Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Літературний марафон завершився презентацією альманаху «Слово єднає!»
  Адміністрація ЦБС
  1 Жовтня 2018 р.

  30 вересня відбулася презентація Хмельницького літературно-публіцистичного альманаху «Слово єднає!», який видано згідно Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською». Альманах укладено за матеріалами трьох років фестивалю «Слово єднає!», що проходив протягом 2015-2017 рр.

  Презентація відбулася у сквері ім. Т. Г. Шевченка. Це фінальний захід літературного марафону «Читай українською», який тривав з 17 по 30 вересня включно у рамках святкування Дня міста Хмельницького.

  Робота над альманахом зайняла півроку. Збирали матеріали працівники міських бібліотек-філії. У роботі також взяла участь численна редакційна колегія, до складу якої увійшли і голови літературних спілок міста.

  Видання «Слово єднає!» містить художні твори місцевих письменників та гостей фестивалю, короткі біографічні відомості про кожного з них, інформацію про літературно-мистецькі спілки та організації міста. Альманах адресовано широкому загалу користувачів – всім, хто цікавиться сучасною літературою України, а саме Хмельницького.

  У презентації взяли участь представники виконавчого комітету Хмельницької міської ради, народні артисти України; письменники, члени обласної організації та міського осередку Національної спілки письменників України, обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», міської літературної спілки «Поділля», літературних об’єднань Кам’янеччини і Дунаєвеччини – «Сонях» і «Ліра», Вінницького літературного об’єднання «Імпреза», студентського літературного театру «Глорія», а також просвітяни міста й авторка проекту «Літературний туризм» Лора Підгірна.

  Звучала справжня подільська поезія, пісні про Хмельницький. Говорили перш за все про мову, українське слово, бо ті вкрай необхідні нашому народові.

  Петро Маліш: «Як ніколи, слово потрібне зараз. Вірю, що ми переможемо і зброєю, і словом».

  Ніна Шмурікова-Гаврилюк: «Якщо країну захищає увесь народ, то вона непереможна. Як же ж прості люди можуть її захистити? Я вважаю, що це має бути наша громадянська позиція. Важливе місце посідає рідна мова, бо зараз мова – це наша зброя».

  Наприкінці кожен автор зміг отримати свій примірник альманаху. За словами учасників заходу, видання «Слово єднає!» стало гідним прикладом утвердження української мови у місті Хмельницькому. Під час  його презентації відбулись також урочистості, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек, виставка-ярмарок книжкової продукції місцевих видавництв та книгарень, книжкова виставка з фондів центральної бібліотеки «Барви подільського слова»


  Філія №3
  Філія №3
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Близько 1300 нових книг надійшло до бібліотек міста

  За перший квартал 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло близько 1300 нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр