Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Медобори–13»: презентація відбулась 25 вересня
  Адміністрація ЦБС
  25 Вересня 2018 р.

  25 вересня у центральній міській бібліотеці відбулася презентація альманаху «Медобори–13» Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». Захід пройшов у рамках літературного марафону «Читай українською».

  Це одна з книг, виданих за Програмою підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

  До альманаху увійшли поетичні та прозові твори членів обласного осередку ВТС «Конгрес літераторів України». Частину збірника присвячено творчості колег – членів Дунаєвецького літературно-мистецького об’єднання «Сонях» імені В. С. Бабляка, Віньковецької літературної спілки «Огневежа», Полонського літературно-мистецького клубу «Полонь», Деражнянського поетичного клубу «Палітра», обласної організації Національної спілки письменників України, Хмельницької міської літературної спілки «Поділля»; творчим особистостям з міста Покровська (Донецька область), Полтавщини, Дніпропетровщини, Вінниччини, Прикарпаття, міст Харкова та Києва.

  «Книга – надзвичайно натхненна праця. Це те, що залишиться в історії нашого міста. До головного свята Хмельницького кожен хоче зробити йому подарунок. Дуже приємно, що до цього долучаються і літератори ось такими виданнями», – зауважила заступник начальника управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Шевченко.

  За розпорядженням Хмельницького міського голови Олександра Симчишина грамотами нагороджено Галину Корицьку та Шеверногу Маргариту, подяки оголошено Бистрих Наталії, Кузіні Борису, Цюпак Аллі. Це ті, хто доклав чимало зусиль, аби 13-ий том "Медоборів" побачив світ.

  На сторінках альманаху цьогоріч представляють свої нові творчі доробки 65 поетів і прозаїків. «Твори учасників альманаху різножанрові та різнопланові. Це – патріотична та лірична поезія, так звана «мала проза»: оповідання, новели, образки, казки. Маємо і фрагменти романів та повістей, автори яких вирішили привідкрити завісу фабул своїх літературних полотен, – розповів голова  осередку хмельницьких конгресменів Володимир Захар’єв, який презентував збірку. – Ми стараємося не просто існувати, а й змінюватися: поповнюємося новими творчими особистостями, у 13-ому альманасі відходимо від канонів попередніх видань. Отже, читаймо – і будемо мати таке задоволення, яке дає альманах: побачити багато творчих особистостей».

  «У нас, поетів, слово – зброя! Хочеться, щоб кожен знайшов у альманасі свій рядочок», – прокоментувала Галина Корицька, презентуючи перший розділ «Крик душі».

  13-й том «Медоборів» для спілки символічний, адже в 2018 році вона відзначає 13 років з часу свого заснування.

  Учні ДМШ ім. М. Мозгового доповнили поетичні виступи музичною частиною: Микола Іванов  виконав варіації на тему української народної пісні "Тече вода каламутна" (клас акордеону, викладач – Людмила Цуркан), Зоряна Прищепа  композицію "Коломийка" (клас бандури, викладач – Талалай Марія). Також до вітання приєднався подільський композитор, лауреат міської премії ім. Б. Хмельницького Іван Пустовий.

  Зазначимо, що міські бібліотеки розпочали активну співпрацю з осередком конгресменів у 2015 році. Відтоді відбулося багато спільних заходів, серед яких були і творчі зустрічі, і презентації книг та ін. Але «кожен збірник альманаху «Медобори» стає особливим, бо залишає згадку про рік, що минув» (за словами Тамари Козицької).

  Книжкова виставка у центральній бібліотеці ««Медобори» – барви подільського слова», яку підготували напередодні працівники книгозбірні, вмістила випуски альманаху усіх попередніх років та нові збірки конгресменів.


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр