Історія України у творах українських письменників Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Історія України у творах українських письменників Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
      Наша Україна
      Наше місто
      Літературна світлиця
      БібліоЖиття
      Фотогалерея
      Відеогалерея
      Проєкти та програми
      Контакти
      Карта сайту




      Пошук по сайту

       

      Хмельницька міська рада

       
        Головна » Віртуальні виставки
      Історія України у творах українських письменників

      Важко знайти у світі народ, який мав би таку нелегку та драматичну історію. Чимало на нашому історичному шляху траплялось складних та суперечливих подій, високих злетів та нищівних поразок. Історія України стала невичерпним джерелом для українських авторів,
      у творах яких відображаються усі події минувшини.

       



      Іваничук Р. I. Журавлиний крик : роман / Роман Іваничук. – Х. : Світовид, 2001. – 384 с.

      Остаточна ліквідація гетьманства, знищення Запорізької Січі і ув'язнення її останнього кошового отамана Петра Калнишевського у 86-річному віці (!) на 25 років у найстрашнішій тодішній московській тюрмі, спроба гайдамаків під проводом Івана Ґонти і Максима Залізняка відродити втрачену українську державність – на такому історичному полі Роман Іваничук талановито змальовує відданість і зраду, розум і недалекоглядність, кохання і ненависть.



      Лепкий Б. Мазепа. Не вбивай. Батурин : іст. повісті / Богдан Лепкий. – Дрогобич : Видавнича фірма «Відродження», 2004. – 568 с.

      У творах відбито складність, героїку і трагізм мазепинської доби напередодні фатальної для України Полтавської битви. Високий патріотизм і зрадництво, героїзм і нікчемність, людинолюбство і людиноненависництво – все це в органічному поєднанні з майже документаль­ним описом конкретних історичних осіб і подій не залишає байдужим нашого сучасника.



      Кащенко А. Ф. Історичні оповідання : збірка творів / А. Ф. Кащенко. – Х. : ТОВ «Оберіг», 2008. – 480 с.

      У своїй творчості А. Кащенко особливої уваги надавав зображенню української історії. Автор історичних оповідань «Запорожська слава», «На руїнах Січі», «Мандрівка на пороги» із патріотичних позицій висвітлює важливі сторінки української минувшини.



      Іваничук Р. І. Мальви. Орда : романи / Роман Іваничук. – Х. : Євроекспрес, 2000. – 416 с.

      У романі «Мальви» («Яничари»), події розгортаються на тлі відродження української державності під проводом Богдана Хмельницького, а також містять непересічний матеріал з тогочасної історії Криму і Туреччини.

      Роман «Орда» висвітлює перший в історії масовий Геноцид українців після поразки визвольної акції Івана Мазепи – зруйнування гетьманської столиці Батурину, а також розкриває причини занепаду національної самосвідомості українців, оригінально перегукуючись з історією сучасної України.



      Народні оповідання / упоряд. С. В. Мишанич. – К. : Техніка, 2008. – 448 с. – (Народні джере­ла).

      До збірки "Народні оповідання" ввійшли найтиповіші, художньо довершені зразки народної белетристики, спогади-бувальщини, новели, тощо. Важливе місце відведено оповіданням про кріпаччину, наймитування та заробітчанство, про трагічні події, пов'язані з геноцидом україн­ського народу (голодомор 1932-1933 рр.), про Другу світову війну.



      Нечуй-Левицький І. С. Запорожці / І. Нечуй-Левицький; худож.- оформлювач I. В. Осипов. – Х. : Фоліо, 2007. – 319 с. – (Українська класика).

      Славному героїчному минулому українського народу присвячено романтичну казку «Запорожці», хвилюючу повість про вільну козацьку державу – Запорозьку Січ. Письменник переносить Січ у зачарований казковий світ під дніпровськими порогами, звеличує січове ко­зацьке лицарство, що навічно залишилося у пам'яті народній.



      Іванченко Р. І. Отрута для княгині : роман / Раїса Іванченко. – К. : Спалах ЛТД, 1995. – 464 с. – (Український історичний роман).

      Хто вона, княгиня Ольга, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла потіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі? Яким має бути керманич держави, хто взагалі має право керувати долями народів і якою ж має бути жінка – володарка держави? Роман відомої української письменниці Раїси Іванченко розповідає про тяжку добу X ст. і проблеми, які хвилювали тодішнє суспільство і які є актуальними для кожної епохи.



      Середюк О. М. Лицарі Сонця / Олександр Сердюк. – 2-ге вид., доп. та перероб. – Луцьк : ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2008. – 476 с. : іл.

      У лицарському поклоні перед портретом українського козака, що експонується в Музеї історії сільського господарства Волині, шанобливо схилив голову гість з далекої Японії – Шихан Масахіко Танака. Що змусило знаменитого спортсмена стати на коліно перед образом січовика?

      Відповідь дає книга і не тільки на це запитання, але й на ряд інших: Хто такі козаки? Які їх звичаї і обряди? Якою була їх бойова підготовка, адже козаків запрошували, як спецвійська, у різні європейські країни.



      Загребельний П. А. Роксолана : роман / Павло Загребельний ; худож.-оформлювач А. С. Ленчик. – Харків : Фоліо, 2007. – 685 с. – (Українська література).

      У романі «Роксолана» відтворюються події XVI століття, розповідається про дивовижну долю української дівчини Настасі Лісовської. Її з іншими сільчанами захопив у полон татарський військовий загін. А далі невільничий ринок, і юна красуня опиняється в гаремі турецького султана Сулеймана. Але вона не стала приниженою рабинею. Своїм незвичайним розумом, волею і вродою горда слов'янка виборює собі іншу долю. Запаливши серце могутнього султана вогнем лю­бові, вона незабаром стає його законною дружиною, володаркою Сходу, відомою світу на ім'я Роксолана.



      Старицький М. П. Руїна : історична проза / Михайло Старицький. – X. : Факт, 2008. – 624 с.

      Михайло Старицький (1840-1904) – український драматург, прозаїк, поет, перекладач, видатний театральний діяч. Деякі його поезії, покладені на музику, стали народними піснями («Ніч яка, Господи! Місячна, зоряна», «Туман хвилями лягає», ін.). Автор низки соціально-побутових та історичних п'єс. Цю книгу склали роман «Руїна» у перекладі Олексія Ковалевського та по­вісті «Заклятий скарб» і «Облога Буші», свого часу перекладені автором.



      Вінграновський М. С. Северин Наливайко : роман / Микола Вінграновський. – К. : Веселка, 1996. – 366 с. : іл. – (Золоті ворота).

      Северин Наливайко... Легендарний селянський гетьман, випускник Острозької академії, богослов, який у квітні 1594 р. підняв повстання проти наймогутнішої на той час країни в Європі, Речі Посполитої і два роки разом зі своєю сіромою протистояв немислимим військовим силам. А за рік до повстання він як князів сотник у складі польського війська воював проти запорізьких козаків.



      Підготувала Свириденко Валентина Антонівна
      зав. відділом обслуговування центральної бібліотеки
       


      Філія №2
      Філія №2
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Меню для книгоманів
      • Зростаємо професійно
      • Мистецька вітальня
      • Наші видання
      • Послуги ЦБС
      Читайте разом з нами!

      За три місяці поточного року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1207 примірників нових книг. 

      Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
      детективи
      драми
      казки
      комедії
      легенди
      ліричні вірші
      пригоди
      трилери
      фентезі
      інше

      Слідкуйте за нами у
      соціальних мережах






      © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
         Офіційний сайт
      Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
      www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр