Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  19 лютого 1992 року був затверджений герб України
  Підготувала Єсюніна Галина, завідуюча відділом ІТ та ЕР
  19 Лютого 2015 р.

  Малий герб України − тризуб, затверджений Постановою Верховної Ради України «Про державний герб України» від 19 лютого 1992 року, яка водночас визначає його головним елементом Великого герба України.

  Тризуб − в українській традиції популярна назва геральдичної фігури.

  У науці існують численні гіпотези щодо сенсу тризуба як символу. Його вважали зображенням церковного світильника − трикірія або панікадила, корогви, церковного порталу, сокола як князівського тотема, ворона, голуба, шолома, верхівки скіпетра. Є й інші версії.

  Пропонувалося розглянути цей знак як монограму. Останнім часом популярності набули тлумачення тризуба як символу триєдинства світу та поєднання символів поширених колись культів сонця і якоря.

  Залучений до герботворчості доби Української Центральної Ради тризуб належав до системи князівських знаків, поширених у Х − першій половині ХІІІ століття. За поширеною думкою, ці знаки виникали як родові, а з ХІ століття стали також атрибутами власності. Від 970-х років їх передавали у спадок у видозміненому вигляді таким чином, що кожен із численних князів Рюриковичів мав індивідуальний знак.

  Як символ влади їх вміщували на монетах (сріблениках і златниках), актових печатках, перснях-печатках, злитках-гривнах, порубіжених каменях, а як знаки власності князя та його роду − на елементах військового спорядження дружинників, відзнаках князівських представників і збирачів вири, товарних пломбах, цеглі церковного будівництва, посуді, інструментах, зброї, гребенях тощо.

  Навершя у формі князівського знака було головним елементом давньоруських стягів.

  У грудні 1917 року було випущено перші банкові білети УНР і поштові марки, на яких уже фігурувало зображення тризуба («Володимирівського знака»).

  У січні 1918 року Мала Рада затвердила Тимчасовий закон про флот УНР, який передбачав уміщення на військово-морському прапорі «історичного золотого тризуба». Так тризуб посів місце тимчасової державної відзнаки, що, певне, справило вирішальний вплив на остаточний вибір.

  У лютому 1918 року на засіданні Малої Ради було затверджено, що «Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської Держави часів Володимира Святого».

  22 березня 1918 року Мала Рада затвердила зображення Великого й Малого Державних Гербів та відповідних печаток, виконаних В. Кричевським. Герби являли собою тризуб, оточений вінком з оливкового листя на знак миролюбної політики.

  Після перевороту 29 квітня 1918 року тризуб залишився в геральдичному вжитку. В офіційних описах кредитових білетів за Української Держави даний знак спочатку найменовано «гербом У.Н.Р.», а далі − уже просто «гербом України», який використовують військові, управління та установи.

  Наприкінці 1980-х на початку 1990-х років у громадському русі ширилося його визнання як національного герба.

  19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила «Тризуб як малий герб України».

  Зображення герба вміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

  Конституція України 28.06.1996 року ствердила, що «Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України)».


  Безкоштовний Інтернет у філії №14
  Безкоштовний Інтернет у філії №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література за державною програмою

  Нова хвиля української літератури – ясрава, різножанрова, захоплюча. Вона є дзеркалом сьогодення та скарбом для майбутніх поколінь.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2020 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр