Хмельницька міська ЦБС - рік 2015 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Хмельницька міська ЦБС - рік 2015 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Про ЦБС
  Хмельницька міська ЦБС - рік 2015

  Чим запам'ятався нам всім 2015 рік? Якими подіями жила країна?

  Перші місцеві вибори після початку децентралізації влади, запуск Національної поліції і створення Антикорупційної прокуратури, бої за Дебальцеве і Донецький аеропорт.

  У цьому році також досягла історичного мінімуму національна валюта, проте Україні вдалося реструктуризувати держборг і уникнути дефолту.

  Серед успіхів на міжнародній арені центральне місце займають обрання України до Ради Безпеки ООН і довгоочікувана рекомендація Єврокомісії про скасування віз. Ці події знайшли своє відображення у створених нових бібліографічних рубриках, тематичних поличках та інформаційних зонах.

  23 січня в Старобільську було підписано договір про дружбу та співпрацю між нашими містами. Не залишилася осторонь цієї події і наша міська бібліотечна система. Протягом року відбулося декілька веб-спілкувань між громадами м. Старобільська та м. Хмельницького.

  У 2015 році, у зв'язку із подіями у Криму та на сході України, бібліотечні працівники продовжили роботу з внутрішньо переміщеними особами (ВПО). У бібліотеках створені інформаційні куточки «Хроніка АТО: неоголошена війна», де відображаються періодичні новини із зони бойових дій, інформаційна пам'ятка для бійців, які повернулися із зони бойових дій.

  Протягом року працівники системи:

   залучили 32 013 користувачів;

   видали 61 396 примірників літератури;

   обслужили 220 845 читачів;

   зацікавили наповнюваністю сайту 45 856 користувачів;

   надали платних послуг на суму – 43 207 грн.;

   провели 639 масових заходів, з них – 308 книжкових виставок.

  Середнє відвідування – 7. Читаність – 19. Обертаність – 1,6.

  Книжковий фонд Хмельницької міської ЦБС на 01.01.2016 р. становить 371 069 примірників, на українській мові 175 984 примірники, що складає 48% від загального фонду.

  У 2015 році на комплектування фондів Хмельницької міської ЦБС було використано 190 133,5 грн. з різних джерел надходжень. З них на придбання книг – 147 403,5 грн., на передплату періодичних видань – 42 730 грн. Надійшло 3 973 примірники книг, 1 820 назв.

  Просуванню книги та читанню сприяли нові форми роботи, зустрічі з цікавими людьми.

  У рамках Всеукраїнської акції «Українська молодь читає» для підтримки та розвитку читання, підвищення читацької активності серед молоді, розкриття інноваційних ідей і впровадження нових форм бібліотечного обслуговування у бібліотеках міста проведено 23 заходи, у яких взяло участь 1 580 користувачів. Про акцію було підготовлено 54 публікації у соцмережах та 6 заміток у ЗМІ.

  24 вересня у бібліотеці-філії №8 відбулося відкриття "Центру електронного обслуговування громадян", який створено для того, щоб жителі мікрорайону Озерна мали змогу отримувати послуги е-урядування.

  Міські бібліотеки брали участь в обласній молодіжній краєзнавчо-пошуковій експедиції до 70-річчя Великої Перемоги «Алея героїв».

  Учасники експедиції – користувачі бібліотек юнацького віку, вивчали героїчні та трагічні події 1941-1945 рр. з позиції об'єктивності та історичної правди. Влаштовували бібліотечні заходи, писали науково-дослідницькі роботи за вищезгаданою темою, здійснювали пізнавальні, дослідницькі, краєзнавчі екскурсії, туристичні подорожі місцями боїв.

  Читач бібліотеки-філії №12 Іван Гончар став переможцем у міському та обласному конкурсах (ІІ та ІІІ тури) «Кращий читач - 2015».

  Хмельничанам та гостям нашого міста запам'яталися і вуличні акції, які організовували міські бібліотеки. Серед них: книжково-ілюстративна виставка «Плоскирів. Проскурів. Хмельницький» у парку ім. Чекмана під час відкриття краєзнавчого містечка, «Україна – це територія гідності і свободи» до Дня Незалежності на центральній вулиці міста – Проскурівській, «Дегустація літературних новинок» – під час ярмарку соціальних інновацій для розвитку громад та «Подільської землі сини і дочки» у рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає!» у сквері ім. Т. Шевченка.

  З метою реклами, під час подібних заходів обов'язково проводяться ігри, вікторини, роздаються прес-релізи, флаєри, інформаційні матеріали, що сприяє підвищенню обізнаності мешканців нашого міста про міські книгозбірні, підвищує імідж нашої системи.

  Однією з найяскравіших подій минулого року була організація і проведення І міського літературного фестивалю «Слово єднає!», який відбувався у рамках святкування Дня міста Хмельницького.

  Протягом п'яти фестивальних днів відбувалися презентації нових книг, цікаві зустрічі з видатними літераторами міста та області.

  «Такі зустрічі палким словом запалюють у душах чуття віри у свій народ, наповнюють їх серця любов'ю до рідного краю, України», – наголосила вчитель ЗОШ №19 Валентина Старушок.

  Заключним акордом фестивалю стали виступи літераторів у кінотеатрі імені Т. Шевченка.

  У звітному році робота бібліотек Хмельницької міської ЦБС була спрямована на створення образу теплого, затишного дому, де уважно прислухаються до думок і побажань різних вікових та соціальних груп. Цьому сприяє робота клубів (об'єднань) за інтересами, яких у нашій системі працює десять.

  У червні в центральній бібліотеці відбувся міський конкурс професійної майстерності серед бібліотечної молоді «Я – Сучасний бібліотекар». Переможцем стала головний бібліотекар відділу обслуговування центральної бібліотеки Ірина Довгалюк.

  Під час святкування Дня бібліотек Хмельницька міська ЦБС брала участь у обласному ярмарку соціальних ініціатив «Бібліотечні інновації для розвитку громади». Другий рік поспіль бібліотечна система м. Хмельницького перемагає у подібному заході завдяки креативному підходу до втілення обраної ідеї та вмінню спілкуватися з громадою.

  У 2015 році найпотужнішим інструментом для швидкого публічного доступу до інформації залишався сайт Хмельницької міської ЦБС (www.cbs.km.ua). Саме завдяки сайту центральна бібліотека стала переможцем Всеукраїнського конкурсу з популяризації читання на сайтах бібліотек України в номінації «Кращий сайт з популяризації читання районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) та філії районної/міської ЦБС».

  У 2015 році Хмельницька міська ЦБС перемогла у конкурсі проектів «Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек» за фінансової підтримки програми «Бібліоміст» та експертної підтримки ГО «Центр Медіареформ».

  Директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька та завідуюча бібліотекою-філією №11 Тетяна Венгрова протягом жовтня-грудня брали участь у Проекті «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів у бібліотеках», який виконується в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та адмініструється IREX / Україна в рамках програми «Бібліоміст».

  Центральна бібліотека брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року 2015», який проводився УБА спільно з Міністерством культури України. В результаті колектив бібліотеки отримав подяку УБА за проект «Піар-офіс сучасних бібліотек» та за соціально спрямовану діяльність задля налагодження суспільного діалогу і посилення ролі бібліотеки як центру розвитку громади.

  Саме завдяки результатам роботи, перемогам у конкурсах, умінню залучати позабюджетні кошти, що показала бібліотечна система м. Хмельницького, значно покращився імідж бібліотек серед колег із закладів культури, партнерів, представників влади і депутатського корпусу. Це дозволило розширити рамки співпраці із громадськими організаціями, засобами масової інформації, активними громадянами міста.

    Директорка ЦБС
  Хмельницької міської територіальної громади

   

  19 січня 2016 року

  Тамара КОЗИЦЬКА
     

  Написання радіодиктанту національної єдності
  Написання радіодиктанту національної єдності
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Рандеву з книгою

  За останні місяці 2021 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади надійшло майже 1600 примірників нових книг. Багато творів для дітей та юнацтва, видань українських та світових письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр