|
Адреса: 29022, м. Хмельницький,
вул. Пилипа Орлика, 1
(мікрорайон Книжківці)
e-mail: kmcbs.f17@gmail.com skype: kmcbs.fil17
Обслуговує користувачів:
(графік роботи на літній період)
Вівторок-п'ятниця: з 930 до 1745.
Субота: з 930 до 1630.
Обідня перерва: з 1300 до 1400.
Вихідні: неділя, понеділок.
Дезінфекція приміщення: 1200—1215, 1500—1515.
Санітарний день – остання п'ятниця місяця.
|
|
Завідуюча:
Бугаєва Валентина Володимирівна
|
Структура: • Абонемент
Коротка історична довідка:
Непростий історичний шлях пройшла бібліотека-філія № 17.
Ще в далекому 1933 році, коли в Україні особлива увага почала приділятися культурно-освітнім закладам, в с. Книжківцях Проскурівського (нині – Хмельницького) району біля церкви методом народної будови спорудили піонерський клуб на дві кімнати, в одній з яких розташувався читальний зал, де діти мали змогу почитати книги, журнали, а в другій – пограти в шахи та інші ігри. Саме так і з'явилися перші зародки місцевої книгозбірні.
У 1934 році в Книжківцях було побудовано клуб на 120 місць, при якому працювали музичний та драматичний гуртки. У новій будівлі відвели приміщення для місцевої бібліотеки. Відкрита для всіх: дітей і дорослих, простих людей і більш освічених – вона одразу ж стала центром культурного життя книжківчан. Завідуючим назначили Гаврилюка Олександра Сергійовича, якому судилося керувати бібліотекою не довго: ще досить молодим він загинув у роки Другої світової війни (6 січня 1945 року).
Початок другого періоду діяльності книжковецької бібліотеки датується 1960-ми роками. Саме тоді в селі був спорудженний новий Будинок культури, в якому виділили просторе приміщення для бібліотеки.
Більше 30-ти років тут на бібліотечній ниві на посаді завідуючої трудилася Барон Марія Йосипівна. Багато зусиль вона доклала для розвитку книгозбірні, організації роботи з читачем, створення ядра фонду.
В 1982 році с. Книжківці ввійшло в межі міста Хмельницького і сільська бібліотека стала філією №17 міської ЦБС.
З 1996 року названу книгозбірню очолює Бугаєва Валентина Володимирівна.
У 2015 р. бібліотека підключена до мережі Інтернет.
Нині наполеглива праця, нетрадиційний підхід до організації роботи в бібліотеці, дбайливе формування книжкового фонду зміцнили авторитет бібліотеки як соціальної та інформаційної установи.
У 2016 році зроблено капітальний ремонт приміщення бібліотеки, оновлено меблі.
На 1 січня 2024 року: у бібліотеці читає 751 особа.
Фонд: 9 226 примірників книг та періодичних видань.
Додаткові послуги:
Додаткова інформація:
♦Читачка бібліотеки Яшина Валерія стала переможцем у ІІ міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2012» у номінації «Юний ерудит».