6 грудня 2018 року, у День Збройних сил України, центральна бібліотека Хмельницької міської ЦБС долучилися до проєкту "Життя на нулі". У нашому місті проєкт реалізується спільно з Хмельницьким музеєм-студією фотомистецтва та муніципальним кінотеатром ім. Т. Шевченка.
Керівник проєкту Інна Єрмакова у центральній бібліотеці представила поезії і фото воїна Максима Кривцова (позивний – "Далі").
12 грудня 2018 року в рамках проєкту "Життя на нулі" у центральній бібліотеці відбулася презентація книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» та показ документального фільму «Луганський форпост». Їх представив Віктор Литвінов – завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України. Книгу видано на замовлення цієї державної структури.
Всі, хто був присутнім на презентації, отримали у подарунок не лише книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту», а й десятки найменувань книг, надрукованих на замовлення Міністерства інформаційної політики України для безкоштовного розповсюдження.
Мистецький проєкт «Життя на нулі» виник у 2017, офіційне відкриття відбулось 15 листопада. Керівник – журналістка і фотохудожниця Інна Єрмакова. Проєкт позиціонується як мистецька платформа для українських воїнів, завдяки якій їх «почують» люди, що досить мало знають про життя «на нулі». Проєкт увібрав у себе кілька видів мистецтва – фотографію, живопис, поезію, кіно. Тема одна – війна та місце людини в ній, але людини не як знаряддя, а як особистості.
Назва та ідея проєкту виникла після персональної фотовиставки про будні справжньої війни одного з учасників – Юрія Величка (позивний – Фотограф). Зараз «Життя на нулі» об’єднує митців та колекції фотографій, картин, відеоматеріалів, його частиною стали воїни АТО, волонтери, лікарі й капелани. Проєкт дозволяє воїнам за допомогою творчих робіт пройти певну реабілітацію, розказати про війну, роль у ній людини й особистості. Через творчі роботи учасників допомагає глядачам наблизитися до розуміння досвіду війни.
«Це місток між двома світами, по якому ми повинні одночасно іти з двох сторін назустріч. І коли ми станемо єдиними зі всіма нашими травмами, проблемами, досвідом, болем і радощами – тоді ми станемо здоровим суспільством», – вважають організатори.
Інна Єрмакова відзначає, що проілюстрований у фотографіях побут передової притягує людей, як магніт. «Нулем» на фронті називають передові позиції. Фотографії, представлені на виставках, показують глядачам життя на фронті очима військовослужбовців, розказують реальні речі про їхні життя і побут. Бо справжнє розуміння війни потрібне всім.
Проєкт об’єднує однодумців, які змогли свої емоції показати через мистецтво. Він дає можливість висловитися тим, хто був на передовій, показує, що відбувається з бійцями після того, як вони виходять із зони АТО.
Свою творчість у проєкті представляють воїни – Богдан Кириченко, Ігор Михайлишин, Володимир Коваленко, Юрій Величко, Максим Кривцов та ін. Дехто з них повернувся з війни, дехто зазнав серйозних фізичних травм, дехто побував у полоні, а дехто і досі ТАМ…
«Проєкт «Життя на нулі» – це історії кількох людей, які змогли знайти сили (хто випадково, хто як) доводити, що війна – це не завжди біль і чорнота, а нуль – це точка відліку, після якої кожен сам вирішує, в яку сторону іти», – керівник Інна Єрмакова.
Творчість учасників «Життя на нулі» має місце бути в українському суспільстві, бо вона є безкомпромісним мистецьким відображення нашого воєнного сьогодення, нашої реальної історії.
|