Кооперація – потужний важіль
економічного відродження України
Україна як незалежна держава повинна мати економіку, спроможну забезпечити народові гідне життя. Цього можна досягти за умови, коли невід'ємною частиною соціально орієнтованої ринкової економіки стане кооперація. Яскраве підтвердження цьому – світовий досвід. Згідно з останніми підрахунками Організації Об'єднаних Націй, близько 3 млрд людей, а це приблизно половина населення планети, регулярно користуються послугами та продукцією кооперативів некомерційних господарських організацій, створених для задоволення економічних, соціальних та культурних потреб. Членами цих об'єднань на початку XXI ст. було близько 800 млн жителів Землі.
ГенеральнаАсамблеяООНоголосила2012Міжнароднимрокомкооперативів,підкреслившиприцьому внесоккооперативіву соціально-економічнийрозвиток усьогосвітовогоспівтовариства, у скороченнябідності, забезпеченнязайнятості тасоціальної інтеграції. Як організаціїсамодопомоги,якізадовольняютьпотреби своїхчленів, кооперативисприяють забезпеченнюзайнятості тадоходів умісцевих громадах.
До вашої уваги віртуальна вистака, джерела якої інформують про кооперативний рух у світі та на Україні, розповідає про виникнення, становлення споживчої кооперації на Поділлі.
Створена у рамках заходів до 75-річчя Хмельницької області.
Споживча кооперація в Україні – це добровільне об'єднання громадян для спільного ведення господарської діяльності з метою поліпшення свого економічного та соціального стану. Вона здійснює торговельну, заготівельну, виробничу та іншу діяльність, не заборонену чинним законодавством України, сприяє соціальному і культурному розвитку села, народних промислів і ремесел, бере участь у міжнародному кооперативному русі.
Сільськогосподарська кооперація – система сільськогосподарських кооперативів, об'єднань, створених з метою задоволення економічних потреб членів кооперативу.
Кредитна спілка – це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.
Гелей С. Д. Теорія та історія кооперації : підручник / С. Д. Гелей, Р. Я. Пастушенко. – К. : Знання, 2006. – 513 с.
У підручнику з урахуванням сучасних вимог висвітлено актуальні проблеми виникнення і розвитку кооперативів різних видів, ставлення до них держави, нові закономірності та можливості розвитку кооперативного сектору економіки в країнах Європи і в Україні. Детально розглянуто загальні ознаки кооперативів усіх видів, сучасні кооперативні принципи і цінності, проблеми кооперативної власності, міжнародний кооперативний рух.
Призначено для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, аспірантів, а також усіх, хто цікавиться проблемами кооперації.
Кузіна Б. С. Історія споживчої кооперації Поділля. 1861-1914 p.p. / Б. С. Кузіна. – Хмельницький : вид-во Цюпак A.A., 2010. – 192 с.
У книзі містяться дослідження процесу виникнення, становлення і розвитку споживчої кооперації Поділля у 1861-1914 pp. Визначено етапи кооперативного руху краю відповідно до його специфічних особливостей та протікання аграрних реформ 1861р.,1906р. і демократичної революції1905-1907 p.p.
Відтворено роль видатних учених наукових шкіл України і Росії, а також організаторів, кооператорів-практиків В. Доманицького, М. Шульдинер-Шульднера, П. Окулова, Й. Волошиновського, М. Трублаєвича, Р. Реніннга, В. Ворнікова, П. Сиверинчука у розбудові споживчої кооперації Подільського краю.
Для науковців, викладачів та студентів кооперативних навчальних закладів, організаторів споживчої кооперації, широкого загалу читачів.
Іващенко А. Кооперація на Хмельниччині: кроки добробуту / Андрій Іващенко // Хмельниччина: роки становлення та поступу (1937-1997) : матеріали Всеукр. наук. іст.-краєзн. конф. : ред. кол. Баженов Л. В., Винокур І. С., Войтенко В. І. та ін. – Хмельницький, 1997. – С. 331-336.
Борсук О. М. Зарубіжний досвід і вітчизняна практика розвитку сільської кредитної кооперації / О. М. Борсук // Актуальні проблеми економіки. – 2010. – №4. – С. 196-203, 204-211, 212-227, 228-235.
Бабенко С. Час пошуків, втрат і здобутків: до 90-річчя створення Укоопспілки / С. Бабенко // Голос України. – 2010. – 12 жовтня. – №190. – С. 6: фото.
Горкіна Л. Кооперація у контексті ліберально-демократичної концепції модернізації суспільства / Л. Горкіна // Економіка України. –2011. – №5. – С. 4-14.
Королюк В. Реформуючись, кооперація має зберегти і соціальну функцію : розмова з головою Правління Центральної спілки споживчих товариств України / В. Королюк // Голос України. – 2011. – № 229. – С. 6.
Біловицька Н. "Передача дару" і тренінги фермерів: на Дніпропетровщині створюється перша в Україні кооперативна навчальна ферма / Н. Біловицька // Урядовий кур'єр. – 2011. – 27 грудня. – № 242. – С. 8.