Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Книгу «Дух їхнього часу. Проскурів неофіційний» представили у бібліотеці
  Адміністрація ЦБС
  23 Вересня 2021 р.

  23 вересня в центральній публічній бібліотеці відбулася презентація книги «Дух їхнього часу. Проскурів неофіційний». Подію влаштували у рамках Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає – 2021!».

  Упорядники: 58-річний лауреат міської краєзнавчої премії ім. Михайла Орловського археолог Володимир Захар’єв /із Ватралів/ і  47-річний хмельничанин Віталій Свінц.

  Книга вміщує 192 сторінки, на яких – тексти та майже сотня кольорових ілюстрацій. На обкладинці –  фрагмент досконалої карти рубежу ХІХ-ХХ століть.

  Своєрідною предтечею основної частини книги є витяги з дорожніх записів Еріха Ляссоти, відправленого римським імператором  Рудольфом ІІ до запорожців у 1594 р., «Щоденника подорожі, яку я здійснив у роки 1670,1671,1672… через Королівство Польське» мандрівника і шпигуна Ульріха фон Вердума та повний текст дослідження священника М.Орловського «Історичний опис м. Проскурів Подільської губернії».

  У основному масиві пропонуються спогади  видатного на той час  нотаріуса К. І. Колоколова,  «Нотатки з історії м. Проскурова» сина керівника міської поліції Д. M. Білавенцева та багато інших матеріалів. Подано також список наукових книг та статей, присвячених тій же ж темі, що і видання «Дух їхнього часу. Проскурів неофіційний».

  Пан Володимир пояснює: «Історія формується з документальних джерел. Переважно це суха коротка інформація, доступна лише дослідникам. Найвільнішою від впливу є мемуарна література. Читачів приваблює і подія, і емоція автора. Таку літературу було важко знайти навіть в бібліотеках. Справжній прорив стався з появою Інтернету. Почали викладати публікації з малотиражних видань, зокрема такі з’явилися і про Хмельницький. Тому нас навідала ідея створити видання, яке б проілюструвало історію Хмельницького з позиції учасників і свідків подій».

  На презентації він назвав всіх, хто доклав зусиль для створення книги. Це дослідники, краєзнавці, науковці, викладачі. Дехто з них зміг відвідати захід у бібліотеці. Також упорядник подякував тим, хто фінансово допоміг, аби видання побачило світ.

  Додамо, що тираж книги «Дух їхнього часу. Проскурів неофіційний» становить тільки 100 примірників.


  Французький сніданок в українській бібліотеці
  Французький сніданок в українській бібліотеці
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література для літніх канікул

  У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр