Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Підсумки Фестивалю інфомедійної грамотності
  Адміністрація ЦБС
  25 Жовтня 2021 р.

  У нашому місті вперше відбувся Фестиваль інфомедійної грамотності. Тривав він чотири дні – з 19 по 22 жовтня. Відкрили його у центральній публічній бібліотеці грою «Критикотики». Заразом місцевим ЗМІ тут розповіли про сам фестиваль, його актуальність та програму.

  У перший же день розпочали роботу інформаційні куточки та виставки видань, на яких книгозбірні Централізованої бібліотечної системи представили тематичну літературу. А на офіційному сайті ЦБС розмістили віртуальну виставку інформаційних ресурсів для медіаосвіти «Будь медіаграмотним щодня!». Також у бібліотечних філіях влаштували марафон візуалізацій, у рамках якого учасники зобразили, як вони бачать фейки, джерела інформації та інші явища, що стосуються інфомедійної грамотності.

  Цього ж дня на місцевому каналі ТРК «Місто» презентували проєкт «Сито» – нову рубрику з медіаграмотності, яку телеканал спільно з Централізованою бібліотечною системою підготували з нагоди Фестивалю інфомедійної грамотності.

  Протягом всього фесту організовували навчальні заняття, уроки та години медіаграмотності (для прикладу: «Будь в курсі» – бібліотека-філія №3, «Досліджуємо цифровий світ безпечно»  – бібліотека-філія №4, «Медіаграмотність для всіх і для кожного» – бібліотека-філія №9, година критичного мислення – бібліотека-філія №6 та інші). Охопили фестивалем людей різного віку, намагалися максимально забезпечити поширення ідеї інформаційної і медійної грамотності та навчити учасників критично миcлити, аналізувати інформацію і власний медіапростір, розрізняти та виявляти пропаганду, фейки і маніпуляції в ЗМІ та соцмережах. Загалом відбулося понад 40 заходів, участь в яких взяли близько 1000 осіб, а кількість онлайн-переглядів публікацій та відеоконтенту, які створили та розмістили у рамках фесту, сягає уже 4000.

  Особливістю фестивалю стало те, що чимало уваги приділили іграм як методам і формам навчання. Серед настільних грали у «Критикотики», «Світ громад», «365 градусів за шкалою медіаграмотності», серед тих, для яких знадобилися гаджети, – популярна і надзвичайно корисна «Медіазнайка». Кожна з цих ігор сприяє формуванню в гравців навичок критичного мислення, допомагає навчитися аналізувати почуте.

  Але заходи відбувалися не тільки в бібліотеках. У Хмельницькому національному університеті медіатренерка, директорка ЦБС провела тренінг «Медіаграмотність для всіх», а у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії – «Медіаграмотність для громадян». Вдалося навіть влаштувати вуличну акцію «Споживай інформацію безпечно», для якої бібліотекарки розробили «Пам'ятки безпеки у соціальних мережах та месенджерах». Туди ж помістили і корисні поради (зокрема, як розпізнати фейк). Такі інформаційні буклети роздавали хмельничанам.

  Цікаво, що фестивальні заходи пройшли і за межами міста, провели їх у нашій територіальній громаді. Це такі: бібліотечний урок «Медіаграмотність. Навіщо? Як? Коли?» – Бахматовецька бібліотека-філія №20; вікторина «Наскільки я медіаграмотний» – Пархомовецька бібліотека-філія №19; година цікавих повідомлень «Безпечна подорож просторами Інтернету» – Копистинська бібліотека-філія №16.

  А завершився Фестиваль інфомедійної грамотності 22 жовтня зустріччю випускників Школи медіаграмотності – проєкту, що успішно реалізовується центральною публічною бібліотекою з 2017 року. Учасники зустрічі, виконуючи практичні вправи, показали рівень удосконалення відповідних своїх навичок.

  Однак заходи, у рамках яких навчатимуть інформаційній та медійній грамотності, у місті триватимуть і надалі. Директорка ЦБС Тамара Козицька пояснила: «Метою фестивалю найперше було привернути увагу людей, жителів громади, до цієї тематики. Робота у цьому напрямі із завершенням фестивалю не припиняється. Відповідні заходи влаштовуватимуть у бібліотеках та навчальних закладах. Фестиваль був організованим таким чином, аби кожна людина, що відвідала хоча б один захід, захотіла і далі розвивати свої навички критичного мислення та аналізу новин, інформації, для цього проходила відповідні онлайнові курси, відвідувала тренінги, тобто продовжувала навчатися. А практика показує, що такі навички потрібно розвивати та тренувати протягом всього життя».

  Тому, як розповідають організатори, фестиваль у Хмельницькому влаштували саме перед Всесвітнім тижнем медійної та інформаційної грамотності (триватиме 24-31 жовтня 2021 року), коли заходи з поширення таких же ідей, які розвивав і місцевий фестиваль, відбуватимуться не тільки по всій Україні, а й в усьому світі. Тож всі, хто зацікавився інформаційною та медійною грамотністю посередництвом фесту, зможуть доєднатися відразу і до подій всеукраїнського та світового масштабів.


  Свято Перемоги у філії №3
  Свято Перемоги у філії №3
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги від наших друзів з Польщі

  Понад 300 примірників книг польською мовою надійшло до бібліотек Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади. Це художні, енциклопедії, збірники, словники Варшави як для дітей, так і для дорослих.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр