20 липня відзначають Міжнародний день торта. Уперше на міжнародному рівні його святкували у 2011 році. Ініціатором цього солодкого свята став «Міланський Клуб» Королівства Любові – міжнародного товариства творчих людей. Цю ідею заради зміцнення дружби і розвитку культурних міжнародних зв’язків підтримало багато країн. Спекли перший у світі торт, у приготуванні якого взяли участь кондитери різних країн.
Історія десерту дуже давня, навіть існують різні версії щодо батьківщини цього кондитерського шедевра. Проте над вдосконаленням його форми та вишуканого смаку найбільше попрацювали французи, адже саме у Франції народилися, крім знаменитого «Наполеона», такі солодкі скадники торта, як: безе, бісквіт, мус, крем, меренга, желе та інші.
Цікавою є історія торта «Київського». Одного разу кондитери забули покласти в холодильну камеру велику кількість яєчного білка, призначеного для бісквіту. Наступного ранку начальник цеху Костянтин Микитович Петренко та його 17-річна помічниця кондитер Надія Чорногор, щоб приховати помилку колег, спекли білкові коржі, перемастили масляним кремом, присипавши ванільною пудрою, прикрасили поверхню квітковим орнаментом. Так з'явився перший торт, який тепер десятиліттями є візитною карткою Києва.
Багато курйозів і цікавих фактів пов'язано із тортами. Деякі з них навіть були зафіксовані в Книзі рекордів Гіннеса. Наприклад, найдорожчий торт у світі «Діаманти: чудо природи» був продемонстрований на виставці в Токіо. Він справді був усипаний 233 діамантами. Вартість його – 1,56 мільйона доларів. Творець торта зізнався, що на розробку цієї солодкої спокуси було витрачено пів року, а для приготування – близько місяця.
Найбільшим тортом на сьогоднішній день вважається 59-тонний гігант, зроблений на честь святкування 100-річчя Лас-Вегаса. Його готували 600 кухарів.
У Перу був виготовлений найдовший у світі святковий торт – 246 метрів. На його виготовлення 300 кондитерів витратили пів тонни цукру та яєць. Солодке диво розділили на 15 000 частин, пригощаючи всіх перуанських дітей, які святкували у червні день народження.
Найбільший у світі полуничний торт виготовили пекарі міста Ла-Тринідад. Вони використали три тонни ягід, тисячі яєць. Ягідним шедевром, який важив 11 тонн 146 кілограмів, частували 50 тисяч філіппінців.
Найбільшим тортом-морозивом став пекінський торт із зображенням сімейства ведмедів, розмірами 4,8 м в довжину, 3 метри шириною, 1 м заввишки, вагою близько 8 тонн. Він був своєрідною рекламою дитячої вистави «Гора морозива».
Найменший торт був виготовлений швейцарцями. Ця крихітка вмістилася на подушечці вказівного пальця.
Як бачимо, не тільки величезні торти, а й маленькі тістечка здатні викликати посмішку, створити атмосферу затишку та тепла, спонукаючи до щирої бесіди за чашечкою запашної кави чи духмяного чаю. Недарма це солодке свято є символом дружби.
|