Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  11 грудня - Міжнародний день танго
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  11 Грудня 2019 р.

  Танго – це пряме вираження того, що поети
  часто намагаються виразити в словах:
  віра в те, що боротьба може бути радістю.

  Хорхе Луїс Боргес

  Стукіт підборів, шелест спідниці, розширені зіниці, зухвалий погляд, пристрасні блискавки почуттів – це танго, символ Аргентини.  

  Сьогодні у Європі це вишуканий аристократичний танець, а колись був танцем найбідніших, портових робітників, чужинців, що припливли за океан у пошуках кращої долі. Танго з'явилося в портових передмістях Буенос-Айреса, де на межі ХІХ і ХХ століть зустрілися і сплелися в одне ціле культурні традиції багатьох країн світу – ритми кубинської хабанери, африканської кандомбе, аргентинської мілонги, іспанського фламенко і деяких інших європейських танців іноземних матросів.

  Це був танець двох чоловіків, які вели боротьбу за дівчину, оскільки їх було набагато менше, ніж протилежної статі. Лише згодом у парі одного із них замінила жінка, але дух протистояння залишився. Вважають, що під час танцю чоловік показує партнерці шлях, пропонуючи їй піти на той чи інший крок, та відповідь все одно залишається за жінкою.

  Сучасне танго має безліч різновидів. Серед них і суворий бальний напрямок, і пристрасний аргентинський, і незвичайний фінський, проте спільною ознакою є контраст – витриманість і надмірна чуттєвість, ніжність і агресія.

  До Європи, зокрема до Франції, танго привіз Карлос Гардель. Саме тому 11 грудня, у день народження аргентинського співця і кіноактора, знаменитого «короля танго» Карлоса Гарделя, відзначають Міжнародний день танго – один із найзагадковіших танців у світі, адже в ньому уживаються стриманість характерів, строгість ліній і відверта пристрасть одночасно.

  30 вересня 2009 року на прохання міст Буенос-Айреса й Монтевідео ЮНЕСКО визнало танго нематеріальною культурною спадщиною людства.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Радимо прочитати українські книги

  Фонди бібліотек міста Хмельницького поповнилися великою кількістю української класики та книг сучасних авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова"

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр