Хижняк Олексій Леонідович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Хижняк Олексій Леонідович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Хижняк Олексій Леонідович

  ХИЖНЯК
  Олексій Леонідович

  Звання «Почесний громадянин
  Хмельницької міської територіальної громади»
  присвоєно 
  рішенням позачергової дев'ятнадцятої сесії
  Хмельницької міської ради від 23 вересня 2022 року.

  Народився Лексій Леонідович Хижняк 17 вересня 1988 року у родині військових Леоніда Васильовича і Тетяни Хижняків у місті Капсукас, Литовська республіка. Після закінчення школи навчався у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, здобув фах магістра фінансів.

  Олексій Леонідович Хижняк – капітан, командир групи спецпризначення 8-го окремого полку спеціального призначення Збройних сил України. Свою службу українському народові розпочав офіцером в званні молодшого лейтенанта 29 квітня 2016 року в Окремому центрі спеціальних операцій «Схід», що дислокується у місті Кропивницькому і входить до складу Об'єднаних сил швидкого реагування. За його кар'єрним ростом молодший лейтенант – капітан постійні навчання, велика праця над собою і виїзди на бойові завдання.

  Його професія –  захист Вітчизни, боротьба з ворогом. У серпні 2016 році був призначений командиром групи Спп в/ч В2336, в жовтні 2018-го перевівся у 8 полк ССО, 14 грудня 2019 року став командиром групи Спп в/ч А 1788. Де саме служити Олексій Леонідович довго не обирав, був з родини військових. І син пішов їхніми тернистими дорогами. Служив навіть на Африканському континенті з миротворчою місією.

  Служба армійським спецпризначенцем для Олексія Леонідовича була справжньою чоловічою роботою, хоч супроводжувалась постійними небезпечними випробуваннями на міцність і відповідальність. Був ерудований, інтелектуальний, швидко орієнтувався у складних воєнних обставинах, вмів прораховувати все до дрібниць, об'єктивно оцінювати ситуацію і самостійно приймати рішення. Вмів адекватно оцінювати своїх підлеглих і ефективно розприділяти завдання, користувався серед них авторитетом.

  У 2021 році в проміжках між ротаціями і виконанням бойових завдань Олексій одружився. З Аліною Миколаївною були дуже органічні: розумні, освічені, інтелектуальні. Обидвоє прагнули постійно самовдосконалюватись, навіть на курси англійської мови записались разом. Аліна для вивчення, а Олексій, щоб вдосконалити. Їхнє сімейне життя було у періоди між поверненням із завдання, обов'язком захищати Вітчизну і бажанням хоч трішечки побути разом. І у ці короткі проміжки часу вони встигали багато. Цінували час проведений разом, не перечили одне одному, знаходили баланс і гармонію у стосунках. Планували своє життя на сьогодні і на перспективу. Дуже хотіли мати своє власне житло і дитячий сміх у тому затишному сімейному куточку. Почали будувати, придумували разом дизайн оселі і цим відволікали себе від військових тривог, вічного чекання і надривних моментів війни. Коли почалась повномасштабна війна, Аліна журливо спробувала вивести діалог з чоловіком: «Війна. Що дальше…». «Мій обов'язок як всього чоловічого населення», - стримано відповів Олексій, взяв свій постійно на поготові наплічник і пішов далі здобувати свободу для свого народу і сина, який уже народився після того, як його батько пішов у засвіти під час військової операції, коли його група у вересні 22-го в районі села Чорнобаївка Харківської області захопила ворожий блокпост і зупинила колону противника, знищила техніку та особовий склад ворога.

  За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, нагороджений орденом «Замужність» III ступеня згідно з Указом Президента України від 9 квітня 2015 року № 213/2015 «Про відзначення державними нагородами України».

  Указом Президента України №781/2022 від 17 листопада 2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Олексій Хижняк нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

  Указом Президента України № 428/2023 від 8 липня 2023 «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові капітану Хижняку Олексію Леонідовичу присвоєно звання  Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

  Звання «Почесний громадянин
  Хмельницької міської територіальної громади» присвоєно

  за видатні заслуги перед українським народом
  та 
  Хмельницькою міською територіальною громадою.


  02.03.2023 р.

  Останнє оновлення 14.06.2024 р.

  Для створення довідки використано матеріали з наступних електронних ресурсів:

   © Центральна публічна бібліотека
  Хмельницької міської територіальної громади

  Підготувала: Оксана Василишина, редакторка ЦПБ


  60 років ЦБ та 40 центральній бібліотеці для дітей
  60 років ЦБ та 40 центральній бібліотеці для дітей
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Радісно, коли у бібліотеці багато нових книг

  Нова література вже на полицях у бібліотеках міста: новинки сучасної художньої літератури з усього світу для дітей та дорослих, науково-популярні видання, енциклопедії тощо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр