Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  24 червня – Різдво святого Івана Хрестителя
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  6 Липня 2018 р.

  24 червня відзначають Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь, яке відоме ще з четвертого століття.

  Іван Предтеча був посланцем від Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Святий указав на Спасителя і хрестив Його в річці Йордані.

  Народження Івана стало дивом. Розповідь про цю подію ми знаходимо в оповіді євангеліста Луки. Захарія, батько Івана, був священником. Одного разу в храмі він побачив ангела, який сповістив Захарії про народження сина, про його майбутню величну місію перед народом. Старий Захарія не повірив почутому, за що був покараний німотою.

  Єлизавета, матір Івана, незважаючи на безпліддя, завагітнівши у немолодому віці, все-таки народила дитину. Однак дар мови до Захарії повернувся не в сам день народження сина, а лише на восьмий день під час вибору імені для немовляти.

  Сам Предтеча Господній, певний час живучи у пустині, гартуючи душу й тіло, вів суворий спосіб життя. Він виховав у собі прекрасні якості свідомої людини: чесність, відвертість, вимогливість, був далекий від будь-якого лицемірства. Однаково засуджував грішні вчинки кожного: раба, воїна чи царя.

  «І він ходив по всій землі йорданській, проповідуючи хрещення покаяння для прощення гріхів». Люди йшли на заклик проповідника і, відкриваючи йому свої гріхи, хрестились у воді Йордану. Так виконував Іван свою місію попередника Христа Спасителя, Його Предтечі, щоб наповнити серця людей любов’ю та миром.

  Чому люди охоче слухали проповідь Івана? Його сила слова могла сколихнути свідомість, радісно збентежити розум, пояснити суть духовного життя. Владний голос проповідника наполегливо кликав відцуратися від усього поганого та гріховного, знищити неправду, ворожнечу й ненависть. Багато людей, слухаючи заклики пророка, переосмислювали своє життя, змінюючи його.  

  Іван Предтеча навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це приклад жертовності заради людей.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література для літніх канікул

  У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр