Бібліотекарки філій №10 та №11 покликали юних читайликів взяти участь у поетичній кав'ярні. На зустріч запросили хмельницьку поетесу, казкарку Ольгу Фіновську.
Нині до бібліотеки-філії №4 завітали четвертокласники. Працівниці підготували для дітей квест-гру «У пошуках поезії».
Працівниці книгозбірні №3 запросили третьокласників міського ліцею №7 на книжкове безсоння. Захід познайомив учасників з казками подільських письменників.
20 березня у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася зустріч з подільською поетесою, членкинею Хмельницького обласного осередку ВТС «Конгрес літераторів України» Нелею Нагорянською. Гостями стали бенефіціари БФ «Карітас — Хмельницький УГКЦ».
20 березня першачки завітали до книгозбірні №2. Для маленьких гостей підготували захопливу літературну мандрівку «В країні див і чудес».
У межах Національного тижня читання поезії в бібліотеці-філії №13 20 березня відбулося читання поезій наших воїнів. А працівниці книгозбірні №11 організували для студентів Хмельницького професійного ліцею електроніки літературну годину «На хвилях поезії». У бібліотеці-філії №2 пройшов день книжкових відкриттів.
20 березня в Центральній публічній бібліотеці провели поетичні читання. Захід відвідали семикласники. Подію спільними зусиллями організували книгозбірня та Хмельницький міський будинок культури.
Працівниці бібліотеки-філії №2 підготували захід, присвячений 95-річчю Ліни Костенко. Хлопці та дівчата натхненно декламували вірші поетки. Звучали її мудрі, емоційно насичені рядки.
Виставка пам'яті «Вічна зірка поезії Максима Рильського» відбулася 19 березня у бібліотеці-філії №6. Її організували на відзначення 130-річчя від дня народження видатного українського поета. Подія також стала частиною Національного тижня читання поезії.
До малечі 19 березня завітали бібліотекарки філії №4! Підготували вони для хлопчиків і дівчаток пізнавальний захід — урок здоров'я «Наші діти-малюки чистять зубки залюбки».
Цьогоріч Леся Воронина — ювілярка. 19 березня у Центральній публічній дитячій бібліотеці організували сторітелінг «Чарівний світ Лесі Ворониної: пригоди, що оживають на сторінках». Захід відбувся в межах роботи гуртка «Почитайко».
Працівниці книгозбірні №3 організували патріотичний захід — читання вголос «Життя, віддане за Україну». Їх провели з нагоди Національного тижня читання поезії.
Про стать, гендер та гендерні стереотипи, які ведуть до гендерної дискримінації, говорили під час воркшопу «Рівень (не) втручання: від гри до відповідальної дії». Захід відбувся у філії №14. Його для учасниць провели партнери бібліотеки — представники ГО «Жіночий хаб».
У межах відзначення Національного тижня читання поезії до бібліотеки-філії №6 завітали найменші поціновувачі слова — вихованці клубу розвитку дітей та молоді «Фрезія». Діти слухали та читали вірші. А ще зіграли в гру.
У межах проєкту з працевлаштування «Час кар'єри» відбувся тренінг. Його працівниці бібліотеки-філії №11 організували 18 березня.
Гаслом Національного тижня читання поезії 2025-го обрано уривок вірша Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос — в неї багатоголосся». А тема — «Пісня тисячі голосів».
Чергове засідання клубу «Гармонія» організували у книгозбірні №2. Захід пройшов 15 березня. Учасники бібліотечної гостини ділилися своїми думками про щастя. Щоб зібрати всі ідеї разом, створили символічний «Мішечок щастя».
15 березня у бібліотеці-філії №10 відбулася чергова зустріч волонтерів Товариства Червоного Хреста України та відвідувачів. Учасники створювали іграшкових фей. Подібна подія пройшла нині і в книгозбірні №11.
Патріотичний захід пройшов 14 березня. Його в бібліотеці-філії №14 влаштували для учнів 6–Б класу ЗОШ №12. Діти переглянули відеоісторії добровольців.
14 березня у ліцеї №7 відбувся вечір «Пам'ять. Шана. Вдячність». Його організували працівниці книгозбірні №3 спільно із навчальним закладом, аби вшанувати загиблих у російсько-українській війні випускників ліцею.
14 березня разом із волонтерами Товариства Червоного Хреста України учасники в Центральній публічній дитячій бібліотеці виготовляли мотанки. Кожна лялька виходила особливою: хтось зробив її у традиційних кольорах, хтось додав сучасного стилю, а дехто навіть вигадав імена для своїх мотаночок!
У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!