
|
Україна - країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за щастя. Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, ті прикмети, за якими розпізнається народ.
|
Власні ресурси
Інтернет-ресурси
Власні ресурси
Постаті
Є люди, життя і діяльність яких існує поза часом. Вони справжні українські "аристократи духу", які вболівали за свою державу – Україну.

Державні символи України
Офіційні символи держави, що слугують ознакою її суверенітету.

Класики української літератури
Є люди, творчість яких існує поза часом. Українські класики – це справжні українські "аристократи духу", які вболівали за українську культуру, мову, традиції.

Українські Новорічно-Різдвяні традиції
Великдень – найсвітліше свято. В цей день Ісус Христос, що помер на хресті заради спасіння всіх сущих у цьому світі, воскрес із мертвих. Цього дня всі люди – чи рідні, чи незнайомі – вітаються одне з одним: «Христос воскрес!». «Воістину воскрес!», – одказує той, до кого привіталися.

Українські Великодні традиції
Великдень – найсвітліше свято. В цей день Ісус Христос, що помер на хресті заради спасіння всіх сущих у цьому світі, воскрес із мертвих. Цього дня всі люди – чи рідні, чи незнайомі – вітаються одне з одним: «Христос воскрес!». «Воістину воскрес!», – одказує той, до кого привіталися.

Українська вишивка – літопис життя
Українська вишивка – це своєрідний літопис життя. Кохання й страждання, радість і смуток, життя і смерть – чого тільки в ній не знайдеш.

У вишиванці закодовано потужний дух народу, його світосприйняття. Через віки, тисячоліття долинає до нас співуча мелодія народних орнаментів, призначена не лише для очей, а й для розуму та почуттів.

Інтернет-ресурси
Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, –
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.
Ліна Костенко
(із історичного роману у віршах "Маруся Чурай")
Зібрання творів Лесі Українки у 14 томах
Проєкт Українського інституту книги – повне нецензуроване академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане з нагоди її 150-річного ювілею

Автентична Україна
Міністерство культури України спільно з Google Україна створили унікальний проект віртуальних подорожей об'єктами культурної спадщини нашої країни.
Головною метою проекту є популяризація та збереження історичних та культурних пам'яток. Люди можуть поринути у віртуальну подорож операми, музеями, церквами тощо. Важливим моментом є освітня складова: наприкінці кожного розділу додається інформативна довідка про відвідане місце.

Цікаві факти про традиційну українську оселю
Довгий час свого розвитку пройшла українська хата – від приземкуватої землянки до чепурної, що вчарувала увесь світ, оселі з білими стінами, вишневими садками, палахкучими рушниками на покуті, мальованими коминами і терпким запахом рути-м'яти на долівці. Хата – то цілий світ українського селянина, наповнений значущими символами: Долівка зв'язувала його з Матір'ю-Землею, стіни захищали від ворога, дах – од негоди, а сволок – він нечистої сили

Енциклопедія історії України
Інститут історії України

Україна
Проект Україна – історія великого народу

Культура України
Колекції електронної бібліотеки Національної парламентської бібліотеки, яка складається з цифрованих фондів книжок з історії культури, мистецтва, етнографії та закладів культури й бібліотек України.

Бібліотека українського мистецтва
Проект відкрито 5 червня 2014 року. На сьогодні це найвичерпніше в Інтернеті джерело інформації про історію українського мистецтва. На сайті зібрані біографії понад 250 художників, і розділ цей постійно поповнюється. Основний контент сайту складається з електронних копій книг про українських художників та українське мистецтво, виданих протягом ХХ століття в Україні та за кордоном.
Одним із цікавих проектів унікальної бібліотеки є оцифрування архіву діаспорського журналу "Нотатки з мистецтва" (Ukrainian Art Digest) – номери за 1964-1989 роки. Це унікальне україномовне видання виходило у США з 1963 по 1991 роки.

Народна архітектура давнього українського села
В архітектурі традиційного сільського житла український народ, незважаючи на багатовікове соціальне гноблення, обмежені економічні можливості та майже повну ізольованість від шляхів розвитку світових професійних архітектурно-художніх шкіл, досяг естетично значущих вершин в гармонійній узгодженості найрізноманітніших видів декоративно-прикладного мистецтва.

Офіційний сайт української мови
Під час вивчення мови важливо розуміти умови, у яких мова народилася та розвинулася

Рідна країна
Це перший в Україні окремий культурологічний портал, який об'єднує різноманітні напрямки гуманітарної сфери. Він задумувався як своєрідний Інтернет-посібник, що допоможе відкрити Україну та вийти за межі формальних знань про неї.

Рукотвори
Інтернет-проект про все, що йде від української міфології, традицій, звичаїв і максимально передає собою енергію українства, створює позитивний образ нашої країни з її глибинністю та самобутністю. На сайті презентуються найкращі зразки українських народних ремесел та промислів.

Гордий бути українським
В нашій країні народжуються напрочуд талановиті, цілеспрямовані та часто геніальні особистості.
Проект «Гордий бути українським» висвітлює маловідомі факти про наших співвітчизників.

Спадщина предків
Всеукраїнське культурно-просвітницьке об'єднання з вивчення і збереження сакральної спадщини українського народу. Було засноване осінню 2011 року в Дрогобичі. Ініціатором створення став Віталій Савітар - український дослідник-аматор, публіцист, музикант.

Українська вишивка
Весільні рушники вишивають у великий піст. Про особливості вишивання весільного рушника розповіла майстриня Світлана Остапенко з села Сосонка Вінницького району.

Кольори національної вишивки

Таємничі коди предків: 12 головних символів української вишивки

Розділ створено 26.03.2015 р.
