Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Майдан, Любов, війна і не тільки...
  Зоя Боєва, редактор центральної бібліотеки
  25 Травня 2017 р.

  Чергова визначна подія у міській центральній бібліотеці. Цього разу Літературне побачення з відомою українською письменницею, громадською діячкою і патріоткою Дарою Корній у літературно-мистецькій програмі «Майдан, Любов, війна і не тільки...». Захід організували ПП «Промо Люкс», інформаційно-розважальне видання «Вечірні новини» та авторський проект «Літературний туризм» у співпраці з Хмельницькою міською центральною бібліотекою.

  Лора Підгірна, авторка та координатор проекту «Літературний туризм»: «У кожного письменника є своя аудиторія. Сьогоднішня гостя є уособленням патріотизму. Пише чудові твори, які надихають інших людей. Їх із величезним задоволенням читають хлопці на Сході».

  На зустріч з майстринею художнього слова 25 травня завітали прихильники її творчості, які принесли з собою навіть її твори, якими зачитуються.

  Дара Корній (Мирослава Замойська) – українська письменниця, яка пише у жанрі фентезі. Живе у Львові. Працює у Львівській національній академії мистецтв. Захоплюється дохристиянською міфологією, праукраїнськими віруваннями, етнографією, казками, народною музикою, книгами. Разом з іншими українськими письменниками творить мікрокосмос сучасної української літератури.

  За її словами: «Приємно бути у вашому місті. Воно для мене є знаковим. Перша презентація мого дебютного роману відбулася саме у Хмельницькому перед майбутніми педагогами. Це був неабиякий досвід. А читачі бувають різні: вдоволені і невдоволені. Але є жива емоція, яка робить нас людьми».

  «Моя донька зачитувалась вампірськими сагами Майєр і щоразу із запалом переказувала мені їх сюжети, – зізнається Дара Корній. – Мене злило те, що українські підлітки захоплюються чужинською міфологією, не здогадуючись навіть, наскільки потужним є пласт рідної української міфології. Гонихмарником прагнула довести, що рідна міфологія нічим не гірша, а навіть краща».

  Перший роман письменниці в жанрі фентезі – «Гонихмарник» – було видано у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» у 2010 році. Книга принесла авторці третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» 2010 року в номінації «роман», була удостоєна нагороди «Дебют року» від видання «Друг читача» та стала лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ-2011» – «Відкриття себе» імені Володимира Савченка. Після публікації першого роману Дара Корній отримала неофіційне звання «української Стефані Майєр».

  Перу письменниці також належать книги «Тому, що ти є» (2011), «Зворотний бік світла» (2012), «Зірка для тебе» (2013), «Зворотний бік темряви» (2013), «Зозулята зими» (у співавторстві з Талою Владмировою) (2014), «Щоденник мавки» (2014), «Крила кольору хмар» (у співавторстві з Талою Владмировою) (2015), «Петрусь Химородник» (2015), «Зворотний бік сутіні» (2016), «Зворотний бік світів» (2016).

  Сьогодні присутнім випала ще гарна нагода поспілкуватися із чоловіком Дари Корній Володимиром Чуловським. Він саме той, хто знає про сучасну війну на Сході все. Розповів масу реальних проникливих історій із життя воїнів, адже і сам протягом року дивився смерті прямо у вічі. Та наостанок своєї розповіді він запевнив, що у нас – українців усе буде добре.

  Велика кількість запитань і відповідей, емоцій, вражень… «Ми маємо залишатися українцями і не розчинятися у європейській субкультурі. Ми маємо що сказати світу через художню літературу, багату культуру, криниця якої досить повноводна», – зазначила наостанок Дара Корній.

  На згадку про зустріч Дара Корній подарувала міській центральній бібліотеці книгу «Петрусь Химородник».

  У повісті авторка використала автентичні обрядові пісні, почуті та записані від мешканців Західної Волині: Горохівського району Волинської області, Сокальського та Радехівського районів Львівської області.


  А ще міська центральна бібліотека придбала збірку оповідань письменниці «Місячне насіння».

  Це перша окрема збірка оповідань Дари Корній. Раніше деякі її оповідання виходили друком лише у збірках поруч із творами інших авторів, але при цьому дуже полюбилися читачам.

  Ці оповідання про нас із вами, про життя, про любов і зраду, мудрість і марнославство, про високе і нице, тобто - про важливе у будь-які часи... А ще вони про Майдан, про мир та війну, про кохання, яке інколи є довшим за життя.

  Запрошуємо усіх до читання!

   

  Коли Дара Корній повернулася додому, вона залишила свій відгук у Фейсбук про відвідини міста Хмельницького: 

  "Такі зустрічі незабутні. Зустрічі, наповнені щирістю, любов'ю, гіркою правдою і завжди світлом та позитивом. Дякуючи таким зустрічам, отримуєш новий надих для творчості, для боротьби, для життя. Хмельницький вкотре вразив та скорив. Насамперед увагою та повагою до читання, не боязню сприйняття незручних, так би мовити, тем. І тому тема війни виявилася суголосною для читачів та слухачів. Бо вона для усіх думаючих не суха статистика, не скупа стрічка новин, це людські долі - інколи поламані, інколи такі, що вражають та захоплюють, ніколи не залишають байдужими і завжди потребують найважнішого - пам'яті. Мій дорогий Володимир Чуловський говорив чесно, зрештою він по іншому не вміє, про те, як важливо пам'ятати справжніх героїв, не забувати тих, хто досі тримає над нами мирне небо, любити свою батьківщину, себе у ній, любити рідну літературу, розвивати її та допомагати спинатися на ноги.

  Велике спасибі Тамара Козицька за прекрасну бібліотеку, любов до сучасної рідної літератури і за всі ваші проекти, котрі її популяризують - і ті, що були, і ті, що будуть. А восени чекайте нас гості ;) Так-так, не мене одну, а нас - мої захопливі розповіді про Вас запалили багатьох творчих людей. Приїдемо!!!!
   
  Дорогі Хмельницькі журналісти, я вперше бачу в одному місці та місті так багато читаючих та розуміючих очей, які не відбувають чергу, а роблять репортаж про те, що їх насправді цікавить. А участь в програмі "Під абажуром" (Поділля-центр) в гостях в чарівної Тетяни Колісніченко, котра виявилася не тільки чарівною жінкою, чудовою журналісткою, а й фантастичним читачем, мене просто розчулила і наштовхнула на одну дуже цікаву задумку, доволі містичну та несподівану. 
   
  І врешті дякую щиро Лора Підгірна за цей романтичний, але дуже потрібний проект - "Літературний туризм" і небайдужим людям, які тебе підтримують. Творимо наш український світ своїми руками".

  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Літературні новинки

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр