Хмельницька міська ЦБС - рік 2013 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Хмельницька міська ЦБС - рік 2013 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Про ЦБС
  Хмельницька міська ЦБС - рік 2013

  Сучасна людина – від учня до науковця – не мислить себе без використання у своїй роботі та житті різноманітних джерел інформації. Чи то традиційні, чи новітні – вони збагачують людину, дають їй можливість стати більш освіченою і досвідченою, брати участь в суспільному, політичному житті, навчають самостійно приймати рішення і сприяють культурному розвитку.

  Одним із провідників інформації з давніх-давен була і залишається бібліотека.

  У 2013 р. бібліотеками Хмельницької міської ЦБС:

   обслужено 31 551 користувач;

   видано 605 147 примірників літератури;

   відвідування становлять 217 877 читачів;

   проведено 636 масових заходів;

   надано платних послуг на суму 33 972 тис. грн.

  У 2013 р. фонди бібліотек Хмельницької міської ЦБС поповнилися новими книгами1506 назв (2 854 примірники), для чого було використано 127,5 тис. грн. з різних джерел надходжень. 

  Бібліотекам міста підписано 151 назв (239 примірників) періодичних видань. У середньому на одну бібліотеку передплачено 20 назв газет і журналів. За бюджетні кошти на підставі рішення «Координаційної ради по закупівлі книг місцевих авторів» закуплено книг місцевих авторів 493 примірники на суму 15083 грн.

  У 2013 р. в рамках «Стратегії інформатизації Хмельницької міської ЦБС на 2013-2015 рр.» були розроблені «Концепція електронної бібліотеки Хмельницької міської ЦБС», «Положення про електронний каталог Хмельницької міської ЦБС».

  У 2013 р. центральна бібліотека та центральна дитяча бібліотека-філія №12 перемогли у п'ятому раунді «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», організованого Програмою «Бібліоміст». У шести бібліотеках міста: №№2, 7, 9, 12, 14 та центральній міській бібліотеці хмельничани можуть отримати багато нових послуг.

  На 01.01.2014 р. у бібліотеках міста працює 50 комп'ютерів, 34 одиниці копіювально-розмножувальної техніки, мультимедійний проектор. Для користувачів у 13 філіях обладнано 34 робочих місця з доступом до Інтернету (у т. ч. 21 – безкоштовних). Інтернетом у бібліотеках за рік скористалися 22,6 тис. користувачів, із них 20,3 тис. – вільним доступом.

  Центральна бібліотека та бібліотеки-філії №7 і №9 долучилися до проекту «English 1 2 3 в бібліотеці», який проводиться Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми «Бібліоміст».

  Козицька Тамара Степанівна, заступник директора з питань автоматизації та комп'ютеризації бібліотечних процесів Хмельницької міської ЦБС, здобула почесне звання «Кращий за професією» в галузі культури за 2013 р.

  У 2013 р. працівники Хмельницької міської ЦБС брали участь у конкурсах:

   обласному конкурсі дитячого читання «Найкращий читач Хмельниччини – 2013»;

   огляді-конкурсі на кращу організацію правоосвітньої діяльності серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС;

   міському огляді-конкурсі на кращу роботу з формування, використання та популяризації бібліотечних фондів «Фонд – обличчя бібліотеки»;

   Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше»;

   обласному конкурсі-вікторині «Натхненні генієм твоїм, Кобзарю»;

   обласному літературному молодіжному конкурсі «І на сторожі слово»до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка серед читачів юнацького віку;

   обласному огляді-конкурсі на кращу організацію роботи з правової освіти населення «Бібліотека: час нових підходів».

  Центральна бібліотека посіла І місце у обласному огляді-конкурсі центральних бібліотек на кращу організацію роботи з використання новітніх інформаційних ресурсів «Бібліотека. Інтернет. Користувач».

  Заступник директора з питань автоматизації та комп'ютеризації бібліотечних процесів Хмельницької міської ЦБС Козицька Тамара Степанівна стала срібним призером Всеукраїнського он-лайн конкурсу «З інформаційними технологіями на ТИ – 2».

  У багатомісячному інноваційному проекті «Сучасний бібліотекар» взяли участь 5 бібліотекарів системи, двоє вийшли у фінал: Тетяна Венгрова (зав. бібліотекою-філією №11) та Тамара Козицька (заступник директора ЦБС). 30 працівників Хмельницької міської ЦБС стали учасниками 14 професійних заходів, організованих за участю програми «Бібліоміст».

  У листопаді 2013 р. відбулося розширене засідання виконавчого комітету міської ради за питанням «Про стан та перспективи діяльності управління культури і туризму щодо інформатизації бібліотек централізованої бібліотечної системи міста».

  Для підтримки книгарень міста, за ініціативи міського голови, наступного року буде виділено з міського бюджету 500 тисяч гривень на капітальний ремонт приміщень та придбання нових меблів для бібліотек міста, а також 150, 0 тис. гривень на поповнення книжкових фондів та передплату періодичних видань. Крім цього, передбачається розширити площу бібліотеки-філії №8, яка знаходиться в мікрорайоні Озерна, та створити у ній Центр електронного обслуговування громадян.

   

   


  Майстер-клас із вишивання
  Майстер-клас із вишивання
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Радимо прочитати українські книги

  Фонди бібліотек міста Хмельницького поповнилися великою кількістю української класики та книг сучасних авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова"

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр