Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Поезія – це стан душі високий
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  17 Березня 2016 р.

  Навесні є гарне свято – Всесвітній день поезії. Вперше його відсвяткували в одному з найромантичніших міст світу – Парижі ще у 1999 році.

  23 березня, у рамках святкування Всесвітнього дня поезії, у бібліотеці-філії для дітей №12 відбулась зустріч юних любителів віршованого слова – старшокласників СЗОШ №21, з відомою подільською письменницею Ольгою Лихогляд та музичним колективом «Маестро».

  Ольга Захарівна ознайомила читачів зі своїми поетичними творами, покладеними на музику композитором та керівником колективу «Маестро» Михайлом Люшнею. Вірші у виконанні майстрині слова та невелика концертна програма приємно вразила усіх присутніх на святі.

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

  Напередодні Всесвітнього дня поезії бібліотека-філія №10 ім. Д. М. Брилінського запросила на годину творчості «Поезія – це стан душі високий» учнів 9-А класу Технологічного багатопрофільного ліцею ім. А. Мазура.

  Поезія… Таке коротке і змістовне слово. Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в потаємні куточки людської душі, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Змінюються життя і людський світогляд, але незмінними залишаються найвищі істини.

  Одним із найкращих і найглибших людських почуттів є кохання. Його сила облагороджує, робить людину добрішою і кращою, спрямовує на великі справи та героїчні вчинки, а іноді й змушує страждати. Нерозгаданою залишається таємниця душі, в якій незгасним вогнем горить священне і нездоланне почуття любові.

  Саме це почуття надихнуло великих В. Шекспіра, Данте та Ф. Петрарку, Гейне, Альфреда де Мюссе на створення шедеврів, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів. Їхня тонка, прониклива лірика робить людину духовно вищою і красивішою.

  Натхненні поезією митців, учні декламували англійською та французькою мовами ліричні сонети та вірші. Активними учасниками заходу були також ведучі Білінська Ада та Іванишена Анна.

  Вчитель Лариса Гаврилюк зазначила: «Поезія – чарівна скрипка у чудовому оркестрі літератури. Поезія – це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. І чим частіше – тим краще. Я бажаю усім пронести через життя горіння любові до самого життя, до людей, до літератури…»

  Музичним дарунком для присутніх стали пісні вихованців дитячої школи мистецтв «Райдуга» Ангеліни Цюрук та Катерини Левкіної. У їхньому виконанні прозвучали «Лелека летить на Вкраїну», «Квітка розмарія», «Junior Swing», «Undo».

  У читальному залі для усіх бажаючих експонується книжкова виставка «Поезія – це завжди неповторний дотик до душі», яка розкриває таємниці творчості видатних митців.Б

  Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Моніторинг книжкових новинок

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі 2020 року.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр