Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Слава Україні! Героям слава!
    Адміністрація ЦБС
    21 Листопада 2018 р.

    21 листопада на честь двох революцій в Україні – Помаранчевої у 2004 та Революції Гідності у 2013-2014 – відзначається свято, що носить назву – День Гідності та Свободи. Уже цьогоріч уп’яте про ті історично значимі події новітнього часу української історії згадуємо на державному рівні. Серця щирих українців усього світу у цей день б’ються під ритм гасел: «Свободу не спинити!», «Банду – геть!», «Слава Україні! Героям слава!».

    Нізащо не щезне пам’ять про Небесну Сотню українських сміливців, бо наша нація довела ворогам, що «Герої не вмирають!». А дві революції – то два гучних прояви єдності  народу на шляху утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського курсу розвитку держави.

    У хмельницьких міських бібліотеках щорічно цього дня проводяться зустрічі з учасниками Майдану, години пам’яті, патріотичні читання, уроки гідності, також експонуються тематичні виставки.

    Безмежну силу, незламну міць проявив безсмертний український народ! Ми боролися, щоб зупинити! Ми боремося, щоб захистити! Ми не зупинимося, аби перемогти!  

    Лариса Івшина у книзі "Люди Майдану. Хроніка" : «… Майдан – це крайня межа, коли народ змушений брати долю країни у власні руки. Так, люди мусять виходити на вулиці, коли політична еліта не справляється зі своїм завданням. Вони просто зобов’язані це робити. І яке щастя, що українці саме такі. Майдан – «це висока температура», це свідчення того, що «організм» бореться. І водночас – це знак: викристалізовується наше бачення правдивої історичної долі України. Її справжніх героїв, її майбутнього».

    Хмельницький міський голова Олександр Симчишин: "Без сумніву, в історії України  це подія надзвичайна. Вона в одному рівні з національними революціями середини XVII століття, 1917-1922 років. І бути учасником таких доленосних подій – велика честь. [...] Революція Гідності, життя Героїв Небесної Сотні, здоров'я і сили сотень і сотень Героїв Майдану дали усім нам шанс. Шанс змінити Україну, шанс змінити себе".

    Зі святом вас, українці! Слава Героям!

    20 листопада філія №9 у приміщенні бібліотеки НВК №2 провела патріотичні читання «Наш дух не зламати». Учні 5-Б класу підготували вірші напам’ять про героїв Майдану та неоголошену війну – АТО.

    Працівники книгозбірні розповіли про революції, що відбулися в нашій державі за роки незалежності: «Це був надзвичайно важкий іспит для України – продемонструвати свою європейськість. Політичні акції набули всенародного характеру і тисячі людей вийшли на Майдан з протестами проти діючої влади».

    Школярка  Уляна Горностай зачитала свій вірш про трагедію сім’ї, батько якої загинувна Майдані Незалежності, коли закликав народ до боротьби за свободу. Публіці представили виставку книг про події обидвох революцій та прапор України, що у руках громадського активіста з Хмельницького «пройшов Майдан».

    Людмила Шевчук, бібліотекар бібліотеки-філії №9

    21 листопада працівники бібліотеки-філії №13 та учні старших класів ЗОШ №14 зібралися, аби вшанувати пам’ять героїв Майдану та воїнів АТО. На патріотичну зустріч «Сьогодні славить вся країна синів своїх», що відбулась до Дня Гідності і Свободи, також прийшли очевидці, активісти: мама двох синів-військовослужбовців Ніна Тарасюк, член Національної спілки письменників України, журналіст Михайло Цимбалюк, координатор Армії SOS (Хмельницький) Алла Фарващук.

    Кожен запрошений розповідав про роботу, яку проводить зараз у зоні бойових дій. Ділились душевним болем, говорили про воєнні труднощі й небезпеки, волонтерські будні. Бібліотекарі ж запропонували переглянути презентацію, що включала в себе кадри протестів на Майдані, фотографії загиблих із Небесної Сотні та серед учасників АТО. Хвилина мовчання за загиблими – це найменше, чим ми можемо віддячити усім і кожному, хто боронив честь і гідність нашого народу.

    «Прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України треба!» – прокоментувала наприкінці вчитель історії Наталія Онистюк.

    Ганна Недвецька, завідуюча бібліотеки-філії №13

    Боротьба за нашу державу у 2014 не закінчилася Революцією Гідності. Війна на Сході України стала наступною трагічною сторінкою української історії. Тисячі солдатів, офіцерів і по нині протистоять військам окупантів. Армії допомагають сотні волонтерів, яких ще називають «героями тилу». Їхні робота націлена на забезпечення вояків усім необхідним, як матеріальним, так і духовним. Та, на жаль, і у революційних боях, і у боях проти російського агресора полягло уже чимало вірних українців і українок.

    Вшанувати пам'ять загиблих до центральної міської бібліотеки 21 листопада прийшли учні гімназії №1 8-Б класу та волонтери Алла Фарващук і Оксана Дідек. Останні розповіли дітям про важливість своєї роботи та допомогу нашій армії, запропонували приміряти маскувальні сітки, костюми «Кікімора» та переглянути фото бойових дій.

    «Учням дуже важливою була саме зустріч з волонтерами, людьми дії. Волонтерський рух – це одна із складових демократичної держави. Зустріч була цікавою!» – поділилася враженням Елла Шмалій, заступник директора школи з виховної роботи.

    Ірина Довгалюк, головний бібліотекар відділу обслуговування ЦБ

    Цього ж дня разом із учнями 7-А класу СЗОШ №8 працівники бібліотеки-філії №4 на патріотичній відеогодині «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе навіки» згадували усіх, котрі цінною життя стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод українців. Бібліотекарі розповіли, що серед Небесної Сотні були і уродженці Хмельниччини.

    Семикласники вшанували полеглих героїв Майдану хвилиною мовчання, а під символічну «Пливе кача» запалили свічку пам’яті. Книжкова виставка «Мир боронити на рідній землі їх призвала Україна» та однойменна презентація додали заходу патріотичної атмосфери.

    Наостанок діти зачитали вірші «Моя хата не скраю» «Мамо, я живий, лиш закриті очі...», «У нашій пам'яті ви назавжди лишились» та інші.

    «Сьогодні наша Україна переживає тяжкі часи. Я ще була зовсім маленька, коли це все почалося. Але бачила, як засмучувалися мої мама і тато, коли по телевізору повідомляли про те, що гинуть люди. Небесна Сотня називають їх, низький їм уклін. Ми хвилюємося за тих, хто боронить нашу свободу на Сході України», – поділилася думкою учениця Марія Сич.

    Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4


    Філія №4
    Філія №4
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Рандеву з книгою

    За останні місяці 2021 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади надійшло майже 1600 примірників нових книг. Багато творів для дітей та юнацтва, видань українських та світових письменників.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр