Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Роман "Останній лицар гетьмана" авторка Оксана Зененко представила у центральній бібліотеці
  Адміністрація ЦБС
  19 Липня 2020 р.

  17 липня у центральній міській бібліотеці свій історичний роман "Останній лицар гетьмана" презентувала херсонська письменниця Оксана Зененко. Бібліотечна подія відбулася у рамках проєкту "Літературний туризм".

  Авторка книги Оксана Зененко історією захоплюється вже дуже давно, багато читає документальної літератури, полюбляє праці істориків-дослідників. Її вразило те, що 11 років правління гетьмана Петра Дорошенка  це той період в історії України, який уже минув, але він дуже схожий на наше сьогодення, особливо своїми проблемами, рушійними подіями. Тому, зі слів Оксани Зененко, у своєму романі вона і хотіла вказати на ті помилки, які уже раніше у попередніх століттях зробили українці, але не зовсім помітили наслідків, у чомусь не зрозуміли їх.

  Головний герой роману  козак-характерник, якого авторка вміло вплела в сюжет, вдалася до так званого, містичного у чомусь, письменницького прийому, аби за допомогою персонажа об'єднати у романі події різного часуАдже книга поєднує в собі дві епохи: нашу сучасність, а саме події 2014-го року, і 1674-й рік, що є часом правління Петра Дорошенка, який вів визвольну війну проти московських гарнізонів.

  Авторці дуже хотілося вказати читачам на причину поразки гетьмана Петра Дорошенка, найповномірніше на цьому наголосити. Як говорить Оксана Зененко, на жаль, українці через рису зрадливості, постановки власних інтересів вище державницьких зробили дуже серйозні помилки, які мали потім серйозні історичні наслідки для всього народу, всієї України. Проблема неусвідомлення своєї національної ідентичності існувала тоді, існує і зараз.

  Письменниця наголошує, що вона для цього намагалася не змінювати жодного історичного факту. Всі вигадані персонажі та події вміщені у сюжет таким чином, що не змінюють оригінальної історії. Для цього авторка багато працювала, досліджувала, мандрувала до історичних місцевостей, які мали значення у час правління Петра Дорошенка, зокрема до Чигирина.

  Також у романі є і дуже сильна любовна лінія, що показово та традиційно для класичної української історичної літератури. Саме кохання та конфлікти з друзями через політичні дискусії змусили героя звернутися до подій 300-річної давності.

  Із анотації до книги: "Чи мають вплив події історії на наше сьогодення? Чи їх зовсім не варто згадувати й жити просто тут і зараз? Шукаючи правильну відповідь, Богдан випадково відкриває для себе таємниці визвольної війни гетьмана Дорошенка, й робить невтішний висновок: історія України ходить по колу...

  Неймовірне кохання крізь прірву часів до красуні Олесі спонукає його віднайти себе справжнього на новій спіралі життя й зробити непростий вибір: продовжувати жити, ніби нічого не сталося, або прийняти виклик долі й ступити на шлях свого справжнього призначення...".

  Хмельницьким читачам авторку роману у міській книгозбірні представила подільська письменниця Лора ПІдгірнаПро Оксану Зененко у Хмельницькому уже чули. У минулому році в центральній бібліотеці у рамках згаданого уже раніше літературного проєкту презентували збірку "Покрова через Збруч", однією зі співаторок якої і була херсонська письменниця.

  Лора Підгірна розповіла: "Дуже добре, що сучасні автори підіймають саме історичні теми. Роман Оксани Зененко для тих, хто справді залюблений в історію. Не кожна людина має можливість чи час працювати в архівах і досліджувати якісь історичні пласти, а от прочитати про ту чи іншу епоху історичний роман  значно доступніше. Завдяки таким авторам, як пані Оксана, українськість існує на теренах усієї України".

  Привітати авторку із виданням книги "Останній лицар гетьмана" до центральної бібліотеки завітала Галина Мельник, заступниця Хмельницького міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

  P.S. Письменницькі спроби Оксана Зененко розпочала з коротких прозових форм у вигляді оповідань ще у підлітковому віці. Потім була перерва, до пера повернулася вже у дорослому віці. Дебютувала у 2014 році з романом "Таємниця іноземки" та повістю "Мрії збуваються" у видавництві «Ліра+». У 2019 році видано роман "Чемпіонка", тоді ж Оксана Зененко стала співавторкою збірки "Покрова через Збруч".

  Фото - Микола Шафінський


  Бібліотечне літо збирає друзів
  Бібліотечне літо збирає друзів
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки для читання

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр