Наша Україна Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Наша Україна Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна

   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Контакти
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна
   Наша Україна


   Україна - країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за щастя. Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, ті прикмети, за якими розпізнається народ.


   Власні ресурси

   Інтернет-ресурси

   Власні ресурси

    Постаті
   Є люди, життя і діяльність яких існує поза часом. Вони справжні українські "аристократи духу", які вболівали за свою державу  Україну.


   Державні символи України
   Офіційні символи держави, що слугують ознакою її суверенітету.


    Класики української літератури
   Є люди, творчість яких існує поза часом. Українські класики  це справжні українські "аристократи духу", які вболівали  за українську культуру, мову, традиції. 


    Українські Новорічно-Різдвяні традиції
   Великдень – найсвітліше свято. В цей день Ісус Христос, що по­мер на хресті заради спасіння всіх сущих у цьому світі, воскрес із мертвих. Цього дня всі люди – чи рідні, чи незнайомі – вітаються одне з одним: «Христос воскрес!». «Воістину воскрес!», – одказує той, до кого привіталися. 


    Українські Великодні традиції
   Великдень – найсвітліше свято. В цей день Ісус Христос, що по­мер на хресті заради спасіння всіх сущих у цьому світі, воскрес із мертвих. Цього дня всі люди – чи рідні, чи незнайомі – вітаються одне з одним: «Христос воскрес!». «Воістину воскрес!», – одказує той, до кого привіталися. 


    Українська вишивка – літопис життя
   Українська вишивка  це своєрідний літопис життя. Кохання й страждання, радість і смуток, життя і смерть  чого тільки в ній не знайдеш. 

   У вишиванці закодовано потужний дух народу, його світосприйняття. Через віки, тисячоліття долинає до нас співуча мелодія народних орнаментів, призначена не лише для очей, а й для розуму та почуттів.


   Інтернет-ресурси

   Буває, часом сліпну від краси. 
   Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, – 
   оці степи, це небо, ці ліси, 
   усе так гарно, чисто, незрадливо, 
   усе як є – дорога, явори, 
   усе моє, все зветься – Україна. 
   Така краса, висока і нетлінна, 
   що хоч спинись і з Богом говори.

                                          Ліна Костенко
                                          (із історичного роману у віршах "Маруся Чурай")


    Зібрання творів Лесі Українки у 14 томах

   Проєкт Українського інституту книги  повне нецензуроване академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане з нагоди її 150-річного ювілею


    Автентична Україна

   Міністерство культури України спільно з Google Україна створили унікальний проект віртуальних подорожей об'єктами культурної спадщини нашої країни.

   Головною метою проекту є популяризація та збереження історичних та культурних пам'яток. Люди можуть поринути у віртуальну подорож операми, музеями, церквами тощо. Важливим моментом є освітня складова: наприкінці кожного розділу додається інформативна довідка про відвідане місце.


    Цікаві факти про традиційну українську оселю
   Довгий час свого розвитку пройшла українська хата – від приземкуватої землянки до чепурної, що вчарувала увесь світ, оселі з білими стінами, вишневими садками, палахкучими рушниками на покуті, мальованими коминами і терпким запахом рути-м'яти на долівці. Хата – то цілий світ українського селянина, наповнений значущими символами: Долівка зв'язувала його з Матір'ю-Землею, стіни захищали від ворога, дах – од негоди, а сволок – він нечистої сили


    Енциклопедія історії України
   Інститут історії України


    Україна
   Проект Україна  історія великого народу


    Культура України
   Колекції електронної бібліотеки Національної парламентської бібліотеки, яка складається з цифрованих фондів книжок з історії культури, мистецтва, етнографії та закладів культури й бібліотек України.


    Бібліотека українського мистецтва
   Проект відкрито 5 червня 2014 року. На сьогодні це найвичерпніше в Інтернеті джерело інформації про історію українського мистецтва. На сайті зібрані біографії понад 250 художників, і розділ цей постійно поповнюється. Основний контент сайту складається з електронних копій книг про українських художників та українське мистецтво, виданих протягом ХХ століття в Україні та за кордоном. 

   Одним із цікавих проектів унікальної бібліотеки є оцифрування архіву діаспорського журналу "Нотатки з мистецтва(Ukrainian Art Digest) – номери за 1964-1989 роки. Це унікальне україномовне видання виходило у США з 1963 по 1991 роки.


   Народна архітектура давнього українського села
   В архітектурі традиційного сільського житла український народ, незважаючи на багатовікове соціальне гноблення, обмежені економічні можливості та майже повну ізольованість від шляхів розвитку світових професійних архітектурно-художніх шкіл, досяг естетично значущих вершин в гармонійній узгодженості найрізноманітніших видів декоративно-прикладного мистецтва.


    Офіційний сайт української мови
   Під час вивчення мови важливо розуміти умови, у яких мова народилася та розвинулася


    Рідна країна
   Це перший в Україні окремий культурологічний портал, який об'єднує різноманітні напрямки гуманітарної сфери. Він задумувався як своєрідний Інтернет-посібник, що допоможе відкрити Україну та вийти за межі формальних знань про неї. 


    Рукотвори
   Інтернет-проект про все, що йде від української міфології, традицій, звичаїв і максимально передає собою енергію українства, створює позитивний образ нашої країни з її глибинністю та самобутністю. На сайті презентуються найкращі зразки українських народних ремесел та промислів. 


   Гордий бути українським
   В нашій країні народжуються напрочуд талановиті, цілеспрямовані та часто геніальні особистості. 

   Проект «Гордий бути українським» висвітлює маловідомі факти про наших співвітчизників.


    Спадщина предків
   Всеукраїнське культурно-просвітницьке об'єднання з вивчення і збереження сакральної спадщини українського народу. Було засноване осінню 2011 року в Дрогобичі. Ініціатором створення став Віталій Савітар - український дослідник-аматор, публіцист, музикант.


    Українська вишивка
   Весільні рушники вишивають у великий піст. Про особливості вишивання весільного рушника розповіла майстриня Світлана Остапенко з села Сосонка Вінницького району.

   Кольори національної вишивки

   Таємничі коди предків: 12 головних символів української вишивки


   Розділ створено 26.03.2015 р.


   Жива бібліотека
   Жива бібліотека
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Новинки сучасної художньої літератури

   Знайомимо вас із підбіркою нових та цікавих книг, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трілери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр