Сторінка у Facebook
Централізована бібліотечна система (ЦБС) Хмельницької міської територіальної громади об'єднує в собі 29 бібліотек-філій та 1 нестаціонарний пункт у мікрорайоні Ружична, який обслуговує бібліотека-філія №7. Серед них головною ланкою є Центральна публічна бібліотека. З усіх: 10 бібліотек обслуговують дорослих читачів, 5 – дітей, а інші бібліотеки та пункти бібліотечного обслуговування є універсальними, тому працюють і з дітьми, і з дорослими.
Щорічно бібліотеки обслуговують майже 40 тис. користувачів різного віку, яким видається понад 733 тис. примірників видань. Відвідування становить понад 268 тис. осіб.
26 січня 2024 року. Основний склад колективу
Централізованої бібліотечної системи
Хмельницької міської територіальної громади
До послуг користувачів універсальний фонд, який нараховує понад 313 тис. документів. Він сформований на основі духовних, інформаційних, ділових потреб жителів громади, поєднує не тільки книги, а й періодичні видання.
Краєзнавчий фонд ЦБС станом на 01.01.2025 р. нараховує 40 549 примірників.
З 2009 року ведеться електронний каталог, який відображає інформацію про видання, що надходять у фонди бібліотек у режимі поточного і ретроспективного комплектування. Електронний каталог – це бази даних, які містять майже 85 тис. бібліографічних записів та понад 1000 повних текстів.
Клуби та об'єднання за інтересами – одна з найбільш вдалих форм диференційованої роботи з користувачами. У бібліотеках системи постійно діють 16 клубів за інтересами, 1 лекторій та 1 факультатив, 3 групи за інтересами. Серед клубів: 6 – дитячих, 5 – для юнацтва, 5 – для дорослих. Станом на 01.01.2025 року нараховується 975 учасників, для яких було проведено 115 заходів.
Щорічно у ЦБС проводять більше 1600 масових заходів різного спрямування, під час яких бібліотекарі використовують форми творчих акцій, ігрові, діалогові, презентаційні та інші методи популяризації книги.
У системі є 129 комп'ютерів. 27 філії та один бібліотечний пункт надають послугу доступу до Інтернету.
Централізована бібліотечна система стала переможницею другого та п'ятого раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», організованого Програмою «Бібліоміст».
З вересня 2011 р. нові бібліотечні послуги з використанням безкоштовного доступу до Інтернету надають у бібліотеках-філіях №2, №7, №9, №14, а з грудня 2013 р. – у Центральній публічній бібліотеці та бібліотеці-філії №12 (Центральна публічна дитяча бібліотека).
ЦБС неодноразово ставала переможницею громадського проєкту «Бюджет участі».
У 2020 році Хмельницькій міській централізованій бібліотечній системі (директор – Тамара КОЗИЦЬКА) присуджено міську премію імені Богдана Хмельницького в галузі історії, культури і мистецтва "За популяризацію української мови та літератури, підтримку літературної творчості місцевих авторів".
У 2021 році затверджено новий CТАТУТ, відповідно до якого Хмельницьку міську централізовану бібліотечну систему перейменовано на Централізовану бібліотечну систему Хмельницької міської територіальної громади, до складу якої увійшло 27 бібліотек-філій та два бібліотечних пункти.
Міністерство цифрової трансформації в межах проєкту «Дія. Освіта» побудувало партнерську мережу Хабів цифрової освіти по всій Україні. Це місця, куди вільно може завітати кожен громадянин та безоплатно навчатися цифрової грамотності за допомогою серіалів, отримуючи покрокові інструкції та рекомендації. У мережу входять і бібліотеки ЦБС – 20 хабів. Це 14 міських бібліотек системи (окрім філії №17) та 6 філій, котрі обслуговують читачів сіл чів сіл Хмельницької міської територіальної громади. Це філії №5, с. Давидківці, №18, с. Богданівці, №21, с. Пирогівці, №22, с. Масівці й №27, с. Водички, бібліотечний пункт Іванковецької бібліотеки-філії №23 у селі Черепівка. Вони були під'єднані до швидкісного інтернету коштом міського бюджету. Такі інновації позитивно впливають на діалог між бібліотекою і користувачем. Послуги надаються всім охочим: пенсіонерам, безробітним, батькам, людям з особливими потребами та іншім, котрі бажають скористатись послугами у мобільному додатку чи на єдиному порталі державних послуг «Дія».
НАШІ НАГОРОДИ