спосіб підкорення, спосіб знищення, спосіб перетворення вільних по духу людей у мовчазних рабів. Голодомор 1932-1933 років – це глибока рана в душі українського народу. 

    «Дякуємо працівникам бібліотеки за те, що ми разом із вами згадали емоційну, трагічну сторінку історії нашого минулого – Голодомор 1932 – 1933 рр. Разом із Галиною Барабаш дізналися, як цей період пережив Подільський край. Байдужими бути не можна. Ми повинні пам’ятати уроки минулого», – прокоментувала Хруленко Галина Володимирівна, вчителька НВК №10.

    Олена Фішко, бібліотекар центральної бібліотеки


    Жива бібліотека
    Жива бібліотека
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Шановним любителям книг!

    Шановні любителі книги! Упродовж грудня 2017 року фонди бібліотек Хмельницької міської ЦБС поповнились новинками, що безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга» та творами подільських письменників. Усі видання виключно українською мовою.

    Чекаємо Вас у міських бібліотеках.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр