Сила олімпійського руху  Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Сила олімпійського руху  Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
      Наша Україна
      Наше місто
      Літературна світлиця
      БібліоЖиття
      Фотогалерея
      Відеогалерея
      Проєкти та програми
      Контакти
      Карта сайту




      Пошук по сайту

       

      Хмельницька міська рада

       
        Головна » Віртуальні виставки
      Сила олімпійського руху

      «Унікальна сила олімпійського руху полягає у його здатності вселяти мрію у молоде покоління. Приклади чемпіонів спонукають молодих людей, а мрія взяти участь в Іграх веде молодь до спорту. Спорт допоможе їхньому тілу і розуму. Спорт навчить їх поважати правила і своїх суперників. Спорт допоможе інтегруватися у суспільство. Спорт принесе їм радість і визнання. Спорт зміцнить їхнє здоров'я. Обов'язок Міжнародного олімпійського комітету – зберегти цю мрію назавжди».

      Жак Рогге

       

          

      Розвиток олімпійського руху в Україні та пропаганда здорового способу життя є метою Всеукраїнської Акції «Олімпійська книга», організатором якої є Національний олімпійський комітет України. У рамках Акції Хмельницьке обласне відділення НОК України подарувало книги Хмельницькій міській центральній бібліотеці.



      Бубка С. Н.Олімпійське сузір'я України: Атлети. – 2-ге вид. / С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2011.

      Видання пропонує екскурс в історію досягнень українських атлетів в олімпійському русі, починаючи з 1952 року. У книзі подано довідкову інформацію про Олімпійські ігри, чемпіонів, срібних та бронзових призерів Ігор Олімпіад та зимових Олімпійських ігор, спогади олімпійців та їхніх тренерів.

      Для фахівців у галузі фізичного виховання і спорту, освіти, а також широкого загалу читачів, які цікавляться історією олімпійського спорту.



      Бубка С. Н. Олімпійське сузір'я України: Тренери / С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2011.

      Видання пропонує екскурс в історію досягнень українських спортсменів і тренерів в олімпійському спорті, починаючи з 1952 р. У книзі подано відомості про історію олімпійських видів спорту, створення відповідних федерацій в Україні та їх керівників, і, насамперед, довідкову інформацію про українських тренерів, які вивели своїх учнів на олімпійський п'єдестал.

      Для фахівців галузі фізичного виховання і спорту, освіти, а також широкого загалу читачів, які цікавляться історією олімпійського спорту.



      Бубка С. Н. Ігри, що підкорили світ. – 2-ге вид. / С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ, 2012. – 132 с.

      У виданні використано матеріали Комісії МОК з культури та олімпійської освіти, архівів Олімпійського музею в Лозанні (Швейцарія), Паризького центру П'єра де Кубертена, Міжнародної олімпійської академії, Національного олімпійського комітету Греції.

      У навчальному посібнику подано інформацію про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху, основні принципи, значущість олімпізму для суспільства та кожної людини, Книга знайомить з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України в Олімпійських іграх.

      Для учнів, учителів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій та широкого загалу читачів, які цікавляться олімпійським спортом.


      Булатова М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях.  2-ге вид. / М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2011. – 400 с. : іл.

       

      Енциклопедія пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського руху, головні віхи його розвитку та сьогодення через систему запитань і відповідей.

      Книга складається із п'яти частин. Частина І містить широкий довідковий матеріал з історії Олімпійських ігор Стародавньої Греції. У частині II висвітлені питання відродження Олімпійських ігор, створення Міжнародного олімпійського комітету і роль у цьому Пера де Кубертена. Надана характеристика діяльності восьми президентів Міжнародного олімпійського комітету. У частині III представлено інформацію про олімпійські символи та церемонії, структуру Міжнародної олімпійської системи. Частина IV присвячена олімпійським видам спорту, видатним спортсменам — чемпіонам Олімпійських ігор. Частина V містить інформацію про участь українських спортсменів у Міжнародному олімпійському русі.



      Для дітей та молоді, фахівців галузі фізичного виховання і спорту та освіти, широкого загалу читачів, які цікавляться історією і сьогоденням олімпійського руху.


      Ігри ХХХІ Олімпіади. Ріо-де-Жанейро – 2016: навч. вид. / авт. кол.:  М. Булатова, В. Єрмолова, Я. Щербашин, О. Лях-Породько. – Київ : НОК України, 2016. – 64 с.: іл.
       
      У навчальному посібнику розкрито особливості підготовки і проведення Ігор ХХХІ Олімпіади. Видання знайомить із символами, церемоніями та організацією Ігор; видами спорту, що увійшли до олімпійської програми; календарем змагань; унікальними спортивними спорудами; історією та сьогоденням Бразилії та Ріо-де-Жанейро.
       
      Для учнів середнього і старшого шкільного віку, вчителів загальноосвітніх навчальних закладів  та широкого загалу читачів, які цікавляться олімпійським спортом.
       
       


          


      Герої спортивного року. 2016 : одинадцята Всеукраїнська урочиста церемонія / Міністерство молоді та спорту України, НОК України. – Київ : Олімпійська Арена, 2017.– 30 с. : іл.

      В своїй діяльності Національний олімпійський комітет України на чолі з його президентом Сергієм Бубкою приділяє велику увагу освітнім та соціальним проектам, адже перемоги повинні бути не лише на спортивних майданчиках, а й в повсякденному житті кожної людини. 



      Життя в польоті / авт. передм. С. Н. Бубка. – Київ : Олімпійська література, 2015. – 48 с. 

      Книга розповідає про видатного українського спортсмена Сергія Бубку. Історія становлення як людини, спортсмена, особистості, патріота своєї країни і просто хлопчика, який зміг свою мрію дитинства втілити у життя.



      Твій олімпійський путівник: [навч. вид.] / М. М. Булатова ; Національний олімпійський комітет України. – [4-те вид., допов.]. – Київ : Національний олімпійський комітет України, 2017. – 144 с. : іл.

      У навчальному посібнику подано інформацію про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху, основні принципи, значущість олімпізму та його цінностей для суспільства та кожної людини. Сторінки книги знайомлять з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України на Олімпійських іграх.



      Олімпійська команда України: довідник / Міністерство молоді та спорту України, Національний олімпійський комітет України. – Київ : Олімпійська Арена, 2018. – 64 с. : іл. – (Pyeong chang 2018). – Текст укр., англ.

      Для того, щоб прихильникам спорту було краще вболівати за наших спортсменів, Національний олімпійський комітет України презентує традиційний спеціальний довідник. Саме тут можна буде знайти актуальну інформацію про кожного члена збірної, їхні найвищі результати та досягнення, а також дані щодо тренерського складу, який підготував атлетів.



      25 років разом. Олімпійська освіта  / НОК України, Олімпійська академія України ; ред.: С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ : Національний олімпійський комітет, 2017. – 128 с. : іл.

      У книзі викладено історію створення і розвитку олімпійської освіти в Україні. Представлено концепцію, структуру та дидактичне забезпечення системи олімпійської освіти. Висвітлено активну діяльність ентузіастів олімпійського руху.



      Обличчя спорту. Нариси про відомих українських атлетів : альманах. Ч. 1 / вступ. слово С. Н. Бубка ; НОК України. – Київ : Олімпійська Арена, 2012. –192 с. : іл.
      На тит. арк.: Олімпійська Арена, 2012. Спеціальний проект. 

      До альманаху «Обличчя спорту» увійшли матеріали з журналів «Олімпійська арена» кінця ХХ – початку ХХІ століття. Спортивні події й особистості, які їх творили, сягають багатьох десятиліть. Це Олімпіади 1896-1992 років, на яких українські спортсмени завойовували чемпіонське звання, срібні й бронзові медалі; чемпіонати світу та Європи. А також першопрохідці в певних видах спорту – уродженці України.



      Зірки олімпійського спорту України. 1994-2012 : альманах / вступ. слово С. Н. Бубка ; НОК України. – Вид. випр. і допов. – Київ : Олімпійська Арена, 2013. – 248 с. : іл.
      На тит. арк.: Олімпійська Арена, 2013. Спеціальний проект.

      Це видання – спеціальний проект Національного олімпійського комітету України, в якому зібрані унікальні матеріали про перемоги українських олімпійців за період, коли Україна виступала на головних спортивних стартах планети окремою командою – з 1994 по 2012 роки. Тут вміщені інтерв'ю учасників змагань, які вони давали одразу після фінішу здебільшого біля самої арени чи п'єдесталу, на прес-конференції. Спортсмени розповідають, яким нелегким і довгим був їхній шлях до олімпійського п'єдесталу. 



      Українські спортсмени – чемпіони і призери І Європейських ігор. Баку, 2015 / НОК України ; авт. передм. С. Н. Бубка. – Київ : Олімпійська Арена, 2015. – 168 с. 

      Книга розповідає про українських призерів Європейських ігор, які відбулися в червні 2015 року в Баку. Серед них: гімнаст Олег Верняєв, шабліст Андрій Ягодка та команда шаблісток – Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька й Ольга Жовнір, борчиня Аліна Махиня, команда стрільців з лука – Маркіян Івашко, Віктор Рубан і Георгій Іваницький, плавець Андрій Хлопцов, дзюдоїста Інна Черняк та багато-багато інших талановитих атлетів.



      Боротьба. Енциклопедія в запитаннях і відповідях / М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2017.– 576 с. : іл. – (Енциклопедія олімпійських видів спорту).

      У книзі розповідається про виникнення олімпійського виду спорту – боротьби. Представлено широкий довідковий матеріал про місце боротьби у системі виховання та у програмах Олімпійських ігор Стародавньої Греції, інформацію про роль циркового мистецтва у розвитку цього виду спорту, видатних борців, які стояли біля колиски зародження і становлення боротьби.



      Фехтування. Енциклопедія в запитаннях і відповідях / М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2017. – 576 с. : іл. – (Енциклопедія олімпійських видів спорту).

      Книга пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського виду спорту – фехтування – через систему запитань і відповідей. Представлено широкий довідковий матеріал про майстерність володіння холодною зброєю від давніх часів до сьогодення, інформацію про місце фехтування у системі фізичного виховання та у програмах сучасних Олімпійських ігор, видатних майстрів клинка, які стояли біля колиски зародження і становлення фехтування.



      Підготувала:
      Т. Козицька

      Оновлено 13.06.2018 р.


      Філія №8
      Філія №8
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Меню для книгоманів
      • Зростаємо професійно
      • Мистецька вітальня
      • Наші видання
      • Послуги ЦБС
      Золота серія

      Золота серія "Бібліотека пригод".
      Художня література.
      Книги для всіх.
       

      Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
      детективи
      драми
      казки
      комедії
      легенди
      ліричні вірші
      пригоди
      трилери
      фентезі
      інше

      Слідкуйте за нами у
      соціальних мережах






      © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
         Офіційний сайт
      Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
      www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр