Бібліотека-філія №18 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Бібліотека-філія №18 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Бібліотеки
  Бібліотека-філія №18

  Пироговецька бібліотека-філія №18

  Бібліотека – інформаційний центр громади

  Адреса:    31343,
                     Хмельницька область,
                     Хмельницький район,
                     с. Пирогівці,
                   вул. Центральна, 55
  e-mail: pyrohivtsi.f18@gmail.com;  Facebook             

  Телефон: (+38) 068-334-80-30

  Обслуговує користувачів:
  (графік роботи на літній період)

  Вівторок – п'ятниця: з 930 до 1745

  Дезінфекція приміщення: 11001115, 16001615

  Субота: з 1030 до 1730.

  Дезінфекція приміщення: 12001215, 16001615

  Обідня перерва: з 1200 до 1300.

  Вихідні: неділя, понеділок.

  Санітарний день – остання субота місяця.   


  Бібліотекар:
  Євчишена Ольга Миколаївна

   

  Структура:

  •  Абонемент для дорослих

   


    Абонемент для дітей


  Коротка історична довідка:

  В 1923 р. у селі Пирогівці в житловому будинку відкрили першу бібліотеку. Це була велика кімната, в якій стояло декілька шаф із книгами, стелажі з виставками, столи для читання. Книжковий фонд нараховував 500-600 книг. Першим бібліотекарем на громадських засадах був Іван Юрків.

  У 1925 р. в приміщенні бібліотеки облаштували дитячі ясла, книгозбірню перенесли в інший будинок. У цей час бібліотекарем працював Трохим Бойчук.

  У 1937 р. бібліотеку перемістили в приміщення церкви. Систематично працювали гуртки, щоденно демонструвались кінофільми. В 1927-1929 рр. завдяки роботі працівників закладу культури завершили процес ліквідації неписьменності в селі.

  У липні 1941 р. село було окуповане німецькими фашистськими загарбниками. Культурно-просвітницькі заклади змушені були припинити свою роботу. Бібліотеку було розгромлено, а книжковий фонд знищено. І лише 1946 р. у відбудованому приміщенні запрацювала бібліотека та клуб під керівництвом Василя Цісаря. З власної ініціативи він почав збирати художні книги. Багато односельців, демобілізованих військовослужбовців дарували йому свої невеличкі домашні бібліотеки.

  Коли книжковий фонд нараховував 1000 екземплярів, ЦРБ створила тут посаду бібліотекаря. Книгосховище в цей час займало одну кімнату, в якій знаходилось декілька шаф із книгами, письмові столи. Бібліотека передплачувала дві газети. Опалювалося приміщення звичайною грубкою.

  З 1947 по 1960 рр. у бібліотеці працювали Ольга Стадник, Олена Мазуркова, Галина Рибачок.

  У 1962 р. бібліотеку перевели у відремонтоване приміщення. Там же відкрили і пошту, встановили АТС на 40 абонентських номерів. У цей час у бібліотеці працювали Григорій Кошельник, Іван Юрків, Поліна Грош. Вони організовували виїзні книжкові виставки на тваринницькій фермі, ознайомлювали спеціалістів господарства з новинками с/г науки, проводили вечори, диспути, усні журнали, читацькі конференції.

  У 1964 р. було збудоване нове приміщення Будинку культури, де бібліотека стала займати дві кімнати другого поверху. В одній розмістився читальний зал для дорослого населення, а в другій – дитяча література. А з 1977 р. була приєднана ще одна кімната, яка дістала назву «Кімната інформаційної роботи по сільському господарству». З 1964 по 1975 рр. бібліотекою завідували: Зоя Кокуленко, Олена Сорока, Марія Костоусова. За активну роботу серед населення у 1974 р. бібліотеці було надано звання «Бібліотека відмінної роботи».

  Проте в 1975 р. в Будинку культури трапилася пожежа. Весь книжковий фонд, який налічував 18 тис. книг, згорів.

  Після відбудови бібліотека заново організувалась. Велику допомогу у придбанні стелажів, книжкових шаф, столів, стільців та іншого інвентарю надала центральна районна бібліотека. Книги надсилались з бібколектора, з обмінного фонду. Тільки 1977 р. у бібліотеку надійшло 3077 книг та періодичних видань. Наприкінці року книжковий фонд вже становив 8465 книг.

  З 1975 по 1992 рр. завідувачкою бібліотеки була Валентина Соловйова, а в дитячій бібліотеці працювала Просина Шак. З 1977 по 1998 рр. в бібліотеці діяла Школа передового досвіду. Тут проводились районні наради бібліотечних працівників щодо обміну досвідом роботи.

  З 1992 по 2000 рр. у бібліотеці працювала Лариса Сімчук, з 2000 по 2019 рр. – Ірина Куліковська. З 2019 по 2020 бібліотека проводила тільки видачу книг, яку здійснювала завідувачка Будинку культури Галина Храпач.

  У 2020 р. відбулася децентралізація. Село Пирогівці стало частиною Хмельницької міської територіальної громади.

  Відповідно до Рішення п'ятої сесії Хмельницької міської ради від 21.04.2021 року №31 "Про перейменування Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи у Централізовану бібліотечну систему Хмельницької міської територіальної громади та затвердження статуту в новій редакції" Пироговецька бібліотека стала філією Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади.

  Сьогодні  книгозбірня є  культурним центром  для  всіх категорій користувачів. Створено фейсбук-сторінку бібліотеки, де висвітлюються важливі події громади.


  На 1 січня 2024 року:     у бібліотеці читає 701 особа.

  Фонд:      12 600 примірників книг та періодичних видань.


  Додаткові послуги:

  • користування комп'ютером;
  • користування Інтернетом;

  Додаткова інформація 

  • 2021 рік

  Бібліотеку підключено до Інтернету. Провайдер X-City.

  Пироговецька бібліотека-філія №18 Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади стала офіційним хабом Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта». У рамках цього проєкту бібліотека отримала 2 комп'ютери з програмним забезпеченням, проведено безкоштовний Інтернет. Відтепер жителі Пирогівців зможуть безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Цифрова освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності.

  Повний перелік комп'ютеризованих бібліотек можна знайти тут: https://osvita.diia.gov.ua


  Тренінг для молоді
  Тренінг для молоді
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Краєзнавчі посиденьки з книгою

  В перші місяці 2022 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської громади надійшли нові твори подільських письменників. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр