Щорічно, 1 грудня, людство планети відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Його головна мета – привернути увагу до проблеми ВІЛ-СНІДу, яка за своєю руйнівною силою не має собі рівних. У цей день громадськість виражає солідарність з людьми, яких торкнулась епідемія.
У бібліотеках-філіях Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи відбувся ряд заходів, присвячених цій проблемі.
30 листопада у читальному залі центральної бібліотеки відбулася відверта розмова під назвою «СНІД: людство під знаком біди» між учнями 11-а класу гімназії №1 та лікарем-інфекціоністом Хмельницького обласного центру боротьби зі СНІДом Касандрук Мариною Володимирівною.
Старшокласники дізналися, що СНІД або Синдром набутого імунодефіциту – важке інфекційне захворювання, яке уражає імунну систему, знижуючи при цьому протидію організму хворобам, а також про шляхи запобігання йому.
Уперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 р. Ініціатором відзначення цього дня стала Всесвітня організація охорони здоров'я. У цей день уряди звітують перед своїми народами про протидію епідемії ВІЛ-СНІД, адже щодня від синдрому набутого імунодефіциту помирають тисячі людей, а сама хвороба розповсюджується надзвичайно швидкими темпами.
Валентина Свириденко, завідувач відділу обслуговування ЦБ
3 грудня у бібліотеці-філії №10 з лекцією, присвяченою Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, для учнів 7-Б класу школи №27 виступила Шайнога Дарина – координатор Всеукраїнської благодійної організації AСЕТ. Вона розповіла про історію виникнення хвороби, її поширення та наслідки. Для висвітлення ролі бібліотек у подібних заходах на шпальтах газети «Проскурів» запросили юну журналістку та активну читачку бібліотеки Уманець Катерину – ученицю 9-А класу колегіуму ім. В. Козубняка.
Як символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД кожному присутньому вручили червону стрічку, а також інформаційні буклети.
Олена Дроздова, завідувач бібліотеки-філії №10
|