Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Всесвітній день батьків
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  31 Травня 2018 р.

  Без хороших батьків немає хорошого виховання, незважаючи на всі школи.

  М. М. Карамзін

   

  Всесвітній день батьків (Global Day of Parents) – нове свято на нашій планеті – було проголошено на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2012 року. Воно відзначається щороку на честь батьків у всьому світі у перший день літа. Мета свята – нагадати усім про загальнолюдські цінності як основу міцної сім'ї, адже адже саме батьки несуть відповідальність за виховання дітей, за те, щоб гармонійний розвиток особистості відбувався в атмосфері щастя, любові та взаєморозуміння.

  У багатьох країнах існують відмінності щодо методики виховання.

  Багато американських батьків вважають, що їхнє завдання – формувати у дітей вміння бути щасливими, успішними, пристосованими до життя, наполегливими в досягненні мети.

  У Скандинавії роблять акцент на демократичних відносинах між батьками й дітьми.

  У Японії батьки переконані, що дитина має бути незалежною, навіть у ранньому віці дозволяють малечі бути на багатолюдній вулиці без батьківського нагляду.

  У корейських сім'ях, надаючи перевагу слухняності, а не демократії, батьки орієнтують дітей на академічне навчання та прийняття до коледжу. Головна роль батьків – бути педагогами, а обов’язок дитини – поважати батьків і віддячувати їм.

  Нідерландці ж  надають великого значення відпочинку дитини, харчуванню, не примушуючи до навчання.

  Іспанські батьки зосереджені на соціальному та міжособистісному аспектах розвитку дитини.

  Споконвіку для українців найвищим і святим був ідеал сім’ї як першооснови життя людини, своєрідної фортеці, яка забезпечує розвиток і захист найкращих якостей особистості. Із покоління у покоління передавалися народна мудрість, багатовіковий досвід батьків, виражений у прислів’ях : «Міцна сім’я – міцна держава»«Яка сім’я – такий і я», «Шануй батька й неньку, то буде тобі скрізь гладенько», «Без сім’ї і свого роду – немає нації, народу».

  У давнину обов’язково необхідно було знати поіменно свій родовід від п’ятого чи навіть сьомого коліна. Триматися свого роду, оберігати сімейні реліквії, традиції, передавати їх у спадок наступним поколінням мав кожен українець. Тих, хто цурався чи нехтував історичною пам’яттю, зневажливо називали «людьми без роду-племені». Недарма кажуть: «Як батьки ставляться до своїх батьків, так і діти ставитимуться до них», «Молодь багата мудрістю батьків».

  Про дужу, міцну родину, у якій підтримують один одного, родинне вогнище, гніздо, до якого завжди хочеться повертатись складено багато народних прислів’їв та приказок: «Сім’я міцна – горе плаче!», «Як мати рідненька, то й сорочка біленька», «Своя хата не ворог, коли прийдеш, то прийме».

  Дуже багато у народному фольклорі є висловів про схожість батьків і дітей вчинками, характером, здібностями, адже саме сім’я є осередком любові й тепла для дитини, дає їй уявлення про доброту, духовність, культуру поведінки. Тому в народі кажуть: «Яке дерево, такі його квіти; які батьки, такі й діти», «Які мамка й татко, таке й дитятко», «Який рід – такий і плід».

  Сім’я – маленька держава, яка має свої закони, права і обов’язки, традиції, що передаються від роду до роду. Про добрі стосунки у родині говорять: «Добре там живеться, де гуртом сіється і жнеться», «Нащо й клад, коли в сім’ї лад», «Як не стане – то батько достане, як не буде – то мати добуде», «Де мир та лад, там і Божа благодать».

  Якого б віку і статусу не була людина, де б вона не жила і яких поглядів не дотримувалася б, вона потребує родинного затишку, щирості і безкорисливої любові найрідніших, найдорожчих людей у світі – батьків. Тепло родинного дому зігріває нас усе життя, дає нам силу і наснагу.


  Безкоштовний Інтернет у філії №14
  Безкоштовний Інтернет у філії №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Приємного та цікавого читання!

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за літо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр