Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади  Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Головна
    Про ЦБС

      Новини ЦБС
      Анонси та плани
      Про ЦБС у пресі
      Зворотний зв’язок
      Гостьова книга

    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна
    Відбувся книжковий батл. Хто переміг?!
    Алла Глива, завідувачка бібліотеки-філії №11
    5 Лютого 2021 р.

    Ні для кого не секрет, що читання – це добре. ХХІ століття – час гаджетів.  Не так давно з’явилася електронна книга (в народі кажуть – «читалка»). І деякі люди надали їй перевагу, але значна частина не зраджує звичайній, паперовій. І відтоді, як з’явилися «читалки», не вщухають дебати з приводу того, якій книзі  віддати перевагу – електронній чи паперовій. 

    Тому працівниці бібліотеки-філії №11, щоб краще зрозуміти вподобання користувачів бібліотеки та тих, хто просто любить читати, провели онлайн-анкетування «Книжковий батл: електронна чи паперова?».

    У ньому взяли участь 147 опитуваних, серед них – 140 жінок та 7 чоловіків. Якщо розподілити за віковими категоріями, то більшість респондентів  – це особи 22-59 років (93%).

    Аналізуючи відповіді опитуваних, можна зазначити, що учасники анкетування читають не тільки бібліотечні книги, а ще й користуються іншими джерелами, оскільки 90% відвідують книгозбірні, а решта – ні. Якщо розподілити користувачів бібліотеки, то 51% відвідує 3-4 рази на місяць, а 39% – лише 1-2 рази протягом цього часу користуються бібліотечними послугами.

    82% опитуваних за місяць прочитують від 1 до 5 книжок, 15% – 5-10 книг, і 3% – 10 книг і більше.

    На запитання «Якому жанру віддаєте перевагу?» найбільше було власних варіантів відповіді, оскільки в електронній формі анкети був пункт «Інше», в який 18 опитаних написали свої варіанти. Наприклад: «Технотрилери, фентезі, жіночі романи», «Фентезі, книги про АТО, науково-популярна медична література», «Психологічні романи» тощо. Серед варіантів, що ми пропонували, 55% обрали жіночі романи, 23 % – детективи, 28% – історичну літературу, 16% – фантастику і по 2%  – віддали перевагу психології, різним жанрам та науково-популярній літературі.

    Серед респондентів усі ці твори за жанрами вони прочитали у різних форматах. Тож 96 осіб на запитання «Якому формату книги віддаєте перевагу» вибрали варіант «Читаю тільки паперову книгу», 44 – «Читаю і паперову, і електронну книгу», 5 – «Більше читаю книги в електронному форматі» і ще 2 опитаних слухають книги в аудіоформаті.

    Окрім того, щоб визначити, які книги зараз читають більше, то працівники бібліотеки хотіли дізнатися, чому саме тому чи іншому формату надають перевагу. Для цього були сформульовані такі запитання: «Якщо Ви віддаєте перевагу електронній книзі, то чому?» і «Якщо Ви віддаєте перевагу паперовій книзі, то чому?».

    На перше запитання 32% відповіли, що віддають перевагу електронній книзі через її компактність, для 26% вона зручна тим, що має функцію зі зміни шрифту та розміру, 19% – через її екологічність, 17% – можна легко відновити втрачену книгу, а 6% вбачають перевагу у можливості робити позначки на полях.

    Хто ж більше полюбляє гортати сторінки паперової книги, то вбачає її перевагу у тому, що:

    • інформацію простіше сприймати та читати саме з паперового джерела (34% респондентів);
    • при читанні паперової книги яскравіше переживають емоції (30%);
    • індивідуальність кожної окремої книги (23%);
    • зачаровує запах книжкових сторінок (10%);
    • прочитання паперової книги стимулює дітей до читання (3%).

    Отже, проаналізувавши усі запитання стає зрозумілим, що паперову книгу не замінить жоден гаджет. Хоч електронна книга має багато свої шанувальників, але усі ті емоції, переживання, настрій, який отримуєш під час гортання сторінок звичайної книги, не зможеш пережите від перемикання кнопок на «читалці». Звісно, є люди, які через певні життєві обставини або інші причини, перейшли на електронний формат читання. Тому однозначної перемоги не отримала жодна з книг, а це означає, що конкуренція триває і кожну із них потрібно вдосконалювати, аби вона не втратити свого читача.


    Свято у ЦБ
    Свято у ЦБ
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство

    Багато нових книг надійшло до бібліотек міста. Це й сучасна художня, краєзнавча, галузева,  дитяча література, цікаві серії.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр