Хмельницька міська ЦБС - рік 2015 Хмельницька міська централізована бібліотечна система Хмельницька міська ЦБС - рік 2015 Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Про ЦБС
  Хмельницька міська ЦБС - рік 2015

  Чим запам'ятався нам всім 2015 рік? Якими подіями жила країна?

  Перші місцеві вибори після початку децентралізації влади, запуск Національної поліції і створення Антикорупційної прокуратури, бої за Дебальцеве і Донецький аеропорт.

  У цьому році також досягла історичного мінімуму національна валюта, проте Україні вдалося реструктуризувати держборг і уникнути дефолту.

  Серед успіхів на міжнародній арені центральне місце займають обрання України до Ради Безпеки ООН і довгоочікувана рекомендація Єврокомісії про скасування віз. Ці події знайшли своє відображення у створених нових бібліографічних рубриках, тематичних поличках та інформаційних зонах.

  23 січня в Старобільську було підписано договір про дружбу та співпрацю між нашими містами. Не залишилася осторонь цієї події і наша міська бібліотечна система. Протягом року відбулося декілька веб-спілкувань між громадами м. Старобільська та м. Хмельницького.

  У 2015 році, у зв'язку із подіями у Криму та на сході України, бібліотечні працівники продовжили роботу з внутрішньо переміщеними особами (ВПО). У бібліотеках створені інформаційні куточки «Хроніка АТО: неоголошена війна», де відображаються періодичні новини із зони бойових дій, інформаційна пам'ятка для бійців, які повернулися із зони бойових дій.

  Протягом року працівники системи:

   залучили 32 013 користувачів;

   видали 61 396 примірників літератури;

   обслужили 220 845 читачів;

   зацікавили наповнюваністю сайту 45 856 користувачів;

   надали платних послуг на суму – 43 207 грн.;

   провели 639 масових заходів, з них – 308 книжкових виставок.

  Середнє відвідування – 7. Читаність – 19. Обертаність – 1,6.

  Книжковий фонд Хмельницької міської ЦБС на 01.01.2016 р. становить 371 069 примірників, на українській мові 175 984 примірники, що складає 48% від загального фонду.

  У 2015 році на комплектування фондів Хмельницької міської ЦБС було використано 190 133,5 грн. з різних джерел надходжень. З них на придбання книг – 147 403,5 грн., на передплату періодичних видань – 42 730 грн. Надійшло 3 973 примірники книг, 1 820 назв.

  Просуванню книги та читанню сприяли нові форми роботи, зустрічі з цікавими людьми.

  У рамках Всеукраїнської акції «Українська молодь читає» для підтримки та розвитку читання, підвищення читацької активності серед молоді, розкриття інноваційних ідей і впровадження нових форм бібліотечного обслуговування у бібліотеках міста проведено 23 заходи, у яких взяло участь 1 580 користувачів. Про акцію було підготовлено 54 публікації у соцмережах та 6 заміток у ЗМІ.

  24 вересня у бібліотеці-філії №8 відбулося відкриття "Центру електронного обслуговування громадян", який створено для того, щоб жителі мікрорайону Озерна мали змогу отримувати послуги е-урядування.

  Міські бібліотеки брали участь в обласній молодіжній краєзнавчо-пошуковій експедиції до 70-річчя Великої Перемоги «Алея героїв».

  Учасники експедиції – користувачі бібліотек юнацького віку, вивчали героїчні та трагічні події 1941-1945 рр. з позиції об'єктивності та історичної правди. Влаштовували бібліотечні заходи, писали науково-дослідницькі роботи за вищезгаданою темою, здійснювали пізнавальні, дослідницькі, краєзнавчі екскурсії, туристичні подорожі місцями боїв.

  Читач бібліотеки-філії №12 Іван Гончар став переможцем у міському та обласному конкурсах (ІІ та ІІІ тури) «Кращий читач - 2015».

  Хмельничанам та гостям нашого міста запам'яталися і вуличні акції, які організовували міські бібліотеки. Серед них: книжково-ілюстративна виставка «Плоскирів. Проскурів. Хмельницький» у парку ім. Чекмана під час відкриття краєзнавчого містечка, «Україна – це територія гідності і свободи» до Дня Незалежності на центральній вулиці міста – Проскурівській, «Дегустація літературних новинок» – під час ярмарку соціальних інновацій для розвитку громад та «Подільської землі сини і дочки» у рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає!» у сквері ім. Т. Шевченка.

  З метою реклами, під час подібних заходів обов'язково проводяться ігри, вікторини, роздаються прес-релізи, флаєри, інформаційні матеріали, що сприяє підвищенню обізнаності мешканців нашого міста про міські книгозбірні, підвищує імідж нашої системи.

  Однією з найяскравіших подій минулого року була організація і проведення І міського літературного фестивалю «Слово єднає!», який відбувався у рамках святкування Дня міста Хмельницького.

  Протягом п'яти фестивальних днів відбувалися презентації нових книг, цікаві зустрічі з видатними літераторами міста та області.

  «Такі зустрічі палким словом запалюють у душах чуття віри у свій народ, наповнюють їх серця любов'ю до рідного краю, України», – наголосила вчитель ЗОШ №19 Валентина Старушок.

  Заключним акордом фестивалю стали виступи літераторів у кінотеатрі імені Т. Шевченка.

  У звітному році робота бібліотек Хмельницької міської ЦБС була спрямована на створення образу теплого, затишного дому, де уважно прислухаються до думок і побажань різних вікових та соціальних груп. Цьому сприяє робота клубів (об'єднань) за інтересами, яких у нашій системі працює десять.

  У червні в центральній бібліотеці відбувся міський конкурс професійної майстерності серед бібліотечної молоді «Я – Сучасний бібліотекар». Переможцем стала головний бібліотекар відділу обслуговування центральної бібліотеки Ірина Довгалюк.

  Під час святкування Дня бібліотек Хмельницька міська ЦБС брала участь у обласному ярмарку соціальних ініціатив «Бібліотечні інновації для розвитку громади». Другий рік поспіль бібліотечна система м. Хмельницького перемагає у подібному заході завдяки креативному підходу до втілення обраної ідеї та вмінню спілкуватися з громадою.

  У 2015 році найпотужнішим інструментом для швидкого публічного доступу до інформації залишався сайт Хмельницької міської ЦБС (www.cbs.km.ua). Саме завдяки сайту центральна бібліотека стала переможцем Всеукраїнського конкурсу з популяризації читання на сайтах бібліотек України в номінації «Кращий сайт з популяризації читання районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) та філії районної/міської ЦБС».

  У 2015 році Хмельницька міська ЦБС перемогла у конкурсі проектів «Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек» за фінансової підтримки програми «Бібліоміст» та експертної підтримки ГО «Центр Медіареформ».

  Директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька та завідуюча бібліотекою-філією №11 Тетяна Венгрова протягом жовтня-грудня брали участь у Проекті «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів у бібліотеках», який виконується в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та адмініструється IREX / Україна в рамках програми «Бібліоміст».

  Центральна бібліотека брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року 2015», який проводився УБА спільно з Міністерством культури України. В результаті колектив бібліотеки отримав подяку УБА за проект «Піар-офіс сучасних бібліотек» та за соціально спрямовану діяльність задля налагодження суспільного діалогу і посилення ролі бібліотеки як центру розвитку громади.

  Саме завдяки результатам роботи, перемогам у конкурсах, умінню залучати позабюджетні кошти, що показала бібліотечна система м. Хмельницького, значно покращився імідж бібліотек серед колег із закладів культури, партнерів, представників влади і депутатського корпусу. Це дозволило розширити рамки співпраці із громадськими організаціями, засобами масової інформації, активними громадянами міста.


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр