Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Відкриття фотовиставки «Пам’ятки України»
  Валентина Міхавлевська, завідуюча сектором електронних ресурсів ЦБ
  9 Квітня 2019 р.

  Увесь квітень у читальному залі центральної бібліотеки діятиме мандрівна фотовиставка «Вікі любить пам’ятки».

  На ній представлено фото, що стали переможцями у номінації «Найкраще фото конкурсу». Також серед них можна побачити фотографії спецномінації «Єврейська спадщина». Всього на виставці представлено 26 світлин 12 авторів  (як професіоналів, так і аматорів).

  Хмельницький – п’ята зупинка мандрівної виставки. Раніше її бачили у Києві, Старобільську, Лисичанську та Покровську.

  Організаторами є громадська організація Вікімедіа Україна, яка популяризує та підтримує проекти Фонду Вікіпедії через проведення різноманітних заходів: віківишколів, конференцій, конкурсів статей і фотографій тощо.

  Конкурс «Вікі любить пам'ятки» в Україні вперше було проведено у 2012 році, а в 2018 році у ньому взяли участь більше 55-и країн. В українській частині конкурсу завантажено понад 21 тисячу фотографій (!), фото більше 9 тисяч об’єктів культурної спадщини, понад 1400 пам’яток було сфотографовано вперше. У конкурсі взяло участь понад 270 авторів.

  5 квітня відбулося відкриття у центральній бібліотеці Хмельницького. На нього завітав учасник конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2018» талановитий фотограф Сергій Зисько. Він розповів: «У 2018 році дві мої світлини "Генуезька Фортеця" та "Кудринецький замок" (посіли 4 та 10 місце) були представлені на міжнародному етапі конкурсу, а ще я отримав перше місце за найкращий банер для Вікімандрів. Коли мене питають про те, для чого я це роблю – фотографую і беру участь у конкурсах, то я відповідаю, що, по-перше, це досить цікаво, по-друге, хочу популяризувати сучасну українську фотографію у всьому світі. І найголовніше:  я люблю рекламувати і популяризувати своє місто, свій край, свою Україну».

  Також виставку відвідали Аніськов Сергій, член національної спілки фотохудожників України, член журі фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» у 2018 році, та Сергій Шпаковський, заступник директора з охорони пам’яток культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, член міжнародної організації захисту пам’яток ІКОМОЗ.

  Після відкриття у книгозбірні  провели другу зустріч WikiClub, організатором якого є Аліна Возна (автор Вікіпедії, одна з переможців фотоконкурсу «Вікі любить Землю» у кількісній номінації та активний учасник «Вікі любить пам’ятки»): «Вражень багато, а головне те, що в мене є натхнення продовжувати цю справу. Вдячна всім сьогоднішнім гостям, що приєдналися до нас та цікавляться фотографією».

  Виставка буде демонстуватися у читальному залі протягом місяця, аж до 30 квітня. Всі охочі зможуть поділитися своїми враженнями від світлин у мандрівному журналі відгуків.


  Моя бібліотека - філія №9
  Моя бібліотека - філія №9
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у другому кварталі 2017 р.

  Нова література вже на полицях у бібліотеках міста: новинки сучасної художньої літератури з усього світу для дітей та дорослих, науково-популярні видання, енциклопедії тощо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр