Сила олімпійського руху Хмельницька міська централізована бібліотечна система Сила олімпійського руху Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна » Віртуальні виставки
   Сила олімпійського руху

   «Унікальна сила олімпійського руху полягає у його здатності вселяти мрію у молоде покоління. Приклади чемпіонів спонукають молодих людей, а мрія взяти участь в Іграх веде молодь до спорту. Спорт допоможе їхньому тілу і розуму. Спорт навчить їх поважати правила і своїх суперників. Спорт допоможе інтегруватися у суспільство. Спорт принесе їм радість і визнання. Спорт зміцнить їхнє здоров'я. Обов'язок Міжнародного олімпійського комітету – зберегти цю мрію назавжди».

   Жак Рогге

    

       

   Розвиток олімпійського руху в Україні та пропаганда здорового способу життя є метою Всеукраїнської Акції «Олімпійська книга», організатором якої є Національний олімпійський комітет України. У рамках Акції Хмельницьке обласне відділення НОК України подарувало 24 книги Хмельницькій міській центральній бібліотеці.

   Бубка С. Н.Олімпійське сузір'я України: Атлети. – 2-ге вид. / С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2011.

   Видання пропонує екскурс в історію досягнень українських атлетів в олімпійському русі, починаючи з 1952 року. У книзі подано довідкову інформацію про Олімпійські ігри, чемпіонів, срібних та бронзових призерів Ігор Олімпіад та зимових Олімпійських ігор, спогади олімпійців та їхніх тренерів.

   Для фахівців у галузі фізичного виховання і спорту, освіти, а також широкого загалу читачів, які цікавляться історією олімпійського спорту.

   Бубка С. Н. Олімпійське сузір'я України: Тренери / С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2011.

   Видання пропонує екскурс в історію досягнень українських спортсменів і тренерів в олімпійському спорті, починаючи з 1952 р. У книзі подано відомості про історію олімпійських видів спорту, створення відповідних федерацій в Україні та їх керівників, і, насамперед, довідкову інформацію про українських тренерів, які вивели своїх учнів на олімпійський п'єдестал.

   Для фахівців галузі фізичного виховання і спорту, освіти, а також широкого загалу читачів, які цікавляться історією олімпійського спорту.

   Бубка С. Н. Ігри, що підкорили світ. – 2-ге вид. / С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ, 2012. – 132 с.

   У виданні використано матеріали Комісії МОК з культури та олімпійської освіти, архівів Олімпійського музею в Лозанні (Швейцарія), Паризького центру П'єра де Кубертена, Міжнародної олімпійської академії, Національного олімпійського комітету Греції.

   У навчальному посібнику подано інформацію про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху, основні принципи, значущість олімпізму для суспільства та кожної людини, Книга знайомить з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України в Олімпійських іграх.

   Для учнів, учителів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій та широкого загалу читачів, які цікавляться олімпійським спортом.

   Булатова М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях.  2-ге вид. / М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2011. – 400 с. : іл.

    

   Енциклопедія пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського руху, головні віхи його розвитку та сьогодення через систему запитань і відповідей.

   Книга складається із п'яти частин. Частина І містить широкий довідковий матеріал з історії Олімпійських ігор Стародавньої Греції. У частині II висвітлені питання відродження Олімпійських ігор, створення Міжнародного олімпійського комітету і роль у цьому Пера де Кубертена. Надана характеристика діяльності восьми президентів Міжнародного олімпійського комітету. У частині III представлено інформацію про олімпійські символи та церемонії, структуру Міжнародної олімпійської системи. Частина IV присвячена олімпійським видам спорту, видатним спортсменам — чемпіонам Олімпійських ігор. Частина V містить інформацію про участь українських спортсменів у Міжнародному олімпійському русі.

   Для дітей та молоді, фахівців галузі фізичного виховання і спорту та освіти, широкого загалу читачів, які цікавляться історією і сьогоденням олімпійського руху.

   Олимпийские игры (1896-1972) /
   М. М. Булатова, С. Н. Бубка, В. Н. Платонов. –
   Киев : Олимпийская литература, 2012. – Т. 1. – 496 с. – ил.

   Олимпийские игры (1976-2012) /
   М. М. Булатова, С. Н. Бубка, В. Н. Платонов. –
   Киев : 
   Олимпийская литература, 2012. – Т. 2. – 512 с. – ил.

    

   У книгах викладені події, хід та підсумки змагань Ігор Олімпіад (1896-1972 та 1976-2012 рр.) та зимових Олімпійських ігор (1924-1972 рр.). Представлена інформація про видатних особистостей міжнародного олімпійського руху, політичних і економічних проблемах, які були супутні Іграм. Принциповою особливістю роботи стало висвітлення діяльності величезної кількості істинних ентузіастів олімпійського спорту, цінителів його історії, ідеалів і досягнень – видних представників культури, освіти та виховання, архітектури, літератури, різних видів музичного та образотворчого мистецтва, які своєю працею збагачували Олімпійські ігри, перетворивши їх з переважноно спортивної події в яскраве і багатогранне явище загалонокульурного характеру світового масштабу. Книги багато ілюстровані.

   Для широкого кола читачів, викладачів і студентів вузів фізичного виховання і спорту, науковців та інших спеціалистів у сфері спорту.

   Київ – 1913. Перша Російська Олімпіада / С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2013. – 232 с.

   У цій книжці глибоко і всебічно висвітлені дві знакові події вітчизняної історії, які відбулися 100 років назад, –проведення в місті Києві 1913 року потужної Всеросійської виставки і приуроченої до неї Першої Російської Олімпіади (яка не втратила при цьому своєї самостійної ролі). Розкрито, як Всеросійська виставка-1913 в Києві відображала численні досягнення тих часів у різних галузях економіки, у науці, техніці, освіті, культурі країни, і те, як Перша Російська Олімпіада сприяла розвиткові вітчизняного спорту і олімпійського руху. Водночас у книжці досить докладно висвітлено багатовікову історію Києва – від давніх віків, коли зароджувалося це місто, і до початку XX сторіччя, а також місце Києва в соціальному, економічному і культурному житті країни і досягнутий у ньому прогрес.

   А головне, безпосередній розповіді про підготовку і проведення Першої Російської Олімпіади, передує ґрунтовна оповідь про багатогранне спортивне життя Києва на початку XX сторіччя, що істотною мірою сприяло вибору цього міста місцем проведення перших у колишній країні Олімпійських ігор.

   Культурное наследие Древней Греции и Олимпийские игры / М. М. Булатова, С. Н. Бубка. – Киев : Олимпийская литература, 2012. – 408 с. – ил.

   У книзі «Культурное наследие Древней Греции и Олимпийские игры» викладена історія зародження і розвитку Олімпійських ігор в контексті становлення давньогрецької цивілізації в різні історичні періоди. Вонамістить матеріал про витоки атлетики в Стародавній Греції, про види змагань, організації давньогрецьких Олімпійських ігор та головних місцях їх проведення.

   Відмінною особливістю книги є органічне поєднання тексту і творів архітектури, різних видів образотворчого мистецтва, що не тільки істотно доповнює викладене, алей єсамостійноюнизкоюподій історичного життя, що відноситься до культури Стародавньої Греції та Олімпійських ігор давнини, їх відродженню та розвитку в сучасному світі.

   Для викладачів і студентів ВНЗ фізичного виховання і спорту, науковців та інших фахівців у сфері спорту, а також широких читацьких кіл.

    

   У даному виданні, що складається із двох книг, представлено систему знань, що стосуються техніки спортивного плавання і методики підготовки плавців на всіх етапах багаторічної спортивної кар'єри. Переважною особливістю цієї роботи є поєднання багатої історичної спадщини із передовими науковими знаннями і узагальненням досягнень світової практики останніх десятиліть.

    

    

   Для тренерів та інших спеціалістів у сфері спортивного плавання, студентів і викладачів ВНЗ фізичного виховання і спорту, спортсменів високої кваліфікації, наукових працівників, спортивних лікарів.

   Спортивное плавание: путь к успеху : в 2 кн. / под общ. ред. В. Н. Платонова. – Киев : Олимпийская литература, 2012.

   Кн. I / пер. с англ. (гл. 1-8) И. Андреев. – 480 с. : ил., табл. – Библиогр. : с. 468-479.

   Кн. 2. – 544 с. ; ил., табл. – Библиогр. : с. 526-543.

    

   Платонов В. Н. Периодизация спортивной тренировки. Общая теория и её практическое применение / В. Н. Платонов. – Киев : Олимпийская литература, 2013. – 624 с.: ил. – Библиогр.: С. 588-613. – Алф. указ.: С. 614-623.

   У книзі, котра складається із шести частин, представлено сукупність фундаментальних і прикладних знань, що входять до найважливішого розділу сучасної системи спортивної підготовки, – теорії періодизації тренуваль­ного процесу. Викладено історію формування, загальну структуру, основні функції та зміст теорії періодизації. Широко висвітлено матеріали наукових досліджень та досвіду передової спортивної практики, що належать до емпіричної частини теорії та визначають формування за­кономірностей, принципів і настанов її центральної частини. Всебічно охарактеризовано періодизацію багаторічної підготовки в органічному зв'язку з поетапною системою відбору та орієнтацією тренувального процесу, проаналі­зовано підходи до періодизації річної підготовки, пред­ставлено різні моделі періодизації тренувального процесу протягом року. Детально описано питання, що стосуються періодизації та змісту тренувальних макроциклів, етапу безпосередньої підготовки до головних змагань, а також побудови мезоциклів, мікроциклів і тренувальних занять.

   Періодизацію спортивного тренування, побудову структурних утворень тренувального процесу розглянуто в органічному взаємозв'язку з позатренувальними і позазмагальними чинниками – умовами середньогір'я та високогір'я, дальніми перельотами до місць підготовки та змагань, де­синхронізацією циркадних ритмів, засобами відновлення і стимуляції працездатності, харчуванням, застосуванням харчових добавок і фармакологічних засобів.

   В основу змісту книги покладено сучасні знання, накопичені як в галузі теорії і методики спортивної підготовки, так і у спеціальних розділах фізіології, біохімії, морфології, генетики, медицини, біомеханіки, психології, педагогіки, які охоплюють ряд загальнонаукових та окремо взятих підхо­дів, теорій і концепцій. У значному обсязі наведено резуль­тати власних досліджень автора і його учнів.

   Для тренерів, викладачів і студентів ВНЗ фізичного вихо­вання і спорту, наукових працівників, спортивних лікарів та інших спеціалістів, які працюють у сфері дитячо-юнацького, резервного й, особливо, спорту вищих досягнень.

   Ігри ХХХІ Олімпіади. Ріо-де-Жанейро – 2016: навч. вид. / авт. кол.:  М. Булатова, В. Єрмолова, Я. Щербашин, О. Лях-Породько. – Київ : НОК України, 2016. – 64 с.: іл.
    
   У навчальному посібнику розкрито особливості підготовки і проведення Ігор ХХХІ Олімпіади. Видання знайомить із символами, церемоніями та організацією Ігор; видами спорту, що увійшли до олімпійської програми; календарем змагань; унікальними спортивними спорудами; історією та сьогоденням Бразилії та Ріо-де-Жанейро.
    
   Для учнів середнього і старшого шкільного віку, вчителів загальноосвітніх навчальних закладів  та широкого загалу читачів, які цікавляться олімпійським спортом.
    
    

       

   Менеджмент подготовки спортсменов к Олимпийским играм  / С. Н. Бубка [и др.] ; ред.: С. Н. Бубка, В. Н. Платонов. – Киев : Олимпийская литература, 2017. – 480 с.

   У книзі піддані всебічному аналізу проблеми стратегічного і функціонального менеджменту підготовки національних команд та спортсменів до Олімпійських ігор. Розглянуто історію і сучасний стан систем олімпійської підготовки в країнах з найбільш розвиненим олімпійським спортом, проаналізовано чинники, що визначають загальнокомандний успіх на Олімпійських іграх, в тому числі спортивне законодавство, програмно-нормативні основи, питання кадрового, матеріально-технічного, спортивно-методичного, наукового та медичного характеру.

   Герої спортивного року. 2016 : одинадцята Всеукраїнська урочиста церемонія / Міністерство молоді та спорту України, НОК України. – Київ : Олімпійська Арена, 2017.– 30 с. : іл.

   В своїй діяльності Національний олімпійський комітет України на чолі з його президентом Сергієм Бубкою приділяє велику увагу освітнім та соціальним проектам, адже перемоги повинні бути не лише на спортивних майданчиках, а й в повсякденному житті кожної людини. 

   Життя в польоті / авт. передм. С. Н. Бубка. – Київ : Олімпійська література, 2015. – 48 с. 

   Книга розповідає про видатного українського спортсмена Сергія Бубку. Історія становлення як людини, спортсмена, особистості, патріота своєї країни і просто хлопчика, який зміг свою мрію дитинства втілити у життя.

   Твій олімпійський путівник: [навч. вид.] / М. М. Булатова ; Національний олімпійський комітет України. – [4-те вид., допов.]. – Київ : Національний олімпійський комітет України, 2017. – 144 с. : іл.

   У навчальному посібнику подано інформацію про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху, основні принципи, значущість олімпізму та його цінностей для суспільства та кожної людини. Сторінки книги знайомлять з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України на Олімпійських іграх.

   Олімпійська команда України: довідник / Міністерство молоді та спорту України, Національний олімпійський комітет України. – Київ : Олімпійська Арена, 2018. – 64 с. : іл. – (Pyeong chang 2018). – Текст укр., англ.

   Для того, щоб прихильникам спорту було краще вболівати за наших спортсменів, Національний олімпійський комітет України презентує традиційний спеціальний довідник. Саме тут можна буде знайти актуальну інформацію про кожного члена збірної, їхні найвищі результати та досягнення, а також дані щодо тренерського складу, який підготував атлетів.

   25 років разом. Олімпійська освіта  / НОК України, Олімпійська академія України ; ред.: С. Н. Бубка, М. М. Булатова. – Київ : Національний олімпійський комітет, 2017. – 128 с. : іл.

   У книзі викладено історію створення і розвитку олімпійської освіти в Україні. Представлено концепцію, структуру та дидактичне забезпечення системи олімпійської освіти. Висвітлено активну діяльність ентузіастів олімпійського руху.

   Подготовка национальных команд к Олимпийским играм: история и современность / В. Н. Платонов, Ю. А. Павленко, В. В. Томашевский. – Киев : Издательский Дом Дмитрия Бураго, 2012. – 252 с.

   У книзі розглянуті історія та сучасний стан систем олімпійської підготовки в країнах з найбільш розвиненим олімпійським спортом, аналізуються основні фактори, що визначають загальнокомандний успіх на Олімпійських іграх, в тому числі спортивне законодавство, загальні основи управління, а також питання кадрового, матеріально-технічного, методичного, наукового і медичного характеру, що мають пряме відношення до тренувального процесу. Для тренерів вищої кваліфікації, викладачів, студентів ВНЗ фізичного виховання і спорту, фахівців в області організації і управління спортом вищих досягнень та олімпійської підготовки спортсменів і команд.

   Обличчя спорту. Нариси про відомих українських атлетів : альманах. Ч. 1 / вступ. слово С. Н. Бубка ; НОК України. – Київ : Олімпійська Арена, 2012. –192 с. : іл.
   На тит. арк.: Олімпійська Арена, 2012. Спеціальний проект. 

   До альманаху «Обличчя спорту» увійшли матеріали з журналів «Олімпійська арена» кінця ХХ – початку ХХІ століття. Спортивні події й особистості, які їх творили, сягають багатьох десятиліть. Це Олімпіади 1896-1992 років, на яких українські спортсмени завойовували чемпіонське звання, срібні й бронзові медалі; чемпіонати світу та Європи. А також першопрохідці в певних видах спорту – уродженці України.

   Зірки олімпійського спорту України. 1994-2012 : альманах / вступ. слово С. Н. Бубка ; НОК України. – Вид. випр. і допов. – Київ : Олімпійська Арена, 2013. – 248 с. : іл.
   На тит. арк.: Олімпійська Арена, 2013. Спеціальний проект.

   Це видання – спеціальний проект Національного олімпійського комітету України, в якому зібрані унікальні матеріали про перемоги українських олімпійців за період, коли Україна виступала на головних спортивних стартах планети окремою командою – з 1994 по 2012 роки. Тут вміщені інтерв'ю учасників змагань, які вони давали одразу після фінішу здебільшого біля самої арени чи п'єдесталу, на прес-конференції. Спортсмени розповідають, яким нелегким і довгим був їхній шлях до олімпійського п'єдесталу. 

   Українські спортсмени – чемпіони і призери І Європейських ігор. Баку, 2015 / НОК України ; авт. передм. С. Н. Бубка. – Київ : Олімпійська Арена, 2015. – 168 с. 

   Книга розповідає про українських призерів Європейських ігор, які відбулися в червні 2015 року в Баку. Серед них: гімнаст Олег Верняєв, шабліст Андрій Ягодка та команда шаблісток – Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька й Ольга Жовнір, борчиня Аліна Махиня, команда стрільців з лука – Маркіян Івашко, Віктор Рубан і Георгій Іваницький, плавець Андрій Хлопцов, дзюдоїста Інна Черняк та багато-багато інших талановитих атлетів.

   Боротьба. Енциклопедія в запитаннях і відповідях / М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2017.– 576 с. : іл. – (Енциклопедія олімпійських видів спорту).

   У книзі розповідається про виникнення олімпійського виду спорту – боротьби. Представлено широкий довідковий матеріал про місце боротьби у системі виховання та у програмах Олімпійських ігор Стародавньої Греції, інформацію про роль циркового мистецтва у розвитку цього виду спорту, видатних борців, які стояли біля колиски зародження і становлення боротьби.

   Фехтування. Енциклопедія в запитаннях і відповідях / М. М. Булатова. – Київ : Олімпійська література, 2017. – 576 с. : іл. – (Енциклопедія олімпійських видів спорту).

   Книга пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського виду спорту – фехтування – через систему запитань і відповідей. Представлено широкий довідковий матеріал про майстерність володіння холодною зброєю від давніх часів до сьогодення, інформацію про місце фехтування у системі фізичного виховання та у програмах сучасних Олімпійських ігор, видатних майстрів клинка, які стояли біля колиски зародження і становлення фехтування.

   Підготувала:
   Т. Козицька

   Оновлено 13.06.2018 р.


   «Ясніє в кожній квітці дивина» у філії №2
   «Ясніє в кожній квітці дивина» у філії №2
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Книгопоказ

   До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя. Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників.

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трілери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр