Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Прогресивні технології у бібліотеках
  Козицька Т. С., заступник директора ЦБС
  23 Вересня 2013 р.

  20 вересня у центральній бібліотеці відбувся семінар-практикум на тему: "Інформаційні ресурси і прогресивні технології сучасних бібліотек" для завідуючих філіями бібліотечної системи. Програма семінару була насиченою та цікавою.

  Драйна Ірина Олегівна (зав. філії №4) та Недвецька Ганна Станіславівна (зав. філії №13) поділилися з колегами досвідом надання користувачам бібліотек послуг з електронного урядування, який здобули 24-25 липня на семінарі-естафеті «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади», який проводився Центральною бібліотекою ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва за підтримки програми «Бібліоміст» у рамках проекту «Навчально-інноваційні бібліотеки» на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

  Бібліотечні працівники, які проходять навчання за проектом "Сучасний бібліотекар" у рамках програми "Бібліоміст", отримали знання з основ проведення тренінгів та розпочали навчання працівників ЦБС. Так Сінькова Світлана Володимирівна, зав. методично-бібліографічного відділу ЦБ, нагадала колегам деякі аспекти етикету електронного листування. Козицька Тамара Степанівна, заст. директора ЦБС, на конкретних прикладах продемонструвала можливості використання "хмарних технологій" у бібліотеках та сервісу Googlе-чат. 

   

  Кульмінаційним моментом семінару стала Інтернет-конференція "Туристичний міст" із муніципальною бібліотекою м. Варени (Литва), організатором якої з литовської сторони стала наш бібліотекар Марина Шандорук, яка працює там волонтером у рамках Програми Європейського Союзу «Молодь в дії».

  Під час спілкування Світлана Сінькова розповіла литовським колегам про виставкову діяльність бібліотек, а Елла Холміцька, заст. директора ЦБС, про соціальне партнерство бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Багато цікавих ідей отримали хмельницькі бібліотекарі від виступів європейських бібліотекарів, а саме:

  Ейтарас Круповічус, директор бібліотеки м. Варени, розповів про бібліотеку та її колектив, висловив бажання налагодити співпрацю між нашими бібліотеками;

  Дайва Армонієнеметодист, розповіла про те, як впроваджувався проект "Глобальні бібліотеки" у литовських бібліотеках та як живуть бібліотеки після того, як цей проект із країни пішов;   

  Онуті Добровольськінє, працівник абонементу, розповіла про автоматизацію бібліотеки, продемонструвавши, яким чином відбувається автоматизована книговидача та попереднє замовлення книг через електронний каталог;

  Віта Сінкевічуйте, організатор заходів, надихнула на творчу активність українських бібліотекарів, коли ознайомила із креативними заходами, конкурсами, фестивалями, проектами, ініційованими бібліотекою Варени; 

  Барбара Гатонне, волонтер ЄС з Італії, виступила гідом у подорожі бібліотеками Італії, розповівши історію італійських бібліотек від далекого минулого до сучасності.

  Від спілкування у всіх залишилися приємні враження, домовленість про подальшу співпрацю та нові ідеї, які будуть впроваджені у роботу бібліотек. 


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Читайте з нами українське!

  Наступив новий читацький сезон. Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської територіальної громади.

  Нові, сучасні, пізнавальні, довідкові та інші книги чекають на своїх читачів. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр