20 вересня у центральній бібліотеці відбувся семінар-практикум на тему: "Інформаційні ресурси і прогресивні технології сучасних бібліотек" для завідуючих філіями бібліотечної системи. Програма семінару була насиченою та цікавою.
Драйна Ірина Олегівна (зав. філії №4) та Недвецька Ганна Станіславівна (зав. філії №13) поділилися з колегами досвідом надання користувачам бібліотек послуг з електронного урядування, який здобули 24-25 липня на семінарі-естафеті «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади», який проводився Центральною бібліотекою ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва за підтримки програми «Бібліоміст» у рамках проекту «Навчально-інноваційні бібліотеки» на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Бібліотечні працівники, які проходять навчання за проектом "Сучасний бібліотекар" у рамках програми "Бібліоміст", отримали знання з основ проведення тренінгів та розпочали навчання працівників ЦБС. Так Сінькова Світлана Володимирівна, зав. методично-бібліографічного відділу ЦБ, нагадала колегам деякі аспекти етикету електронного листування. Козицька Тамара Степанівна, заст. директора ЦБС, на конкретних прикладах продемонструвала можливості використання "хмарних технологій" у бібліотеках та сервісу Googlе-чат.
Кульмінаційним моментом семінару стала Інтернет-конференція "Туристичний міст" із муніципальною бібліотекою м. Варени (Литва), організатором якої з литовської сторони стала наш бібліотекар Марина Шандорук, яка працює там волонтером у рамках Програми Європейського Союзу «Молодь в дії».
Під час спілкування Світлана Сінькова розповіла литовським колегам про виставкову діяльність бібліотек, а Елла Холміцька, заст. директора ЦБС, про соціальне партнерство бібліотек Хмельницької міської ЦБС.
Багато цікавих ідей отримали хмельницькі бібліотекарі від виступів європейських бібліотекарів, а саме:
Ейтарас Круповічус, директор бібліотеки м. Варени, розповів про бібліотеку та її колектив, висловив бажання налагодити співпрацю між нашими бібліотеками;
Дайва Армонієне, методист, розповіла про те, як впроваджувався проект "Глобальні бібліотеки" у литовських бібліотеках та як живуть бібліотеки після того, як цей проект із країни пішов;
Онуті Добровольськінє, працівник абонементу, розповіла про автоматизацію бібліотеки, продемонструвавши, яким чином відбувається автоматизована книговидача та попереднє замовлення книг через електронний каталог;
Віта Сінкевічуйте, організатор заходів, надихнула на творчу активність українських бібліотекарів, коли ознайомила із креативними заходами, конкурсами, фестивалями, проектами, ініційованими бібліотекою Варени;
Барбара Гатонне, волонтер ЄС з Італії, виступила гідом у подорожі бібліотеками Італії, розповівши історію італійських бібліотек від далекого минулого до сучасності.
Від спілкування у всіх залишилися приємні враження, домовленість про подальшу співпрацю та нові ідеї, які будуть впроваджені у роботу бібліотек.
|