Ім’я в історії міста Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Ім’я в історії міста Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто
  Ім’я в історії міста

  У людській пам'яті надовго зберігаються імена тих особистостей, які своєю невтомною, подвижницькою працею збагачують науку, втілюють у життя прогресивні ідеї, чиї творчі здобутки формують світогляд і привертають нашу увагу до найкращих надбань людства.

  У розділі Ви маєте змогу дізнатися про тих, хто прославляє наше місто. 

  Аріель Дюрант (1898-1981 рр.)

  10 травня 1898 року в місті Проскурові (нині місто Хмельницький) народилася Аріель Дюрант – американська письменниця, співавтор 11-ти томної праці "Історія цивілізації". 

  Читати повністю


  Єсюнін Сергій Миколайович (1968 р.)

  Народився у місті Глухові Сумської області. Відомий український краєзнавець, знаний не лише у місті Хмельницькому, а й далеко за його межами. 

  Особлива заслуга Сергія Єсюніна як історика полягає у тому, що завдячуючи ґрунтовній дослідницькій роботі, йому вдалося розшукати авторитетні писемні джерела, які не лише змінили дату першої писемної згадки про наше місто з 1493 року на 1431 рік, а й встановити, що у 1566 році Плоскирову (нині місту Хмельницькому) було надано Магдебурзьке право, яке сприяло економічному зростаню Плоскирова.

  Читати повністю


  Зеньковський Василь Васильович (1881-1962 рр.)

  Народився  у місті Проскурові (нині Хмельницький). Видатний вчений, християнський православний мислитель, церковний і громадський діяч. Його ім'я здавна широко відоме на Заході й лише в останні десятиліття набуло визнання в Україні та Росії. Він був філософом, богословом, психологом, педагогом, істориком російської філософії, літературознавцем.

  Його ім'ям названа одна з вулиць мікрорайону Книжківці.

  Читати повністю


  Косарєва Ніна Сергіївна (1947-2012 рр.)

  Заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня. 

  Майстер художньої обробки шкіри.

  Читати повністю


  Мазур Богдан Миколайович (1969 р.)

  Народився у м. Хмельницькому. Автор відомих скульптур у багатьох куточках України. Богдан –  наймолодший Шевченківський лауреат - отримав премію у 28 років. У співавторстві з батьком, Миколою Мазуром, створив низку найвідоміших пам'ятників міста Хмельницького.

  Народний художник України.

  Читати повністю


  Мазур Людмила Олександрівна (1947-2000 рр.)

  Людмила Мазур  українська мисткиня, засновниця станкового паперовитинання. Її твори прикрашають фонди Хмельницького, Полтавського, Чернівецького, Сумського художніх музеїв, Львівського музею етнографії та художнього промислу НАН України, Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

  Читати повністю


  Мазур Микола Іванович (1948-2015 рр.)

  Геніальна і дуже самобутня людина: живописець, скульптор-монументаліст, графік, педагог. Створюючи свої фантастичні скульптури в людних місцях міста Хмельницького, Микола Мазур створив його своєрідну архітектурну ауру та імідж.

  Народний художник України.

  Читати повністю


  Мельничук Микола Леонтійович (1948 р.)

  Художник-графік, художник-реставратор, іконописець, народний майстер декоративно-прикладного мистецтва, член Національної спілки художників України.

  При зустрічі з цією людиною нараз відчуваєш, що настрій піднімається, міцніє і, немов зсередини, засвічується. Довколишній світ ніби перероджується, стає добрішим і кращим.

  Читати повністю


  Місевич Костянтин Федорович (1893-1943 рр.)

  Уродженець села Лезневе Проскурівського повіту (нині мікрорайон Лезневе міста Хмельницького). Видатний бандурист, засновник української кобзарської школи ХХ століття, діяч української революції 1917-1920 років та руху опору в складі УПА.

  Нині на честь Костя Місевича названа Школа кобзарського мистецтва української діаспори у США (Нью-Йорк) та Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва.

  Читати повністю


  Молотай Анатолій Михайлович  (1938-2022 р.)

  Уродженець села Ружична (нині мікрорайон Ружична міста Хмельницького). Організатор, художній керівник та головний диригент Національного президентського оркестру.

  Народний артист України, лауреат всесоюзних та міжнародних конкурсів, професор Київської Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Повний кавалер ордену «За заслуги», автор близько 120 аранжувань для симфонічного та духового оркестрів.

  Читати повністю


  Нікітюк Людмила Іванівна  (1940 р.)

  З любові – творчість
  Олесь Гончар 

  З прадавніх часів берегинею називали жінку, яка берегла сімейне вогнище. Сьогодні – це хранителька всього українського: мови, культури, духовності. Тому надзвичайно приємно, що саме жінка-хмельничанка стала ініціатором відродження та створення традиційних подільських глиняних іграшок.

  Читати повністю


  Павлович Яків Мар'янович  (1940 р.)

  Художник-графік, дизайнер, художник-проектант, мистецтвознавець.

  Член Національної Спілки художників України та Національної Спілки журналістів України.

  Читати повністю


  Павловський Михайло Антонович  (1942-2004 рр.)

  Народився у селі Ружична (нині мікрорайон міста Хмельницького).
  Відомий вчений та політик, творець власної наукової школи з гіроскопів, навігаційних приладів і комплексів, один з ініціаторів створення і перший  декан факультету авіаційних та космічних систем у Національному технічному університеті України "КПІ".

  Його ім'я носить школа та вулиця у мікрорайоні Ружична.

                                                                                  Читати повністю


  Далі буде


  Маленький читач філії №12
  Маленький читач філії №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Панно улюблених книг

  Пропонуємо ознайомитись із книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр