Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Бібліотечні фонди поповнилися!
  Адміністрація ЦБС
  25 Листопада 2021 р.

  Майже 8,5 тис. примірників книг бібліотеки Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади отримали протягом одинадцяти місяців 2021 року. Більшість з них – художні, адже їх читають незалежно від віку чи професії, але є поміж надходжень і книги з різних галузей знань. Їх щонайменше 20%. Це довідкові видання, історична література тощо.

  «8,5 тис. примірників – це дуже хороша цифра, адже торік таких показників ми не мали. Протягом 2020 надійшло тільки 3 тис. видань. Отримана література розрахована на читачів різного віку – від малечі й до старших користувачів. Серед особливих видань – книги для слабозорих дітей, написані шрифтом Брайля. Таких вдалося придбати 13 примірників, загальна їхня вартість становить майже 15,0 тис. грн», – розповіла завідуюча відділу комплектування та обробки літератури Лілія Зозуля.

  Одержали таку кількість літератури книгозбірні завдяки різним джерелам фінансування. Для прикладу, за кошти міського бюджету придбали майже 3,5 тис. примірників, на що витратили загалом 444140,00 грн. Свою частку внесла і Програма підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки «#Щодня читай українською». Згідно з нею до бібліотек регулярно протягом року надходили колективні збірки, альманахи, а також авторські видання подільських прозаїків та поетів. Багато таких отримають книгозбірні ще і в грудні цього року.

  На таке книжкове поповнення у бібліотеках звертає увагу мешканців громади в фейсбуку Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, додаючи: «Наші бібліотеки сьогодні – живі, активні: з сучасним обладнанням, коворкінгами, смарт-відділами і т. д.  З 2016 року з різних джерел вже закуплено понад  51 тис. нових книг! У нові книги і періодику ми вклали майже 3 млн грн. Читайте! Розвивайтеся!».

   

  Неабияк важливо, що книги цьогоріч вже придбали і для бібліотек сіл нашої громади. До 14 книгозбірень, котрі стали філіями ЦБС у 2021, надійшло майже 3 тис. примірників (середній показник – по 200 книг отримала кожна сільська бібліотека).

  «Під час підбору літератури ми дотримуємося ідеї популяризації української мови та промоції української книги. Тому 92% видань, що придбали бібліотеки цього року, саме українською мовою. Невеликий відсоток – іноземними, а саме: англійською, польською, румунською. Запит на них маємо в окремих бібліотеках. Так, у філії №3 діє Центр польської культури, а філія №10 влаштовує навчальні заняття з англійської мови», – зазначила директорка ЦБС Тамара Козицька.

  Майже всі одержані книги вже надійшли до 29 бібліотек-філій ЦБС Хмельницької міської територіальної громади. Невелика частина ще перебуває на етапі обробки. Тож запрошуємо мешканців громади знайомитися з книжковими новинками.


  Кращі читачі бібліотеки-філії №10 ім. Д. Брилінського
  Кращі читачі бібліотеки-філії №10 ім. Д. Брилінського
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книги у бібліотеках міста

  Нових надходжень літератури було небагато, проте є на що звернути увагу!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр