Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Лора Підгірна презентувала роман «Омбре. Над темрявою і світлом»
  Оксана Василишина, редактор ЦБ
  10 Липня 2018 р.

  10 липня у центральній бібліотеці Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи відбулась презентація книги подільської письменниці Лори Підгірної «Омбре. Над темрявою і світлом». Роман присвячений історії тамплієрів на Поділлі.

  У 2017 році письменниця за згаданий вестерн стала дипломанткою Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації "Романи". Відзнаку присвятила своїй матері, яка пішла з життя саме в день нагородження.

  Ідея книги, за словами пані Лори, зародилася у 2003 році, коли до Кам’янця-Подільського прибув пріор Ордену тамплієрів пан Яблонський. У той час вона працювала ще журналісткою і, побувавши на прес-конференції, захопилася темою.

  У «Омбре…» з історичним минулим переплітається сучасне: девіз роману – «Все у світі замішане з однієї глини». Події ХІІІ початку ХІV ст. розповідають про створення ордену і його неофіційну мету – знайти християнські артефакти, серед яких була Чаша Грааля. Але у п’ятницю, 13-го, 1307 року король Франції за змовою з Папою Римським масово знищили тамплієрів. Ті, що змогли втекти (за романом), прибули до Кам’янця-Подільського. Кому дісталися скарби тамплієрів  – невідомо…

    

  «Кам'янець-Подільський, Україна. Архівний ревізор Едіта випадково знаходить вцілілі клейноди ордену лицарів Храму, однак на цю тему у місті накладено неофіційне табу, а знахідка веде її далі, до загадкового артефакту, який свого часу тамплієри привезли на Поділля. Із розгадкою таємниці Едіті допомагає католицький священик отець Люк. За містичним артефактом полюють спецслужби й таємні товариства. Минуле та сьогодення переплітаються. Нитки, що пов'язували історії і долі багатьох людей у минулому, одна за одною тягнуться до тих, хто мешкає у Кам'янці-Подільському сьогодні. Старовинне підземелля Кам'янецького замку перетворюється на поле битви добра і зла. Герої проходять випробування, але чи ті, хто називає себе друзями, є такими насправді? Вірити можна тільки собі, бо ціною пошуків Чаші Омбре може стати власне життя…»

  Звідси і назва книжки. Як зазначає пані Лора, омбре – затінення, світло і темрява разом дають сутінки; з допомогою Чаші Грааля можна поєднати світло з темрявою і керувати світом; її героям вдається знайти  ще вищий рівень – кохання.

  Роман "Омбре.." – це відчайдушні пригоди зі стійкою авантюрною ноткою на історичному тлі. Тут є багато неочікуваних поворотів сюжету, кілька ліній кохання, є і свій драматизм та трохи містики.

  «Я йду за своїми героями, слухаюся їх, вони самі вирішують чого хочуть. Коли пишу (а пишеться мені найкраще з 4 до 7 години ранку), то кожен день живу разом з ними», – пані Лора.

  Письменниця – історик: за основу творів бере архівні факти, які доповнює і розвиває авторською вигадкою. Пишається і дизайном «Омбре…»: на обкладинці – справжня печатка ордену тамплієрів (два вершники-побратими на коні).

  Її романи не надто важкі, але вміють «тримати до останньої сторінки». Вони написані і для поціновувачів романтики, і для шанувальників історії, і для тих, хто просто любить пригоди. «Вищий пілотаж – коли автор може художнім словом говорити про складні історичні речі, коли на історичному тлі розгорнуте таке дійство», – відзначили на презентації читачі.

  На думку пані Лори, кожне місто чи то й село має власну історію зі  своїми загадками і легендами. І взагалі історія – то є бренд, що може приносити гроші громаді. Завдання авторів – досить просвітницьке – привабити читачів, аби ті і подорожували, і вивчали історію.

  У ЦБ для авторки підготували сюрприз. Оксана Мергут, керівник Центру анімаційних мистецтв, уже прочитала книгу і показала історичну сюжетну пісочну анімацію з тамплієрами-вершниками, язиками вогню, фортецями і коханням. Ярослав Дмитрик виконав латиною гімн тамплієрів, про який є згадка на стінах кам’янецької фортеці.

  Загалом 2017-2018 роки стали для Лори Підгірної особливо успішними, не так давно вийшли друком її романи із серії «Пригоди Марка Шведа» – «Червона Офелія» та «Печатка святої Маргарити», презентація яких відбувалась теж у стінах ЦБ ХМ ЦБС. За результатами дослідження «Краща книга Хмельниччини» «Червону Офелію» визнано кращою художньою книгою області.

  Повідомляємо, що романи Лори Підгірної «Червона Офелія»,«Печатка святої Маргарити»,«Омбре. Над темрявою і світлом» придбані для усіх бібліотек ХМ ЦБС.


  ЦБС на суботнику
  ЦБС на суботнику
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Літературні новинки

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр