Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Головна
  Про ЦБС

   Новини ЦБС
   Анонси та плани
   Про ЦБС у пресі
   Зворотний зв’язок
   Гостьова книга

  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна
  Шекспірівські таємниці
  Зоя Боєва, редактор ЦБ
  8 Грудня 2016 р.

  В черговий раз у центральній міській бібліотеці зустрілися прихильники авторського проекту «Літературний туризм». Цього разу літературний бранч відбувся за участі українського літератора, прозаїка, літературного критика, краєзнавця, журналіста, просвітителя Сергія Синюка із славного міста Тернопіль.

  Автор численних неперевершених літературних досліджень відкривав слухачам таємниці творчості та інтригуючі подробиці особистого життя Вільяма Шекспіра. Слухачами лекції «Янголи і демони Вільяма Шекспіра», присвяченої 400-річному ювілею Вільяма Джоновича Шекспіра та року англійської мови в Україні, стали постійні читачі бібліотеки та студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ХІСТ університету «Україна», які 8 грудня завітали до читальної зали книгозбірні. Спеціальність студентів, яку вони здобувають, збіглася з базовою освітою письменника.

  Популяризатор історії Сергій Синюк відповів на головне питання читачів – чи є Вільям Шекспір автором геніальних творів та які історичні та особисті колізії приховав автор між рядками своїх сонетів та поем, пролив світло на незрозуміле зі сліпучо-яскравої епохи Відродження або Ренесансу та темної епохи Середньовіччя.

  У його творчому доробку є чимало інших літературознавчих лекцій: «Три служби Генріха Синкевича: служба бідним, служба нації та служба Богу», «Старий і Мері. Життєвий й творчий шлях Хемінгуея», шість романів та есе. Останні в доробку «Тисячоліття волинської книжності», «Точки дотику» (2016). Готується до випуску авторський посібник для письменників-початківців «Літературна кухня».

  «Існує багато суперечностей стосовно того, чи існував Шекспір насправді. Читайте класику і ваші сумніви розвіються», – зазначив літературознавець.

  Своїми враженнями поділилася Олена Броварська, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності ХІСТ університету «Україна»: «Сподобалося нестандартне і цікаве трактування історичних подій Англії у XVI столітті. Цікаве осмислення відомого Шекспірівського питання. Сергій Синюк схиляється до думки, що Вільям Шекспір все ж таки є автором відомих п’єс і майстерно це доводить».

  Висловила свою думку і Олена Добровіцька, завідувач інформаційно-компютерного центру, викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності ХІСТ університету «Україна»: «Незважаючи на дивакуватий вигляд автора, його лекція та спілкування з ним були досить цікавими, пізнавальними та живими».


  60-річчя ЦБ
  60-річчя ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки на полицях бібліотек

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади. Художня література, видання з питань мистецтва, дитяча література.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр